Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik barátnőm azért nem jön...

Egyik barátnőm azért nem jön át hozzám, mert "veszélyes a környék", mit gondolnátok a helyemben? 23L

Figyelt kérdés

Általában úgy találkozunk, hogy kimegyek én is valameddig, ő is, és "középen" találkozunk, általában metró közelben, ez eddig érthető is. De van, hogy olyan jó lenne azért leülni, főleg így télen, jobb valakinél összegyűlni, mint egy fémszéken egy plázában ülni... Na fel is szoktunk menni hozzá, de ő sose jön hozzám, mert "Biztos, hogy jó ötlet az"?

Megmondom őszintén, először úgy ledöbbentem, hogy reagálni se tudtam semmit, de második alkalommal meg már ciki lett volna magyarázkodni, hogy mégis mi a ...jó ég más két kerület között, amikben ugyanúgy emberek laknak, köztük én is... A döbbenet után kezdett rosszul esni. Nem kéne így érezzek? Vagy valami másért nem jön? Nem igazán értem, és ilyet még soha nem hallottam.

Ja, Budapesten lakom, ő is.



2012. nov. 28. 23:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Pont téged szemelnek ki, mert olyan gyönyörű vagy, vagy gazdag? Ennyire öntelt már nem lehetsz"


Nem önteltség ha valaki fél, mert nem csak a szépeket és a gazdagokat támadják meg.

2012. nov. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Pont lőrincen fél? Hát szép. Az egyik legnyugisabb kerület még a Havannával együtt is. Nagyon átlátszó kifogás. Szerintem csak egyszerűen lusta kimenni, meg hazajönni utána.
2012. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Kérdez rá,mert lehet,hogy van valami sztori a háttérben.


Amúgy se szép,se gazdag nem vagyok,de engem fényes nappal 3-an álltak körbe és raboltak ki,és nem gázos környék volt.Azóta én sem szeretek messzire gyalog menni.

2012. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
91%

Korábban már írtam. De most, hogy írod, hogy a 18. kerület és a Kökitől 6 perc, ott nem tudom, mi olyan ijesztő. Felülírom magam, a barátnőd igenis lusta, van valami bogara, biztos valaki bebeszélte neki egyszer, hogy húú a Köki az egy lepukkant hely. (na jó, hát nem egy Andrássy út, de veszélyességben nem látok különbséget.)

És csatlakozom azokhoz, akik nem értik, hogy mit kell félni? Óvatósság nem árt, és ésszel kell az utcákat járni, de tényleg nem fognak mindenkire mindenhol ráugrani csúnya emberek. Sajnálom, ha valakivel ilyen történt és fog történni, remélem lesznek ott olyanok is, akik közbeavatkoznak. Nem kell buszvégállomás ahhoz, hogy inzultáljanak és 8. kerület és elhagyatott sötét utca se. Én a Keleti pályaudvari aluljáróban láttam, amint egy nőt ver a párja (nappal, csúcsforgalmban!), vagy 70-en ott voltunk és én voltam az egyetlen, aki odaszaladt és ráüvöltött a pasira, hogy hagyja abba, mert hívom a rendőrséget és elővettem a mobilom. Ez hatott és abbahagyta, aztán persze engem k..tt le, de mondtam, hogy fogja be, mert mindjárt jönnek a rendőrök. Persze ehhez kell egy kiállás (mellesleg 50 kilós alig észrevehető csaj vagyok, de nem bírom, ha valakit bántanak, inzultálnak és ilyenkor nem félek, hogy jaj és velem mi lesz?? Ha lesz hát lesz, az én bajom.) 23 éves koromban már 5 éve laktam Budapesten, vidékről jöttem, talán ezért nem féltem sohasem? Nem, hanem azért, mert próbáltam odafigyelni. Igen késő éjjel, ha lehet kisérjen el valaki a metrohoz, buszhoz, de csak olyan, aki maga se fél. DE a barátnőm a 8. kerület egyik lepukkant utcájában lakott, soha, de soha nem volt probléma késő este, vagy télen kora este, de már sötétben odamenni, eljönni.(18 éves koromtól) És ő is jött hozzánk a koleszba a 14. kerületbe, amit 'elitnek' tartanak, ahol mi voltunk az mégis olyan kihalt volt, hogy ott jobban lehetett volna félni, mint a 8. kerületben. Kedves kérdező, nem vagy szemét, jogosan kérdezheted meg a barátnődet is, hogy akkor most mi van, derogál neki, hogy te milyen környéken laksz? Csak nehogy előbb-utóbb te is derogálj neki, mert olyan környékről származol...(ez szokott következni :-)) 34/L (remélem nem kétszer jelenik meg)

2012. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Kefél a bátyáddal és ezért nem akar átmenni, mert kínos lenne.
2012. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy lakik a környéken ismerőse, akivel nem szeretne találkozni?

járt már egyáltalán nálatok? mert ha igen, lehet, hogy nem tetszett neki az "otthoni élet" és inkább nem menne vissza.

lehet, hogy ez a "bogara". ha egyébként minden oké köztetek, én nem gyanakodnék.

(amúgy meg a XVIII-nak rossz híre van - akkor is, ha most nem olyan -, lehet, hogy a barátnődnek volt tapasztalata hasonló környéken, és ő is ilyennek képzeli azt a kerületet. ki tudja.)

2012. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Én bizony nagyon is gyanakodnék! Tudom ez már régi kérdés, de hátha más is nézi hasonló problémával. Az egy alapvető dolog barátnők között, hogy átmegyünk egymáshoz, ha valami kifogással jön, hogy ő nem akar átmenni vagy nem akarja h te menj, akkor ott gáz van. Ennyi. Aki írta h ezt megérteni és elfogadni kell, nagyon naiv.
2022. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Nagyon is jogosan gondolja, a köki és kb az egész dél-pesten kolumbiai állapotok uralkodnak. A köki és a határ, gubacsi út környéke hemzseg a cigánytól, drogostól, hajléktalantók, bűnözőktől. Én se mernék oda menni
2022. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!