Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elfogadnal egy fogyatekos...

Elfogadnal egy fogyatekos beteg embert havernek/baratnak/parnak vagy szegyellned magad mellette?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 22:06
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
2009. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
69%

00:40-es vagyok. 16:25-ös teljesen egyetértünk.Főleg az utolsó mondatoddal.

Az pedig,hogy egy egészséges nem tudna így élni az nem biztos.Biztosan sokkal nehezebb egészségesből baleset vagy bármi más miatt testi sérültté válni,de az emberben elég nagy a túlélési ösztön és olyan csodákra is képes,amit addig nem is gondolt magáról.Van egy ismerősöm,aki sport ember volt,aztán amputálni kellett a lábát,hosszú történet,hogy miért.Évekig tartott,de ma már boldog és új élete van,nyelveket tanít.Korábban a sport volt a mindene,beutazta a fél világot,nem gondolta volna és mi sem hogy ha ez elveszik,akkor mihez kezdene és most mégis látszik,hogy meg tudta csinálni.Csak azt akartam mondani,hogy az ember sok mindenre képes,amire nem is gondolna.

2009. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
69%
18:01 - Ha elolvastad volna, mit írtam, akkor nem írnál hülyeséget. Azt írtam, hogy aki a fogyatékosokról úgy gondolja, hogy kevesebb, mint ép társai, az szerintem szenvedne, ha fogyatékossá válna, és sose tudná elfogadni úgy a helyzetét, mint a videón látható emberek. Most más szavakat használtam, remélem, így már VILÁGOS.
2009. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
76%

helló, minek ez a durva hangnem?

finoman miért nem lehet?

2009. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
69%

23:13-as tökéletesen világos.Mindenesetre nem értünk egyet,ami nem baj,de kifejtem én is,hogy mire gondolok.Aki most úgy érzi,hogy egy fogyatékos nem egyenrangú és ő maga azzá válna,valószínüleg összetörne,sőt tuti! DE!Itt pontosan használható a mondás: "Megszoksz vagy megszöksz". Vagy felakasztod magad vagy hosszú idő után,de nekiállnál élni,úgy,ahogy csak lehet.Ha az életet választod elöbb-utóbb kikerülhetetlen,hogy boldog akarj lenni.Azt pedig másképp nem lehet,minthogy a helyzetedből kihozod a legjobbat.Még mindig tartom,amit mondtam,az ember nem tudja mire képes,amíg nem kerül olyan helyzetbe,hogy kénytelen lesz megoldani a gondjait.

Remélem sosem kerülsz ilyen helyzetbe és a gyereked,férjed,családod tagjai sem! De biztos vagyok benne,hogy képes lennél szeretni őket,ha mégis és neked fájna a legjobban,ha más kevesebbnek tartaná őket,mert az történt velük,ami.Magadat pedig úgyszintén.Ebben biztos vagyok,de tényleg nem akarom,hogy az élet bebizonyítsa neked!!!

2009. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Én igen mivel az öcsém autista és ez az én szempontomból dicsőség ha vki igen. :)
2009. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
00:00 - Engem nem érdekel mások véleménye ilyen szempontból. Nem érdekel, mások mit gondolnak, kit és miért néznek le, ha tudom, hogy nem igaz, és alaptalan a dolog. És ha lesz gyerekem, így fogom nevelni. Alkalmazkodni persze kell, de nem alárendelni mások véleményének magad, ha a másiknak nincs igaza, ki kell állni a saját igazunk mellett, ha van elég alapja, hogy az állításunk igaz. Sajnos ez baj ebben az országban, hogy "a mások véleményének tegyen eleget", ki a bajt érdekel? De sajnos mivel túl sokan adnak mások véleményére és alárendelik magukat, akkor is, ha nem jogos, túl sokan élnek vissza ezzel. A videókban bemutatott embereknek nem kivételnek, hanem alapnak kéne lenniük. És sajnos akárhol jártam a világban, azt kell mondanom, hogy csak nálunk ilyen tespedtek az emberek, hogy a videóban látottakat rendkívülinek látják, és nem az a viselkedés az alap.
2009. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám
2009. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden további nélkül.
2009. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:
100%

A válaszom mindenképpen igen!

A legjobb barátnőm születésekor oxigénhiányos volt, anyukája nem tudott teherbe esni, különböző gyógyszerekkel tömték, ezért a barátnőm nehezen beszél, tanul, stb.

Nála nyiltszívűbb, hűségesebb barátom nincs is!

10 éve jóban-rosszban együtt vagyunk, most mindketten más középiskolába megyünk, nagyon nehéz lesz az elválás. :(

Normális óvodába, általános iskolába járt, a 2,5-3-as átlagot mindig hozta, testnevelésből meg elnézőbbek voltak vele a gerincferdülése miatt. Szegény kancsal is, sokan bántották a suliban, de én mindig megvédtem mert nagyon szeretem.

2010. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!