Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mindig vidám, mosolygós...

Ti mindig vidám, mosolygós feleségek vagytok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi van velem, de körülbelül 1 hónapja valamiért nagyon rossz passzban vagyok. Mindig mosolyogtam, kedves voltam, ez belém ivódott, hogy mások előtt nem kell mindig kimutatni, ha valami bánt. 20 éves korom körül változott meg az életszemléletem, ezután teljesen más ember lettem, felszabadult, pozitív.



Most viszont fogalmam sincs, hogy mi van velem, de valamiért állandóan sírnék, lehangolt vagyok és csak negatív gondolatok árasztják el a fejemet, pedig nincs semmi konkrét probléma.


Ez normális lehet? Mások is észrevették, a férjem nem érti, miért vagyok ingerült. Nem lehet, hogy nem normális, ha valaki mindig boldognak mutatja magát és így üt ki?


2012. nov. 8. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok feleség még de nekem is van ilyen időszakom. ahogy észrevettem nálam ez a jelenség vitaminhiányra szokott utalni. vagyis én úgy vettem észre, hogy ha hosszútávon rossz kedvem van akkor vitaminhiányom van. ennek vannak jelei ugye, nekem pl a körmöm amin észrevehető a dolog (nem szép egységes rózsaszín hanem fehér foltok jelennek meg rajta).


lehet veled is ez történt. jön a tél és kimerültek a tartalékaid, és erre így reagál a szervezeted.


bár sok más egyéb oka is lehet. az elfojtott érzelmek most törnek a felszínre. ha az ember sokáig megjátssza, hogy ő boldog de igazából nem az és csak leplezi, hogy egyáltalán nem érzi jól magát és legszívesebben mindenkit fejbe kólintana, az bizony visszaüthet ilyen módon. velem is volt ilyen de 21 éves koromra sikerült elérnem, hogy már nem játszom meg a nagyvilágnak, hogy boldog ember vagyok hanem inkább kimutatom az érzéseim.


egyébként feszültséglevezetésnek ajánlom a sportot és a számítógépes játékok világát. nekem mindkettő nagyon bevált. simán lenyugszok a virtuális világban, teljesen kikapcsol az agyam és csak a játékra figyel. mire megunom a dolgot, sok esetben már arra se emlékszek miért voltam ideges. persze ehhez olyan játék is kell ami leköti az embert.

a sport pedig akkor jön jól amikor már szétpattanok a feszültségtől, mert olyankor semmi nem köt le igazán. elképesztő, hogy mire nem képes 1-2 óra testmozgás...


sok mindent lehet csinálni feszültséglevezetés gyanánt de a legjobb ha van valaki akinek el lehet panaszkodni mindent.


de ha gyakran vagy ingerült és te se tudod miért (velem van ilyen is...) ajánlom, hogy szerezz be egy akváriumot, nem is olyan régóta van nekem is sajátom és teljesen megnyugtat ahogy figyelem benne a halacskákat :)


remélem tudtam segíteni valamit.

2012. nov. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem is az ősz. Töltsd fel magad vitaminnal, sportolj valamit.

Hormonális tünet is lehet. Nem vársz kisbabát? Én akkor voltam ilyen mosogatórongy.

Szedd össze magad, gyöngyöm! Annyi kaki van az életben, nem érdemes rajta rágódni. Találd meg az életedben a szép dolgokat!

2012. nov. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

van egy ilyen dolog, hogy szorongás. az egy olyan, hogy nincs tárgya. nem valamitől van. lehet az élet okozza, mert néha megsejtjük, hogy nem vezet sehova :) ilyenkor valami lendületet kell venni. begyorsulni. valamibe belemerülni. és akkor egyből lesz egy csomó kis rész elfoglaltság, ami felszippant.


a sport is ilyen lehet. főleg ha olyan, amihez nem értesz. ha nem tudsz úszni, evezni, vívni, táncolni stb és neki állsz megtanulni, akkor az nagyon ilyen. vagy ha valami mást tanulsz. főzést lehet ezért is szeretik sokan. mert annyi rész fortély van, amiben fejlődni lehet, hogy végtelen kút. és ráadásul érzékleti visszajelzés is van :) de pl egy könyv is ilyen. én mindig jobban helyén vagyok, ha jó könyveket olvasok. egyszerűen mert új élmények. az ember más fejébe belemegy kicsit.

2012. nov. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, az esetek 98%-ában. De csak azért tudom ezt megtenni, mert valóban boldog vagyok, szóval nem csak tettetem. Ezen kívül sok segítségem van a háztartásnál, jók a gyerekeim, szeretek velük lenni, a férjemet is szeretem stb.


Viszont ha valami fáj, vagy bánt, vagy feszült vagyok néha, azt is kimutatom. Például egy hónapja nagyon összegyűltek a tennivalók, és sírva mentem a férjemhez, hogy elvinné-e ma a gyerekeket ebédelni valahova, mert teljesen kivagyok és nem főzök. És akkor segített.


Szóval én a helyedben arra koncentrálnék, hogy a fellépő problémák őszintén értsd meg, kérj segítséget, és ne csak tettetéssel leplezd. Mert az tényleg nagyon mély szomorúságban tud kitörni.

2012. nov. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok! Kihagytam, hogy igazuk van az előttem szólóknak! A legfontosabb, hogy sikerélmények kellenek, napi szinten! Tehát amikor megszokunk egy állapotot (férjek, feleségek, rutin), akkor teljes monotóniába szorulunk, ha nincsenek mellette mindig plusz sikerélmények, akár picikék is. Valami új dolog elkezdése, vagy megalkotása, kipróbálása stb.


Ezek a szomorú/melankólikus/elveszett pillanatok jelzik, hogy sikerélményre, újdonságra van szükség, ami ad egy hatalmas lökést lelkileg, és teljesen kicserél!

2012. nov. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagyok...

Néha úgy összejönnek az apró dolgok, alig várom, hogy vége legyen a napnak..

Tegnap pédáúl: sütemény összeesett.ettől én is. Kávét kiborítottam..nem ám a konyhába, a szőnyegre..sikálhattam..Macska edényébe véletlenül belerugtam..százfelé repült a száraz kajája.

Na, akkor úgy döntöttem, megyek tespedni a kádba..több kárt ne csináljak.. Kilakoztam a körmöm, mind a két bal kezemen...Felhívtam a fodrászt, bejelentkeztem. 2 hete esedékes volt..:))

Most jobb a hangulatom..ma még nem boritottam ki semmit.

nem is törtem el..fodrászt meg nem illik visszamondani.

most ennyi elég volt a sikerélményhez..Van amikor kevés..:)

2012. nov. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De hogy is!!


2 kisgyerekkel háztartással munkahellyel a hátam mögött.Sokszor alig várom,hogy ágyba döljek,ha a 2,5 éves fiam hajlandó volt elaludni. :)

2012. nov. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, mi vagyok én bohóc?
2012. nov. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Haha, aranyos kérdés... A 2 gyereknek megy a hasa, hánynak, egész héten, a konyha szalad, ami ropit adtam a kicsinek, szétszórta a szobában, szét is gyúrta, és is előbb léptem bele...Most megyek bevásárolni és fogorvoshoz, délután vissza velük a dokihoz, a szennyes megint tele+éjjeli hányós cuccok, megint porszívózhatok, meg főzni is kell.... Mellesleg 31 hetes vagyok ikrekkel... Mostanában valahogy türelmetlen vagyok, bár azért mire a férjem megjön, már sikerül mindent összevágni...
2012. nov. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Huh, utolsó, sok szerencsét kívánok majd a 4 gyerekhez...
2012. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!