Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valakit kritizálok, akkor...

Ha valakit kritizálok, akkor egyértelműen utálom az illetőt? Vagy csak bizonyos esetekben? Csak akkor szeretek valakit ha sosem kritizálom? Magyarán szólva mindent tűrni kelljen és sose szóljak semmiért se?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy senki nem tökéletes (még én sem)és úgy kell elfogadni az embert amilyen (jó és rossz tulajdonságokkal együtt). Mert sajnos van egy pár dolog amit nem tudok elviselni, hiába is szeretem az illetőt! Mindenért nem szokásom szólni (van amit elviselek és van amit nem).

Már jó pár embertől hallottam, hogy utálom, akkor ha kritizálom. Úgy gondolom, hogy normál kereteken belül nem számít utálatnak! Mert szerintem nem csak akkor szeretek valakit, ha dicsérem állandóan és sosem kritizálom! Arra lennék kíváncsi, hogy melyik esetben számít a kritizálás utálatnak és melyikben nem?



2012. dec. 28. 16:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kellő tapintattal nem gáz. Ha arra is úgy reagál, mintha valamiféle nyílt elutasítást vagy gyűlöletet kapna, akkor jobb hagyni, boldoguljon magában. A megfelelési kényszeredet pedig vedd észre, és hagyd el! :)
2013. máj. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az adott személytől függ. A te esetedben ezt csak te tudod megmondani. Ha érzel egy illető iránt gyűlöletet, utálatot akkor azt te érzed nem más. Mások ezt csak akkor tudják megítélni, ha ki is mutatod az érzelmeidet az utált személy felé, pl. szélsőséges esetekben agresszív viselkedési forma. Ebből egy kívülálló letudja szűrni, hogy utálod az illetőt xy okok miatt.

Az utálathoz azért szerintem többre van szükség egy két rossz tulajdonságon kívül. Pl. az miatt nem fogok utálni egy embert, mert néha érhetetlenül beszél, szegényes a szókincse, furán jár, nem tetszik a haja, esetleg egoista vagy pont túlságosan szerény.

2013. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem.


Nem szabad összemosni és általánosítani a dolgokat: aki szeretsz, azt is kritizálhatod, ha helytelen és rossz dolgottesz, vagy helytelenül és rosszul viselkedik.

2014. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!