Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor a Holokausztról van...

Amikor a Holokausztról van szó, akkor miért reagálnak sokan úgy, hogy megint a zsidók?

Figyelt kérdés

Most volt a tévébe Anne Frank naplója alapján egy film. Eszembe jutott, hogy sokan a Holokauszt hallatán egyből elkezdik a zsidókat szidni. Nem értem ezt a felszínes viselkedést, miért csak annyi jön le a dologból, hogy megöltek 1 millió zsidót. A Holokauszt rámutat az emberi gonoszság határtalanságára, függetlenül kultúrától, bőrszíntől, származástól.

Lehet mondani, hogy máshol nagyobb vérontások voltak, de nem ez a fontos. Bármelyiket fellehetett volna kapni, a lényeg az üzenet amit akarattal, akaratlanul is közvetít. Az emberek mégis csak a felszínt látják, hogy süllyedhettünk idáig mi emberek?



2012. szept. 30. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

"Lehet mondani, hogy máshol nagyobb vérontások voltak, de nem ez a fontos"


És miért is nem fontos ez??? Ne haragudj, de kezd unalmas lenni, hogy még a csapból is a holokauszt folyik, de az örményírtásról, a szovjet gulagokról, az indiánok szinte teljes kiírtásáról, akár az inkvizícióról és még sorolhatnám pont megfeledkezik mindenki. Mert abban nincs akkora pénz, mint a holokausztban.

2012. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

*6 millió zsidót öltek meg

Azért olyan fontos,kedves első válaszoló,mert az embereknek tudniuk kell,hogy ilyen dolgok bármikor megtörténhetnek újra. És itt nem csak a zsidókról van szó! A homokosokat,nyomorékokat,fogyatékosokat is megölték,elgázosították. Én sose süllyednék olyan szintre,hogy egy vallási csoportot elítéljek a nagy SEMMIÉRT.

2012. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem arra értettem, hogy a többi népirtás nem fontos, hanem, arra, hogy mindegy, hogy melyikről van szó többet. Nem az a lényeg, hogy az örmény, indán vagy zsidó, hanem az, hogy ember és az, hogy okulnunk kéne a történtekből, de a többség nem ezt teszi.


"...az állatok közül egyedül az ember kegyetlen. Ő az egyetlen aki azért okoz fájdalmat,mert örömét leli benne."


Mark Twain

2012. szept. 30. 20:42
 4/15 A kérdező kommentje:
Árja? Na és te kiket tartasz árjának, csak nem magadat? Nézz utána a szó jelentésének.
2012. szept. 30. 20:48
 5/15 Crisopher ***** válasza:
60%
Nekem abból van elegem, hogy 60 éve ebből élnek meg, hogy mindig ezzel jönnek, zsarolják vele az embereket, és rákényszerítenek vele, hogy a törvénykönyveinkbe írjuk bele, hogy ne lehessen tagadni, mikor teljesen nyilvánvaló képtelenségeket állítanak.
2012. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

"Lehet mondani, hogy máshol nagyobb vérontások voltak, de nem ez a fontos."


Neked nem fontos a többi? Ha a te nagyapádat a magyarországi komcsi zsidók ölték volna meg, akkor te sem a holokauszt miatt siránkoznál!


A kettős mérce nagyon bosszantó, a kommunista Biszkut felmenti a "magyar" bíróság, míg a holokauszt ügyben sokkal kisebb bűnösökről hetekig ugat a kereskedelmi média híradója.


A holokauszt a zsidók problémája, amit mellesleg ők idéztek elő a háborúk előtti viselkedésükkel, gyakorlatilag maguknak köszönhetik, amit kaptak. Ez olyan, mint ha egy bűnözőt sajnálnál, mert le kell tölteni a büntetését "szegénynek".


A magyaroknak sokkal nagyobb problémája az ország 2/3-ának elvesztése, mégsem jajveszékelünk miatta minden nap!

2012. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha kicsit lejjebb olvastál volna láttad volna, hogy mire értettem a kiemelt részt. Újból nem írom le.


"A magyaroknak sokkal nagyobb problémája az ország 2/3-ának elvesztése, mégsem jajveszékelünk miatta minden nap!"

A magyarok többsége azt sem tudja mi fán teremt a Trianon.

2012. okt. 1. 12:15
 8/15 A kérdező kommentje:
*terem
2012. okt. 1. 12:16
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen, nem ezzel foglalkoznál, ha a te dédapádat lőtték volna térden a szovjetek, amiért az nem pakolta ki nekik az egész kamrát... Vagy ez sem fontos? Csak a szegény, szerencsétlen zsidók a fontosak?
2012. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ember, pont erről az érthetetlenségről beszélek ami belőled is árad. Erre akartam kilyukadni, hogy nem a zsidókkal kell foglalkozni, hanem az emberrel, legyen az zsidó, cigány, indiai, európai, afrikai, ázsiai stb.. Érted, de ti még mindig azon vagytok fennakadva, hogy zsidó. Felfogtad? Érted, hogy nem az a lényeg, hogy melyik nép irtást vesszük górcső alá, hanem az a fontos, hogy legyen az akármelyik okuljunk belőle. Ne csak a felszínes dolgokat lássuk benne. Ahogy írtam mindegyik hordozza az emberi természet mély romlottságát, ezt kellene észrevenni és nem azt, hogy ki milyen hasznot húz az egészből.
2012. okt. 1. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!