Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csalódtatok-e már a legjobb...

Csalódtatok-e már a legjobb barátotokban? Vannak egyáltanán még őszinte barátok?

Figyelt kérdés

Én teljesen egyedül érzem magam, minden hitem elvesztettem ezzel kapcsolatban. Nyugtassatok meg, hogy vannak még igaz barátságok a világon? De lehet csak én vagyok naiv...:(

Azt hittem létezik olyan, hogy valakire számithatsz és nem csak a saját érdekeit nézi...de sajnos tévedtem. Ti hogy vagytok ezzel?


2012. szept. 17. 22:59
1 2 3
 11/21 Ilyent ***** válasza:
56%

Utolsó a barát és az ismerős nem összekeverendő dolog. Igaz itt sokan megteszik.

És mikor tekinthető barátnak??? Ezt nehéz definiálni.

Nagy vízválasztó a párkapcsolat. Ott mutatkozik meg hogy mennyire barát a barát.

Vagy még a pénz kérdés.

Én még nem csalódtam a barátaimban és szerintem már nem is fogok.

És egy baráttal lehet szórakozni szívatni egymást.

Elég egyhangú dolog lenne ha nem.

2012. szept. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz valakit találni akivel igaz barátai lehetünk egymásnak,olyan mint egy jó párt találni,a párkapcsolaton is dolgozni kell aztán,és a barátságon is.Sajnos nincs most igaz barátom aki csak barát lenne,a férjem a legjobb barátom,benne nem csalódtam még,és remélem nem is fogok.De azért nagyon vágyom egy barátra,barátnőre,de egyenlőre nincs ilyen,és talán soha nem is volt,mert akkor most nem ezt írnám.
2012. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csalódtam. Nagyon fiatal voltam,-fiúbarát volt. Hajléktalan, vittünk neki Biciklivel 20 km-re forró kaját, teát, nehogy megfagyjon, ágyat, kályhát adtunk neki. Amikor börtönbe került, látogattam (lógtam is miatta a suliból), csomagokat küldtem neki, aztán újra visszakerült, akkor a pénzbüntetését fizettük ki, hogy kiengedjék, de hova menjen? Szétfagy, mert tél volt, így elhoztuk hozzánk. Papírjai sem voltak, én mentem el vele elintézni őket, aztán meglépett, egy ismerős párhoz, és onnantól kezdve mi voltunk a rosszak. Aztán amikor már nem volt meg a munkahelye, és így fizetése sem, kirúgták maguktól, mi megbocsátottunk, párommal albérletbe ment, ismét kerestünk neki munkát, aztán az első fizetéskor meglépett, mi meg fizethettük az általa hátrahagyott rezsit és lakbért is. Itt mondtam, hogy már nincs bocsánat. Felejtsen el. Azóta párszor írt nekem, hogy ne haragudjak, de vissza sem írtam neki.
2012. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Az összesben. Szerintem nincsenek, ez inkább a XVIII-XIX. század romantikája. Majd jól lepontoznak az igazbaráthívők, de nem érdekel, mert ez a tapasztalatom és ez az, amit látok magam körül :)
2012. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
Én az összes gyerekkori barátomban csalódtam.Néha még most is úgy érzem,menekülnöm kell előlük és féltenem mindenemet,amim van,mert alátesznek.Frászbukon is letiltottam az összes régi,gusztustalan,paraszt,falusi ismerősömet,akikkel együtt nőttem fel,mert van párkapcsolatom,ez gondolom fáj nekik és már most provokálnak ezek a gusztustalan barmok.Ugyanezt csinálták,amikor munkám lett,az is fáj nekik.SOSE KÖLTÖZZETEK FALUBA,mert ott közvetlen kapcsolatba kerültök ezekkel az alattomos,sunyi barmokkal.Városban legalább elmentek mellettük.Ja és ezek mind régi barátok voltak,csak sajnos későn jöttem rá,hogy igazából nem barátok,csak kihasználnak.Különösen egy ember van közöttük,akit mindennél jobban gyűlölök,őt tartottam régen a legjobb barátnőmnek,de az lett a vége ennek a "barátságnak",hogy szembeköpött.Persze átvitt értelemben.
2012. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Talán ha mindenki tiszta lappal indulhatna,tapasztalatok nélkül, akkor lennének igaz barátságok.


