Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elfogadnal egy fogyatekos...

Elfogadnal egy fogyatekos beteg embert havernek/baratnak/parnak vagy szegyellned magad mellette?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 22:06
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
90%
el hát. bármilyen ember belefér a társaságba, mi sem vagyunk normálisak.
2009. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, mi az, hogy aki testi fogyatékos, annak sérült picit az agya? Ez egyáltalán nem igaz.

Maximum a lelki világa. De sokkal megértőbbek, sokkal emberibbek, gyakran sokkal okosabbak, műveltebbek, érzelmi inteligenciájuk magasabb, mert ők kimaradnak sok olyan dologból, ami lehet, hogy nem csak jó hatással van, plusz jó esetben megtanulnak sokkal nagyobb méltósággal élni, elfogadni, ilyenek.

2009. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
90%

Szégyelleni valakit? Atyaég. Nem. Eszembe sem jutott, nem is fog sosem - tudom.

Éppen abban a helyzetben vagyok, hogy szeretek egy lányt, aki mellesleg, ha úgy tetszik "fogyatékos" [alig lát]. De számomra nem az, nem fogyatékos. Egyáltalán nem.

Röplabdáztam már és beszélgettünk az életről, versekről, tévéről [bármiről] mozgássérült lányokkal és fiúkkal; és ugyanígy enyhén értelmi fogyatékossal is, akkor is, ha nem ismertem és csak tévedésből odajött hozzám buszon hazafelé, stb.

Az emberi mivoltot kell figyelni, nem azt, hogy ki hogyan néz ki és hogyan nem, hogyan vannak az agyi összeköttetései és hogyan nem! :] Ez számít.


És szerencsésnek érzem magam, hogy általuk, az ő oldalukról is megközelíthetem a világot.


17/L

2009. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
51%
A válasz megírásának időpontja: ma 22:45 vagyok miert pontoztatok le? Hidd el hogy serultek , dolgoztam 2 evig beteg emberekkel , szellemi es testi fogyatekosokkal is egyarant , tudom mirol beszelek. Hidd el velunk Nem lehet kapcsolatot kialakaitani . Tenyleg vannak kivetelek , de aaz nagyon keves . Vagy annyira ragaszkodnak ,hogy az mar beteges es egy normalis embert megorjit a ragaszkodasuk , vagy fiyelembe se vesznek teged.
2009. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekkoromban az egyik legjobb játszópajtásom kisegítő iskolába járt,de azért nagyon jókat tudtunk együtt játszani,beszélgetni. Néha még ma is összefutunk....
2009. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
90%

22:45 - Nem értek egyet veled.

Egyrészt azért, mert a fogyatékosságnak több fokozata van, nem jelent feltétlenül magatehetetlenséget se a szellemi se a testi fogyatékosság. Volt egy down-kóros tanárom, nem lehetett könnyű neki, de mindenki elfogadta, és normálisan lehetett vele társalogni, aki akart.

Nemrég voltam kint Olaszországban egy nemzetközi zenei versenyen. Volt egy svájci iskolai kórus, akik kategóriagyőztesek lettek, és volt köztük egy srác, aki kerekesszékes, és annyit kellett csak segíteni neki, hogy felsegítették a lépcsőn, de sík terepen, mikor vonultak be a terembe, olyan sprintet lenyomott a kerekesszékkel, amilyent még nem láttam.

Egyszer a Blaha Lujza téren vártam a buszt, és láttam egy lányt, aki járókerettel közlekedett, mert csak egy lába volt, és úgy futott járókerettel fél lábbal, hogy elérje a buszt, hogy nem hittem a szememnek, hogy erre így is képes lehet valaki.

A Csillag Születik egyik versenyzője szintén fogyatékos, az a rapper, furán jár, ha valaki figyelte, de olyanban van tehetsége, amit a neves művészek is évekig tanulnak, ez pedig az improvizáció.

Nem tudom, te hallottál-e már a kerekesszékes tánccsoportokról.

Ez csak néhány a sok közül. Hogy mennyire hátrány a fogyaték, az a fogyatékosság fokán kívül azon is múlik, hogy a beteg és a környezete hogy kezeli a helyzetet. Természetesen, ha tragédiának élik meg, akkor az rossz hatással lesz a fogyatékosra is, de ha nem tragédiának éli meg, csak egy nehézségnek, amivel megpróbál együtt élni és annak ellenére is igyekszik a céljait elérni, akkor a fogyatékosság nem hátrány.

2009. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
89%
Minden fenntartás nélkül. Sőt:már el is fogadtam kettőt!
2009. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
88%
Én igen. Mondjuk párnak lehet, hogy nem.
2009. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
50%
A válasz megírásának időpontja: ma 23:14 amit te leirtal az mind szep es jo, de ok a kivetelek es a tobbi ember hol van . Te nem tudod felfogni mekkora trauma az hogyha fogyatekos vagy es serul az agyad amig ezt fel tudod dolgozni. Hiaba akarnak az emberek jok lenni veluk , ok betegek , el kell ezt fogani . Nem vagyok ellenuk .2 evig voltam onkentes ilyen helyen , szertnek segiteni nekik de nem lehet velunk szerintem normalis parkapcsolatot kialakitani.
2009. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
86%

23:20 - Én azt látom, hogy ilyen helyzetben alapvető problémaforrás, és a legelemibb segítség-lehetőség egyedül a család. A családon múlik, mit kezdenek a fogyatékos rokonnal, gyerekkel, a családon múlik, hogy a sérült kommunikációképes lesz-e vagy magába temetkezik. Ezen nem gondolkodtál még? A család az, aki nincs felkészülve, és nem mások, nem te, nem a fogyatékos, hanem a család, akik ha megtudják, nem azon gondolkodnak automatikusan, hogy akkor most tegyük széppé az életét, hanem azon, hogy mivel érdemelték ezt ki, pedig ezt nem lenne szabad, de pont ezzel csinálnak a fogyatékosokból olyan embereket, amilyenekkel te is foglalkoznál. Nem a fogyatékosokat kellene ilyen szempontból kezelni, mert az már csak tüneti kezelés, hanem a családokat kellene elfogadni a fogyatékos családtag elfogadására, és hogy ők ne tragédiának fogják fel, hanem egy feladatnak, amit meg kell oldani, de az az ember ugyanolyan érték, mint ha egészséges lenne.


Deák Bill Gyulának 11 évesen amputálták a lábát, és volt akkora akaratereje, és volt annyira makacs, hogy nem a bajába temetkezett, most híres énekes. És feltételezem, hogy a családja se volt rá rossz hatással, mikor ezt a beavatkozást végre kellett hajtani.


Az emberek fejében kéne rendet tenni a fogyatékossággal kapcsolatban. Ha lesz egy fogyatékos gyerekem, igenis lehetőséget adok neki a normális életre, és hogy legyenek céljai, és hogy sose mondjon le az álmairól.

2009. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!