Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor a Holokausztról van...

Amikor a Holokausztról van szó, akkor miért reagálnak sokan úgy, hogy megint a zsidók?

Figyelt kérdés

Most volt a tévébe Anne Frank naplója alapján egy film. Eszembe jutott, hogy sokan a Holokauszt hallatán egyből elkezdik a zsidókat szidni. Nem értem ezt a felszínes viselkedést, miért csak annyi jön le a dologból, hogy megöltek 1 millió zsidót. A Holokauszt rámutat az emberi gonoszság határtalanságára, függetlenül kultúrától, bőrszíntől, származástól.

Lehet mondani, hogy máshol nagyobb vérontások voltak, de nem ez a fontos. Bármelyiket fellehetett volna kapni, a lényeg az üzenet amit akarattal, akaratlanul is közvetít. Az emberek mégis csak a felszínt látják, hogy süllyedhettünk idáig mi emberek?



2012. szept. 30. 20:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%

Oké, akkor okuljunk bármelyikből... Tényleg, nem a nép számít, vagy hogy ki tette. Akkor te miért konkretizáltad??? Miért jöttél rögtön a zsidókkal? Miért nem mondtad simán csak azt, hogy népírtások?

Bocsi, de itt te vagy a hülye, nem mi. Te csak azt nyomod, amit olvastál a kamugép tankönyvekben, meg amit a filmekben hallasz, de semmi háttértudásod nincs.

2012. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%
A legnagyobb probléma a holokauszt-cirkusszal az, hogy a zsidók ilyen hatalmas üzletet csináltak belőle. Ilyenre csakis ők képesek, hogy a halottjaikból több mint fél évszázad múltán is pénzt csináljanak. Szeretteik, rokonaik halálából márkanevet kreáltak, amit törvények védenek, megkérdőjelezni vagy felülvizsgálni sem lehet, sok generációval később is vígan élnek belőle, és ez rettentő sok embert irritál, abszolút jogosan. Nos, ezért reagálnak úgy az emberek, ha meghallják ezt a szót...
2012. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Na végre egy normális válasz, köszönöm.


Azért jöttem a Holokauszttal, mert ahogy írtam ez alapján vetődött fel bennem a kérdés (de ezt egyszer már leírtam. Nem olvastam róla könyveket, ez egyszerűen a véleményem és lehet, hogy nincs róla elég háttér tudásom, de, ha az emberek csak olyan dolgokkal foglalkoznának amiről mindent tudnának eléggé furcsa világban élnénk.

2012. okt. 1. 16:43
 14/15 anonim ***** válasza:
7%
Holokamu...
2012. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon egyetértek veled Kérdező! Tökre hasonlóan gondolkodunk! : )
2012. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!