Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A vörös szakáll tényleg...

A vörös szakáll tényleg utalhat arra, hogy ember milyen származású? Elsősorban itt arra gondolok, hogy zsidó származású?

Figyelt kérdés

Egyszer hallottam ezt az egyik ismerősömtől, hogy akinek van vörös vagy teljesen vörös a szakálla abban van valamennyi zsidó vér. Ez tényleg igaz? Mert a testvéremnek teljesen vörös a szakálla, de a haja barna. Az én szakállamban is vannak vörös szállak, de nem annyira domináns és én is barna hajú vagyok. Szóval tényleg lehet ebben valami igazság vagy nincsen semmi alapja?


Köszönöm a válaszokat! :D



2012. okt. 27. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Nincs alapja.

Az írek, skótok stb. is vörösek.

2012. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Bizony utalhat. Ha vörös a haja, kampós az orra, a fülcimpája lenőtt, ha ügyesen bánik a pénzzel, mind utalhat arra, hogy zsidó. Vagy arra, hogy nem az. Több lehetőség nincs. Így 50%-ban biztos lehetsz a származásotokban. Vagy nem.
2012. okt. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

zsidó... vagy ír, skót, orosz, finn, svéd stb.

ennyiből nem lehet megállapítani, ahhoz az egész fejet látni kéne szemből, oldalról, hátulról

2012. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Fidel Castronak is vörös szakálla van (volt) és egy csepp zsidó vér nem folyik benne.
2012. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Lehet esetleg texasi vadmotoros is. :D
2012. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

A szakáll gyakran más színű, mint a haj. Arról nem is beszélve, hogy a haj színe is változhat életünk során. Nekem pl. csecsemőkoromban vörös volt, aztán pár év múlva kiszőkült, majd fokozatosan bebarnult. Most egészen sötét.


= ha valakinek tudni akarod a származását,kérdezd meg tőle!

2012. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy egy 37 éve halott embertől elég nehéz különböző dolgokat kérdezi, főleg úgy, hogy még a nagyanyám sem ismerte a nagyanyját annyira, mert én róla gondolom, hogy zsidó lehetett és ő általa mi is! :D Én is örülnék annak, ha meg tudnám még kérdezni!
2012. okt. 28. 14:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, „így lettünk kitalálva”, hogy születünk is meghalunk. Sajnos, sok olyan kérdés akkor jut eszünkbe, amikor már nincs kitől megkérdezni. :-(

Testi jegyek részben utalhatnak származásra, de sok mindentől függ. Egyik pl. a kisebb-nagyobb fokú belterjesség. Európában sokféle nép, közösség él. Néhány ezer főt számlálótól a több milliósig. Igazán zárt, egymással nem házasodó nem sok van. Ilyen szempontból viszonylag belterjesebb a cigány és zsidó népcsoport. De ez is csak viszonylagos. Elég arra gondolni, hogy a cigány is csak egy felületes megnevezés. Nem mélyedtem bele igazán, de talán három népcsoportot is ezzel illetünk. A zsidók részben önmagul hitük, kultúrájuk, hagyományaik okán is, részben a több évszázados kirekesztés miatt is jobbára egymás között házasodtak. Így talán karakteresebb a megjelenésük. Bár ebben sem vagyok biztos. Ha csak a közismerten, és önmaguk által is vállaltan zsidó származású művészekre, politikusokra gondolok, hát nagyon nagy különbségek vannak. Nem nagyon tudnám őket a fizimiskájuk alapján tipizálni.

Én úgy vélem, Magyarország jelenlegi lakosságának többsége rendelkezik zsidó felmenővel. Ha nem is közvetlenül, de ük-ük-ük-ük szülői szinten szinte biztosan van legalább egy. Hogy az ő génjei visszaütnek-e, az nem nagyon valószínű.

Hajszínben tényleg van változás, de nem minden olyan színváltakozás nincs, mint amit itt olvastam.

Én aranyszőkének születtem, noha apám fekete, anyám sötétbarna, s nem a postás az igazi apukám. Felnőtt koromra annyira sötétedett a hajam, hogy szinte mindenki barnának mondja. Most már ősz.

A vörös haj tudomásom szerint nem őszül. Legalábbis az ismerőseim között van pár idős, aki ugyanolyan vörös, mint régen. És biztosan tudom, hogy nem festett. Ennyi előny legalább lehet a rőt hajból, nem. :-)

2012. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha feltétlenül tudni akarod, a külsô jegyeknél megbízhatóbbak a dokumentumok. Ha nagyanyádróltudod, hol született, meg lehet nézni a szül. biz-ban a vallását. Ha már Ô is 1947 után született, akkor abból az Ô anyukáját és azután a dédi szül. biz. :)


"Magyarország jelenlegi lakosságának többsége rendelkezik zsidó felmenővel. Ha nem is közvetlenül, de ük-ük-ük-ük szülői szinten szinte biztosan van legalább egy. "


Ez nagyon valószínû. A 13.sz-ban a pápa levelet írt a magyar királynak, melyben aggályát felyezte ki amiatt, hogy sok magyar lány megy férjhez ( jómódú ) zsidóhoz. ( Ha jól emléxem, itt olvastam: [link] , ha rosszul, akkor ebben a gyüjteményben valahol: [link] )

2012. okt. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Na ne am, hogy a metapedia informacio-forrasnak szamitson barki szamara is!!!!

Egyebkent a mellekelt link hires zsidok kepeit tartalmazza, tanulmanyozd. Nem hiszem, hogy talalsz valami egyertelmu meghatarozo jellemzot.

[link]

2012. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!