Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan tevékenys...

Tudtok mondani olyan tevékenységet, amiben általánosságban jobbak a férfiak, mint a nők?

Figyelt kérdés
Mint például a vezetés.
2012. szept. 24. 16:30
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
75%
műszaki dolgok, szerelés, barkácsolás
2012. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%
műszaki dolgokban egyértelműen jobbak(persze nagy általánosságban)
2012. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
30%
én nem tudok olyat mondani amibe sztem a férfiak jobbak
2012. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a nőknek jobb a szervezőképessége. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálunk ha például iskolai rendezvény volt, akkor mindig lányok jelentkeztek főleg. Ráadásul a lányok szerintem szorgalmasabbak is nálunk, fiúknál, így a sok utánajárást igénylő melók nekik jobban mennek szerintem.
2012. szept. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztalatom szerint mindkét nemnek megvan az erőssége és gyengesége. Ez általános tapasztalat, nem a kirívó esetekre vonatkozik, tehát ettől függetlenül lehet, hogy az adott terület legjobbja épp a másik nemből kerül ki.


Nők:

- jobban értik és használják a nem szóbeli kommunikációs eszközöket, azaz a testbeszédet, a szemkontaktussal és hanglejtéssel kapcsolatos jeleket. Ezért nehéz egy férfi számára, ha egy nőnek hazudnia kell: igen nagy a lebukás veszélye.

- Kis terekben - azaz egy szobában, szekrényben stb. - jobban tájékozódnak. Minden nő rémálma, mikor a férfi rajta keresi a szeme előtt lévő tárgyakat a hűtőszekrényben, nem igaz? ;)

- fizikailag kitartóbbak, szívósabbak, kirobbanó teljesítmények nélkül ugyan, de jobb az állóképessége egy átlag nőnek, mint férfinak.

- Még a legpaprikásabb természetű nő is sokkal kompromisszumkészebb és békeszeretőbb, mint a férfiak többsége. Ha a nőkön múlna, valószínűleg nem lennének háborúk, a nőkben ugyanis benne van az élet adásának ösztöne: az ellenfélben is képesek meglátni egy hozzájuk hasonló édesanya gyermekét.


Férfiak:

- józanabb, higgadtabb gondolkodásukkal általában ésszerűbben tudnak dönteni kritikus helyzetekben, míg a nők hajlamosabbak pánikba esni.

- A nagy terekhez kapcsolódó térlátásuk sokkal jobb, ezért több a jó férfi építész, labdarúgó, pilóta stb. A vezetésben is ez előnyt jelent egy parkolásnál vagy élesebb íveknél.

- Jobban és megbízhatóbban tájékozódnak, a térképolvasás is jobban megy nekik.

- A józan gondolkodás mellett el tudnak vonatkoztatni az érzelmektől más területeken is, így az ésszerűséget, hosszútávú hasznokat helyezik előtérbe. Ez adja azt az összképet a férfiakról, hogy erőszakosabbak, kegyetlenebbek bizonyos helyzetekben, aminek részben ez, részben a magasabb tesztoszteronszint az oka.


Hát nagy hirtelen ennyi jutott eszembe. :) Ha végiggondoljuk, ezek választ adnak olyan kérdésekre, miért olyan kevés a focirajongó nő és az óvóbácsi. :)

2012. szept. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocsi. :D Most olvasom csak, hogy nem ezt kérdezted! :D Elnézést... xd A férfiak esetleg még az informatikához érthetnek jobban, de ennek csak az az oka, hogy jobban is érdeklő őket, és ezért többet is foglalkoznak vele.
2012. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

De egyébként tök örülök, hogy sok mindenben jobbak a férfiak, mert erre hivatkozva nem kell nekem értenem semmihez, mert csak elsütöm, hogy "Apa ezt meg azt csináld meg mert ehhez jobban értesz" és kész, egy szavamba került. :-)


Ezért tulajdonképpen azt mondom mindenben jobbak vagytok, így nekem a kisujjamat sem kell megmozdítanom, mert mindent megcsináltok helyettünk, és még élvezitek is. Ez zseniális!

2012. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
51%
Ahhoz képest, hogy ti férfiak "mindenben jobbak vagytok" mégis meghalnátok nélkülünk. Nagyrészetek a cipőjének másikfelét nem találná meg, ha a felesége/élettársa nem rakná fel utána a polcra. :D
2012. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Tojasleves ***** válasza:
Fentebb leírták már tökéletesen. De sokan kifelejtik a kivételeket. Vannak nők, akik sok dologban verik a férfiakat...
2012. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
alvás...:D
2012. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!