Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Már megint azt olvasom,...

Már megint azt olvasom, -nincs munkája -nincs lakása, de a második gyerekkel már terhes a felesége. Vajon milyen jövője lesz a gyerekeknek? Miért nem tudnak felelősségtejesen gondolkodni a szülök?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 06:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

Hmmm....van valakid a csaladban aki a II. Vilaghaboru idejen volt fiatal? A jelenlegi helyzet nagyon erosen hasonlit az akkori idokre csak modernebb. Ha akkor Nagyanyaink azt neztek volna, hogy nincs, vallaltak volna nemelyik akar 10 gyereket?

Nem tudhatjuk kinek mi van eleteben. Nem torhetunk masok felett palcat, mert nem tudhatjuk mit hoz a mi eletunk. Mondhatjuk, hogy bezzeg, meg igy ugy es amugy. Nem a mi eletunk mase! Magunkkal sem peldalozhatunk mert mi magunk is kovetunk el hibat akar. Neha batar nagyokat es kellene szembe nezni vele, de nem tesszuk mert a maseval konnyebb takarozni - igy a sajat hibainkrol elterelodik a figyelem - akar a sajatunk is. Magunknak sokkal konnyebben megbocsatunk mint masnak. Ez az igazsag.

Ez nem feltetlenul jelenti azt, hogy en egyetertek azzal aki gyereket vallal a semmire. Csak azt szeretnem ezzel mondani, hogy ha mindenki a sajat maga gondjaval torodne, nem a maseval takarozna, nem lenne irigyseg, pletyka, rosszindulat.

Nem tudjuk a gyerekeknek milyen jovoje lesz. Nekem van egy Kisfiam es egy nagyon jo Ferjem. Fogalmam sincs, mi lesz 10 ev mulva?! Nem tudom mi lesz egy ev mulva! Nincs egyenlore sajat lakasunk vagy hazunk, nem gondolom, hogy ezert felelotlenek volnank.

Az elet akkoris megy ha mi azt hisszuk nekunk megallt.

2013. márc. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező! Fordítsd meg a dolgot egy picit. Ha most van munka, van lakás stb. az nem jelenti azt, hogy 10 év múlva is így lesz. Főleg ha a mostani világot nézed, gyakorlatilag nagyon nehéz biztosat mondani. Ha ebből a jónak ítélt helyzetéből kiindulva vállal 2-3 gyereket, és 10 év múlva ugyanebbe a munkanélküli helyzetbe kerül, akkor vajon felelősségteljesen döntött e?


Mi van, ha a nő most nem mer vállalni, de közben elketyeg a biológia órája, és akkor amikor talán jobb anyagi helyzetbe kerül már nem lehet gyereke?

Ilyeneket gondolj végig.

Az én szüleim a háború utáni években születtek.

Akkor a gyes, gyed, segély fogalmakat nem ismerték. Munka is alig akadt. Ha a az akkori emberek ilyen fejjel gondolkodnak mint te, mi most nem lennénk. Valószínű te sem.

Amíg a gyereket nem megélhetési formának tekintik addig kell, hogy szüljenek.

De senki felett nem törhetünk pálcát. Legyen mindenkinek a saját döntése.

2013. márc. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Anyám 1944-ben született, az édesapját jóval korábban elvitték. A nagymamám óvóhelyen volt az első hónapokban, aztán gyakorlatilag hajléktalan lett, mert lefoglalták a házukat.

Anyám ma is jó egészségben, megfelelő anyagi körülmények között él.

2013. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mondjon bárki bármit, de akkor sem, normális dolog, hogy valaki az utcára szül.


Gondolom a kérdező erre gondolt, nem arra, hogy valaki fix jövedelemmel, ami származzon munkából, vagy szoc. segélyekből is, de befolyik.

2013. márc. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Na nem azért szültek ám háboru idején 10 meg több gyereket mert annyira akartak.Védekezés hiján jöttek mint az orgona síp.De a nyomorba minek is szülnek be sokan?Se lakás se pénz se semmi csak a puszta seggük,aztán nyivákolnak éheznek.Igen nem tudni mi lesz 10év múlva,sőt 1hét múlva sem.De mindenkinek tudnia kéne mit vállal be és főleg mire.
2013. márc. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Így van, a legtöbbeknek nem "öröm bódottág" lesz az élete ha a nyomorba szül. Én legalábbis nem szeretném a saját gyerekemet rongyokban, éhesen látni az biztos.
2013. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Pont ezaz, nem igazán volt védekezési lehetőség akkor.

Nem nagy családot akartak...


Másrészről pedig gondolkodjunk már. Mert garantálom, hogy akik itt a mindenáron gyerek mellett voksolnak még sosem élték át, hogy éhesek voltak, vagy fáztak úgy igazán.

2013. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

szerintem a multrol ne beszéjünk felesleges. mindig csak ezt hallom ez volt stb felesleges!!! Jövöt kéne kitűzni célul .

mindig azt hallom nics munka stb, ez nem igaz csak nem mennek ell dolgozni 90-100ft mer az nem éri meg.

35 éves vagyok 14 éve dolgozom mindig volt ÁLLÁSOM!!!

MOST értem el odáig hogy 1 gyereket vállalhatok hisz tudom bitosítani a jövét.

EHEZ csak normális józan paraszti ész kell, szerintem.

2013. márc. 2. 08:27
 9/30 anonim ***** válasza:
Te nem ebben az országban élsz? Akinek nincs állása, annak nem azért nincs, mert nem akar dolgozni vagy nem akar minimálbérért gürcölni! Ha nincs ismeretséged, akkor nem találsz állást! Még te is juthatsz erre a sorsra!
2013. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
41%

"Ha nincs ismeretséged, akkor nem találsz állást!"

Én az összes eddig állásomat ismerős közbenjárása nélkül kaptam meg. Akkor én sem MO-n éltem?

2013. márc. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!