Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azonos nemű párok és a gyerek...

Azonos nemű párok és a gyerek nevelés ellene vagy? Vélemény?

Figyelt kérdés
szerintem simán, elvégre nem a szexuális orientációtól függ az hogy egy ember hogy neveli a gyerekét.

2013. okt. 25. 01:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Válaszolok, de tulajdonképpen nem kéne, ugyanis nem tudom. Nincs élő példa előttem. Se pro, se kontra. Elvben csak társadalmi konvenció, vagy vallási dogma, hogy különböző neműeknek kell lenni a szülőknek.
2013. okt. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem mindenkinek joga van egy gyerekhez, legyen akármilyen nemű is.
2013. okt. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok ellene.

Szerintem hetero pár is nevelhet rosszabbul egy gyereket,nem ettől függ.

2013. okt. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Nehéz kérdés. Írták már, hogy az nem szexualitástól függ, hogy ki milyen szülő. Lehet egy melegek által nevelt gyereknek is teljesen normális gyerekkora. Most az jobb, ha apu alkoholista, és veri anyut? Akkor már inkább rendes szerető emberek neveljék.

Pszichológusnak: Az internetben az a szép, hogy azt írok, amit akarok. Most én is írhatom, hogy 8 pszichológus diplomám van, és ez normális, csak nem fejtem ki. Ja, érveket nem mondok, de mivel ennyi diplomám van, nekem nem is kell.

2013. okt. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
68%

Ha egy gyerek azt látja amíg felnő, hogy az apja és az anyja szeretik, segítik egymást és együtt dolgoznak azért hogy a gyerek a lehető legjobbat kapja, akkor nagyobb eséllyel lesz egészséges lelkületű felnőtt, mintha

-elválnak,

-meghal a szülő,

-börtönbe kerül a szülő,

-intézetbe adják őket,

-verik őket,

-leszarják őket stb.


Nyilván nem az apjától és az anyjától tanul valaki csajozni/pasizni, de azt gondolom, hogy az ellenkező nemhez való viszonyát nem pozitív irányba befolyásolja majd amit otthon látott. Soha nem engedném, hogy homoszexuálisok gyereket neveljenek, ezt legalább meg lehet akadályozni, míg a fenti listában felsoroltakat nem feltétlenül...

2013. okt. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
96%

Én ellene vagyok. És már a tököm ki van az olyan példákkal, hogy apu részeges és veri anyut. Oké, van ilyen, de ezt úgy mondjátok, mint ha minden családban ez lenne! Hát nem, az átlag család normális körülményeket teremt, és a szülők sem verik egymást. Párom szülei 20 éves koruk óta együtt vannak, és olyan szeretetben nevelték fel a gyerekeiket, hogy itt sokan megirigyelnék. Az én szüleim elváltak, de jó kapcsolatot ápoltak, és még úgy is, hogy külön éltek a maximális jólétet adták meg nekünk. Semmiben nem volt hiányom, és nem is éltem meg tragédiaként a válást, mert utána is nagyon sokat voltunk együtt, mint egy család, csak ők már nem alkottak egy párt.


Azonban, az ismerettségi körömben van egy férj és feleség, akiknek van egy lányuk. Kb 10 év házasság után (a gyerek ekkor volt kb 3-4 éves) az anyuka lebukott, hogy leszbikus, és titkon aput csalja nőkkel, mindezt szemérmetlenül a gyerek előtt, a gyerek tudtával. A gyerek miatt buktak le. Ez a kislány az óvodában a tündéri kislányból egy verekedős kis ördögfiókává vált, és mindig a fiúkat bántotta. A lányokkal meg próbált olyanokat csinálni, mint amit otthon lát. (oviban a gyerekek (fiú+lány) sokszor játszanak olyat, hogy megmutatják milyük van, sőt szerintem itt sokaknak volt ovis szerelme, szóval nem kell részletesebben elmagyaráznom) Ez a kislány ezeket a dolgokat a lányokkal próbálta csinálni, de annyira eltúlzottan, hogy már az óvónők behívták a szülőket egy beszélgetésre. Ment a kislány is, kérdezték, hogy miért csinálja ezt a lányokkal, és mondta hogy azért, mert az anyja is ezt csinálja. Itt bukott le a nő, lett is belőle nagy botrány, mert azért ez a férfi számára nagyon megalázó volt, főleg a mód, ahogy kiderült.

A szülők elváltak, a gyereket az apának ítélték, de a kislányban ezek a dolgok, amiket kicsiként átélt olyan nyomot hagytak, hogy ma ha jól tudom 11 vagy 12 éves, és simán azt mondja, hogy ő leszbikus. Kerüli a fiúkat, a lányok őt kerülik, nincsenek barátai, és véleményem szerint ilyen fiatalon kezd depressziós lenni. Nem normális az az élet amit él. Ennyi idősen mindenkinek vannak barátai (a normálisaknak) vannak közös programok, szociális élet meg miegymás. Ezt a kislányt csúfolják, pszichológushoz jár, és igazából ő sem tudja, hogy a fiúkat vagy a lányokat szereti-e. Én régebben beszélgettem vele, azt mondta, hogy vannak fiúk akik tetszenek neki, de vannak lányok is, és nem érti, hogy ha az anyukája más lányokkal van, akkor ő miért nem lehet.


