Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A värosunkban van egy erösen...

A värosunkban van egy erösen ertelmi fogyatekos ember, aki egesz nap az utcän lofräl, cselleng, idegesiti a järokelöket. Szerintetek miert nem zärjäk el ezeket a bolondokat a szociälis intezetbe?

Figyelt kérdés
A sulyosan ertelmi fogyatekosok sok värosban, faluban kint az utcän elnek. A mi bolondunk egesz nap egy mäsfel kilometeres utszakaszon järkäl fel-le, pechemre pont ebben a "regioban" lakom. Nem tudok ugy kimenni a häzambol, hogy ne ütközzek bele. Räadäsul idönkent zaklat is - nemcsak engem, hanem mindenkit. Sok ilyen van orszägszerte. Mintha nem lenne eleg nehez az elet, meg ezt is el kell türnünk, mert a kormänyt ez (sem) izgatja.

2013. febr. 9. 18:08
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a välaszod. Cipös Jänos felesege miert nem ugrott ki az ablakon? Milyen magasan laktak? Miert van az, hogy mindig a nemtörödöm, buta embereknel üt ki a tüz? Miert mindig a felhülye anyukäk forräzzäk le a gyereküket veletlenül? Miert van, hogy pl. en, normälis anyuka, fel tudtam nevelni 2 gyereket, mig mäsoknak a kölykeit halälos balesetek erik? Na erre is tudod a välaszt? Megmondom: IQ.
2013. febr. 9. 19:57
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Férjem nevében is köszönöm szépen de nem senki együttérzésére nem szorulunk! :-) Tudod nálunk az együttérzés kifejezés valahol egyenlő az önsajnálattal, amin már régen túl vagyunk. Én eltudom képzelni, hogy nagy ijedség volt számotokra hogy egy idegen embert találtatok gyermeketek mellett. Nem lehet hogy a kislány engedte be őt? egyáltalán hogy került oda? Amúgy ha tényleg erősen értelmi fogyatékosról van szó, akkor kétlem, hogy a nemi vágyát szerette volna vagy szeretné kimutatni, mivel ők rendkívül szégyenlősek és lehet hogy csak játszani akart a kislányotokkal.

Képzelheted, hogy az én fiam is milyen megdöbbenést keltett amikor egy rendezvényen megtetszett neki egy kislány játék talicskája és elkezdte azt tologatni. A kislány oda jött hozzánk és megkérdezte, hogy ő most felnőtt vagy még gyerek? Mert kinézetre felnőtt, de ha az akkor miért játszik az ő játék talicskájával? :DDDD

El kellett magyarázni neki, hogy a mi fiúnk egy felnőtt testben bújtatott örök gyermek. Utána már együtt játszott a kislánnyal, de az nem szexuális közeledés volt részéről. Évekig fogyatékos otthonban dolgoztam és ott több értelmileg sérült fiatalember megölelt, megpuszilt, de azoknál sem éreztem semmifajta szexuális közeledést.

Ennek ellenére elég szomorú dolognak tartom, hogy magányosan lófrál ez a fiatal az utcákon. Ha ismered a gyámját, akkor vele kell beszélned sürgősen! Veszélynek van kitéve ez az ember! Ha nem csinál semmit a gyámja akkor, sürgősen bejelentést kell tenni a gyámhivatalnál, és ők felül fogják vizsgálni a körülményeket. Nekem van egy egészséges másik fiam is, de nagyon remélem ha mi már nem leszünk és ő lesz a gyámja, nem fogja ilyen kiszolgáltatott helyzetbe tenni a bátyját.Inkább beteszi egy szociális otthonba. Talán addigra szemlélet váltásra is sor fog kerülni Magyarországon.

2013. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Igen, en is remelem, hogy lesz szemlelet-vältäs. Hiszek benne, hogy jön majd olyan viläg, ahol a beteg embereket ingyen kezelik a szociälis otthonokban. Jo, hogy a serült gyermekednek van egy fiutestvere, mert igy könnyebb helyzetben van a szülö.

Ha egy gyermek serülten születik, az mindig nagy tragedia.

2013. febr. 9. 20:02
 14/40 anonim ***** válasza:
82%

"Miert van az, hogy mindig a nemtörödöm, buta embereknel üt ki a tüz?"

"Miert van, hogy pl. en, normälis anyuka, fel tudtam nevelni 2 gyereket, mig mäsoknak a kölykeit halälos balesetek erik? Na erre is tudod a välaszt? Megmondom: IQ."


Ne haragudj Kérdező, de ezeket te se gondolhatod komolyan... Bárkit érhet baleset, bárki házában elromolhat egy vezeték, ami miatt tűz üt ki, és nincs elég idejük kimenekülni. És ha például egy 12 éves gyereket iskolába menet elüt egy részeg sofőr, az is azért van, mert anyuka biztos félbolond, vagy nemtörődöm?


Bocsi az offért, de ez a kommented kiakasztott.