Én is csalódtam 4 évvel ezelőtt és egy 13 éves barátságomnak lett vége. Azóta már én nem vagyok alkalmas igaz barátnak. Most én fordítok hátat másnak, aki számít rám...

Mert már tudom, hogy nem érdemes erőmön felül (a gyerekem kárára) időt/energiát/anyagiakat fecsérelni másra.

2012. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Tinikori legjobb barátokban igen... de hát az bizonyos szinten várható is, mert akkor nagyon sokat változik az ember. Az akkori legjobb barátnőm már unt, nem voltam elég izgalmas, nem jártam bulizni, nem cigiztem, a szüleim nem engedtek el nagyon sokáig...


De a mostani legjobb barátnőmmel már 9 éve tart a kapcsolatunk, de egy pici szakadás nem volt benne. 14 évesen ismertük meg egymást, tehát már nem vagyunk tinik, nagyjából kialakult a személyiségünk, de nem szakadt meg. Nem vagyunk ugyan sülve-főve együtt, van, amikor három hónapig nem látjuk egymást (mert nem tudunk időpontot egyeztetni, vagy éppen ő vidéken van, én meg Pesten), de tartjuk a kapcsolatot másképp is... és a lényeg nekem az, hogy van valaki, aki jobban ismer engem, mint saját magamat, és aki figyel rám, nemcsak elvan velem meg ide-oda elmegyünk... hanem tudunk komoly dolgokról is beszélni (de közben szórakozni is). Bár a párkapcsolat-próba még hátravan, mert nekem mostanában lett, neki meg még nem volt komoly (mindig sikerült kifognia defektes fickókat szegénynek... az egyikkel fél évig kerülgették egymást, de a pasas annyira szoc. analfabéta volt, hogy nem volt képes szembenézni az érzéseivel...).

2012. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyot!

A tinikori,gimis legjobb barátaimban.Háromban is.

Semmibe vettek,hátba szúrtak,majd még az ő késüknek fájt az én hátam.Borzalmas volt,mert nagyon szerettem őket,és mindenben számíthattam rájuk,ők is rám.Tudatosan sosem ártottam nekik.Ketten közülük mégis úgy döntöttek,számomra úgy tűnik minden ok nélkül,hogy többé nem kíváncsiak rám.Velük töltöttem minden időmet.Talán mára már bánom is.Mindegyik kb.5 éves barátság volt.

Azóta nem nagyon vannak már barátaim.Nem tudok már úgy szeretni,nem vagyok már olyan lelkes,mert nagyon rosszul esik,ami történt.Azt hittem örökre barátok leszünk.Erre tessék.

2012. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

#11


Nem kevertem össze őket,egyszerűen az emberek többsége tévesen hiszi azt hogy sok barátja van,valójában meg lehet hogy nincs is igaz barátja


"Én még nem csalódtam a barátaimban és szerintem már nem is fogok"


Voltál már igazi nagy bajban?Ők ott voltak segíteni neked?Honnan tudod hogy titokban nem e csalt meg a párod velük?Mert ugye nem ritka eset az ilyen barátoknál


"És egy baráttal lehet szórakozni szívatni egymást."


Én nem ilyen szívatásra gondoltam,hanem átverésre stb

2012. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Ilyent ***** válasza:
56%

"Voltál már igazi nagy bajban?"

Nem is egyszer.

"Ők ott voltak segíteni neked?"

Mindig úgy ahogyan én is.

"Honnan tudod hogy titokban nem e csalt meg a párod velük?"

Azért írtam hogy a párkapcsolat vízválasztó.

Nálunk ez úgy működik ha megtudja nyerni hát vigye.

De utána nem sűrűn látjuk a lányt-nőt mert olyan alázást kap.

Tudjuk hogy ilyennel nem érdemes kapcsolatot építeni.

Közöttünk a becsület és a bizalom a legfontosabb és ezáltal a rend.

A bizalom ott mutatkozik hogy az egyik barátom ingatlanjai mind az én nevemen van.

2012. szept. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!