Ez a kislány nem leszbikus, és szerintem nem is biszex, csak egyszerűen nem érti a dolgokat. Érdeklik a fiúk is, de az anyja miatt a lányok is, akik emiatt kerülik, kiközösítik. Szerintem ő a lányokkal ha lennének barátai nem akarna semmi ferde hajlamú dolgot, de mivel ezt látta, ezért úgy hiszi, hogy ez valahol természetes dolog. Nem tudja, hogy hogy kell barátilag közeledni, ami szintén baj már az ő korában.

Nos, én ezzel a személyes példával tudok érvelni az ellenzés mellett.

Mivel lenne jobb a meleg házasságokból jövő gyerekeknek, amikor ők se értenék meg, hogy mi miért történik, miért érezné magát furcsán mondjuk ha lesz egy barátja, akihez elmegy, és látja, hogy apuka meg anyuka van.

A normális szülők( én sem) engednék a gyerekeiket egy ilyen családhoz vendégségbe. Már a szülők is tennének egy lapáttal arra, hogy a meleg házasságokból jövő gyerekek ellennének szeparálva a többiektől. A sztereotípiák miatt mondanák a gyerekeiknek, hogy kerüljék annak a gyereknek a társaságát, ami szintén egy antiszocilis gyereket szülne a világnak.

Kérdem én, hogy mi a jobb.

-Az, hogy vannak olyan családok, ahol vannak szerencsétlenül járt gyerekek, akiket rossz szülőkkel álld meg az ég, de ők ezeket a hátrányokat az előnyükké fordíthatják ( barátok felé fordulnak, szociális életet élnek, meg van előttük egy rossz példa, hogy milyen nem szeretnék lenni, próbálnak többet tanulni, hogy minél hamarabb szabaduljanak ebből a környezetből(erre is van személyes példám) és lesz egy normális végzettségük.)

Van ezekre a családokra is negatív példa, de még mindig kevesebb ilyen család van, mert ilyen esetben a szülők többnyire elválnak, és egy szülő próbál mindent megteremteni.

Vagy egy "család" ahol otthon úgy néz ki, hogy minden rendben, a gyereknek otthon arany élete van, de épp az otthoniak miatt nincsenek barátai, antiszociálisak lesznek, zavarodottak, pszichológushoz járnak, sőt akár a "szüleik" ellen is fordulhatnak idősebben őket hibáztatva az ő rossz sorsuk miatt, ami valahol jogos is lenne.

2013. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

nem vagyok ellene

sőt pártolom h akár örökbe is fogadhassanak gyereket


a nemi hovatartozás ne befolyásolja a gyermekvállalást

a gyerek nem a "szülei" mintáját fogja másolni

ha hetero beállítottságú akkor hiába melegek a szülei ö maga nem lesz az


viszont az elfogadás a része lesz az életének és ez nagyon pozitív dolog

2013. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell messzire menni, csak abba kell belegondolni, ha a gyerektől az iskolában megkérdezik az osztálytársai, hogy neki miért van két apukája, vagy épp miért két anyukája..6-7 éves gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, és onnantól már meg is bélyegzik egy életre..

Én beszélgettem egy szociológussal erről, és ő szépen levezette hogy egy gyermek fejlődésében (szellemi) mekkora nagy szerepet játszik a NEM azonos nemü szülők hiánya.

Elég csak abba belegondolni, hogy nem fogja látni pl. az anya szerepet, és a későbbiekben mikor felnőtt lesz és családot szeretne, akkor pl. nem fogja tudni hogy egy anyának mit kell tennie, mert nem volt kitől eltanulnia.

Ez teljesen természet ellenes dolog, hiába a nevelés, mert hogy jól nevelnék stb..egyszerűen nem fogja megtanulni hogy mi a szerepe az életben..

Szóval lehet erről vitatkozni, de ehhez nem csak azt kell tudni hogy két meleg férfi szereti egymást és a gyereket is, meg hogy hű de jól törődnének vele stb..ezzel egy pici gyereknek a szellemi fejlődésében nagyon nagy elhajlást okoznak, és erre viszont semmi joguk!

Van erről nagyon sok szép írás, el kell őket olvasni, hogy tisztán lehessen látni ezt az egészet.

Nem véletlen nem engedik Mo-on az azonos nemüek gyermek vállalását..

2013. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
62%

Ellene vagyok.


1. Biológia: Gyermeket csak egy nő és egy férfi tud nemzeni.

2. Vallás: A házasságban lesz egy test és egy lélek a nő és a férfi, addig csak fél emberek. Nekik van meg az az Isteni joguk, hogy gyermekeket nemzenek és neveljenek.


Az azonos nemű párok egymás iránti vonzódása egy degeneráció, természet ellenes dolog, amit a természet a maga módján el is intézne (nem születhet gyermekük).

Ezt akarja a liberális elvrendszer felborítani olyan baromságokkal, hogy nevelhessenek gyermekeket és vállalják büszkén a másságukat.


Senkit nem érdekel az, hogy ezek a gyermekek egy degenerált párkapcsolatban élő emberektől veszi át az "értékrendszert", ami egy életre lelki nyomorékká teheti?

2013. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
47%

Teljes mértékben elenne vagyok!

Azt bizonyos mértékben elfogadgatónak tartom hogy léteznek ilyen genetika hulladékok még megtartják maguknak ezt!

De az hogy egy gyereket is elrontsanak azt már nem!

Tegyük fel hogy gyereket majd ezért fogjak támadni hogy milyen szülei vannak amiről sajnos nem tehet mivel két idóta neveli. De a gyereknek sem szabadna olyan környezetben élnie ahol ilyenek vannak!

Én mindenhol betíltanám!

Sőt még az egész melegséget is!

2013. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!