2013. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Kedves 90 % - Ha baja van a vezetekeknek, vagyok annyira eber, hogy ESZREVESZEM, ha kitör a tüz. Egyszer nekem is füstölni kezdett egy konyhai vezetek, azonnal hivtam a tüzoltokat. Mert nem reszegen, bedrogozva fetrengek otthon, ezert ESZREVESZEK DOLGOKAT, amik a közvetlen környezetemben törtennek. Az en gyerekem pl. nem mehetett sielni, mäsnak a gyereke meg a läbät törte ebben a sportban. Ami veszelyes, azt illik elkerülni. En gyerekem be se mehetett a konyhäba, ha föztem, mäs meg leforräzza az ott tebläbolo gyereket. 20 eves a länyom, de ha fözök, es bejön, odaszolok neki: vigyäzz, ez az edeny forro! Ezzel is vedem öt. Az utcai baleset: tanitottad közlekedni a gyerekedet? En igen, bär nehez eset volt. 12 eves koräig kisergettem az utcän. Muszäjnak nem volt muszäj, de igy volt biztonsägban.
2013. febr. 9. 20:35
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én írtam a cipős János történetét.

Nem tudom magam a felesége helyébe tenni nem tudom,hogy ő mit érezhetett akkor. De minden bizonnyal úgy gondolom,hogy az ijedségtől le blokkolhatott az agya szegény nőnek és ezért nem tudott már gondolkodni helyesen. Amúgy egy szolgálati lakásban laktak egy emeletes ház volt. Gondolom,hogy a baba és az anyai szeretet nagy szerepet játszott akkor. Valójában soha nem tudhatja meg senki,hogy mi mehetett végbe akkor abban a nőben. Amit én leírtam csak feltételezések.

Egy rezsó miatt keletkezett a tűz megolvadt a szál amitől lángra lobbant egy műanyag asztalterítő és megvolt a baj.

Szerintem akinek már volt halálközeli élménye az át tudja érezni azokat a pillanatokat. Persze egy ember mikor csak magával törődik az jobban meg helyesebben tud dönteni az ilyen esetekben.

Tudom,hogy nincs hatalmunkban változtatni ezeken a dolgokon,de egy annyit viszont tehetünk,hogy türelemmel és némi együttérzéssel legyünk ezek az emberek iránt.

2013. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
82%

Aludni is szoktak az emberek, feltételezem, te is. Nem kell ahhoz se részegnek, se drogosnak lenni, hogy például épp ne vedd észre a bajt. Elég, ha épp a másik szobában vagy. Nem figyelhet mindig mindenki 100%-osan, sajnos (ismétlem) bárkivel történhet baleset. Ha megnézel egy híradót, szinte mindig van benne közlekedési baleset, és a legtöbb esetben a vétlen sofőr is megsérül. Mellesleg nincs gyerekem, fiatal vagyok még hozzá, de ha elkíséred a gyereket (ami nagyon szép dolog), attól még ugyanúgy történhet baj, legfeljebb te is megsérülsz. Elég egy beláthatatlan kanyar és egy túl gyorsan hajtó vadbarom, aki azt hiszi, ő az utak királya.


Bár eléggé sikerült eltérni az eredeti témától, remélem valamennyire sikerült árnyalnom a balesetekről kialakult képedet.

2013. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

46%-os hozzászólónak: nagyon tetszett ez a Cipős Jánosról szóló, szomorú, igaz történeted! Akár egy újságba is bekerülhetne, hogy többen is elolvassák, nagyon szépen fogalmaztad meg.

Sajnos, gyakori, hogy szellemi fogyatékos vagy elmebeteg / kettő nem ugyanaz / emberek felügyelet nélkül kószálnak a közterületen. Főleg az utóbbiból lesz egyre több. Sokan a megváltozó életkörülmények miatt is bekattanhatnak, mint a Cipős. Nincs elég megfelelő intézmény, gyám, akik vigyáznának rájuk, vagy az utóbbi nem törődik velük. Ha meg kiszámíthatatlan az illető, akkor meg ki tudja, mi történhet. Gondolom ,senki nem kívánja sem magának, sem a hozzátartozójának, hogy zaklassa vagy kárt tegyen benne egy ilyen ember! Szóval, azért tenni kéne valamit.

Az idősebb korosztály biztos emlékszik még a Füttyös Gyurira? Nála se stimmelt valami odafönt, rácsapdosott vadidegen nők hátsójára, de végül is ártalmatlan volt...

[link]

2013. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Köszönd meg a szcientológusoknak, akiknek mániájuk az, hogy be kell zárni minden olyan intézményt, ahol ilyeneket kezelnek.


Sokan ezek közül a beteg emberek közül hajléktalanok lettek (főleg Pesten, az OPNI bezárása óta), nincs családjuk, vagy van, de nem törődnek velük (ergo felveszik az utánuk járó pénzt, aztán menjen, amerre akar).

A szociális otthonok, még az államiak is magas árakkal dolgoznak csak - ráadásul nem is kötelesek befogadni, a magánintézményekről meg nem is beszélve.


Nem azért ilyen, mert rossz ember, hanem beteg. Ne rúgj belé, mert a rosszindulat visszaszáll!

2013. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Kedves 78 % en nem rugok bele, mert az, hogy megemlitem, milyen rossz nekem, azzal öt nem bäntom. Nekem nincs penzem nyaralni (eletembe häromszor voltunk csak) 42 eves vagyok es sehova nem tudok menni ebböl a nyomorult värosbol. De ha csak kinezek az ablakomon, ha csak kiällok a kapuba nezelödni (mert kävezora nem telik) mindig ennek a csunya, gnom fogyatekosnak a pofäjät kell nezegetnem. Tudod te, hogy ez milyen mertekben rontja meg az eletminösegemet? A ferjem egyebkent ugyanezt mondja: ö sem tud vegigmenni az utcän, anelkül, hogy ne talälkozzon ezzel az emberrel. Szörnyü.
2013. febr. 10. 23:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!