Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a spanyol kultúra sosem vált igazán ismertté/elismertté szemben sok más újlatin kultúrával?

Figyelt kérdés
Gondolok itt többek közt zenére, irodalomra, képzőművészetre. Ha a kultúra kerül szóba pl. a tananyagban, akkor szinte mindig vagy olasz vagy francia szerzőket említenek. Pedig megannyi nagyszerű spanyol és latin-amerikai költő, író, festő, zeneszerző alkotott és alkot ma is.

2013. aug. 2. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

hát, nem tudom, igazából én elég sok spanyol írót ismerek... Mondjuk lehet, azért, mert tanulok spanyolul, és ezért rengeteg spanyol szerzőtől olvasok.

A zenéjük is elég ismert szerintem, meg az ételeik közül is egy pár.


Más kérdés, hogy az olasz meg a francia persze messze ismertebbek, de ennek történelmi okai vannak.

2013. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert Olaszország múvészete annyira közismert, hogy a spanyol - bár, ahogy írod, nagyon sok híres, főként irodalmi és képzőművészeti kinccsel dicsekedhet - kicsit elhalványul mellette.

A francia nyelv pedig évszázadokon át Európa arisztokráciájának hivatalos nyelve volt, így automatikusan az ő művészeteikkel is jobban megismerkedtek.

Egy mai, aránylag művelt ember azonban mást is ismer a spanyol művészek közül, mint mondjuk Cervantest, Goyát vagy Picassot.

És még valami:

Spanyolország az újkor kezdetétől inkább Amerika, mint Európa felé terjeszkedett, és legtöbb nagy művésze inkább Franciaországban, esetleg Olaszországban telepedett le, mert ott könnyebb volt az elismerést megszerezniük, ha valóban nagyok voltak.

De pl. a spanyol festők rendkívül híresek, őket még az is ismeri (legalább névről), akit nem különösebben érdekelnek a művészetek.

2016. nov. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!