Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elfogadnal egy fogyatekos...

Elfogadnal egy fogyatekos beteg embert havernek/baratnak/parnak vagy szegyellned magad mellette?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 22:06
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ miben fogyatékos?!

Ha szellemileg sérült valószinűleg szerelem nem alakulna ki, szerintem barátság is nehezen, persze ez a sérülés mértéktől is függ.

Fizikai fogyatékosság esetén már nem ennyire nehéz, de monsódjuk nagy felelősség olyannal szerelembe esni, aki mondjuk mozgásképtelen. Remélem érted.

Szóval ez a mértéktől függ, de a barátság sok minden kibír. Szerelemben már nehezebb lenne a döntés, de ha már eldöntöttem nem szégyellném :)Ebben nincs szégyellni való.

2009. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
91%

Ez nem elfogadom-nem fogadom el kérdése...

Ha találkozol valakivel, aki "hatással van rád", nem te döntöd el, hogy a barátod lesz-e vagy több.

Az jön magától.

Aztán ha valaki a barátod lesz, lehet akár három orra meg négy szeme is. Akkor is a barátod lesz =)

2009. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
80%
Ha szellemileg képes kapcsolatot teremteni, akkor barátnak természetesen! A párkapcsolat már nehezebb kérdés, mert ott jobban egymásra vannak utalva az emberek, és nem biztos, h lenne lelki/ fizikai erőm egy magatehetetlen emberrel foglalkozni. Tehát ebben a esetben a fogyatékosság mértékétől függ. De ha arra gondoltál, hogy mondjuk egy kerekesszékes vagy vak embert választanék-e társul, akkor azt mondom, hogy persze.
2009. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy elfogadnám! Nem ezen múlik a barátság, párkapcsolat! És semmi szégyellnivaló nincs a fogyatékosságban.
2009. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
84%

Ismertem egy lányt a főiskolán, aki valami mozgási rendellenességben szenvedett, furán járt, és mivel nem tudta megtartani magát, bottal járt, de nagy koponya volt, szerintem hamarabb végezte el a sulit mindannyiunknál. Kedves, barátságos lány volt, amíg láttam a suliban, barátkoztunk, de olyan szoros barátság nem volt, hogy aztán meg tudjam keresni, de valaki biztos tud róla, akivel régebb óta barátok voltak. Minden esetre ráismernék, ha összefutnék vele akár az utcán.

Ismertem egy másik lányt, neki látványosan annyi fogyatékossága volt, hogy az egyik kezén nem fejlődtek ki az ujjak. Egy darabig jóban is voltunk, csak ő ezzel a fogyatékával visszaélt, megbántott, így vele már nem tartom a kapcsolatot.

2009. okt. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól érezzük magunkat együtt.
2009. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
80%
Szellemi fogyatékossal nehezen lehet kialakitani pàrkapcsolatot,baràtsàgot talàn...Testi fogyatékost igen
2009. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
60%
Nekem fontos, hogy egy pasi okos legyen, de barátkozni lehet egy szellemivel.
2009. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%
Miért kéne egyáltalán szégyellni őket?
2009. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
51%
Ahh egy szellemi fogyatekossal nem hiszem , hogy lehetne , ok nem ezen a szinten vannak mint mi . Egy mozgasserultel is lehet baratkozni, de pl az ember szeret vilagot jarni akkor abbol nem lesz nagy szerelem , vagy baratsag mert o nem tud veued menni. Es szerintem aki testi fogyatekos anak is serult egy picit az egya, lehet kicsit erzekenyebb , de tti nem olyan mint a legtobb ember.
2009. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!