Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azonos nemű párok és a gyerek...

Azonos nemű párok és a gyerek nevelés ellene vagy? Vélemény?

Figyelt kérdés
szerintem simán, elvégre nem a szexuális orientációtól függ az hogy egy ember hogy neveli a gyerekét.

2013. okt. 25. 01:49
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
65%

Ez nehéz kérdés, mert tény, hogy nagyon nehéz lehet a gyereknek feldolgozni az "két anyuci", "két apuci" problémát...ahhoz, hogy valaki egészséges nemi/szellemi fejlődése lehessen kell, hogy legyen előtte egy férfi és egy női minta is egy példakép akit követnie kell. (ezért is nehéz az elvált szülők gyerekeinek) Hogy ennek feltétlenül anyunak és apunak kell e lennie az jó kérdés...


Másrészt viszont tény h inkább éljen a gyerek egy szerető leszbikus párnál, mint egy diszfunkciós családban (és ez nem csak a verést jelentheti)...hisz mind látjuk mekkora hibákat is tudnak elkövetni a hetero szülők is...úgyhogy nehéz kérdés. Hogy ki a jó szülő az nem szexualitás függő szerintem.


Ha engem kérdeznek én talán lehetővé tenném a gyerekvállalást, de rettenetesen szigorú feltételek mellett. Szülök komoly pszichológiai vizsgálata/felkészítése/ folyamatos ellenőrzés mellett...de érdekes gondolat.

2013. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Ellene vagyok.

#18-as válaszoló számból vette ki a szót, ugyan ezt akartam írni.

2013. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
49%

21-esnek:

Ha felállítjuk a szülőség kérdésében a "jósági" sorrendet, akkor a legvégére kell kerülnie az egynemű pároknak. Náluk még a részeg szülő is jobb. A hetero szülők követhetnek el hibákat, de a nem heteroknál már alapból nagy hiba van!


Meg aztán két b@@i nem is lehetne szülő. A nevében is benne van, hogy SZÜL. A l@szbik sem tudnak szülni, ha nincs férfi. Ők viszont azt nem tudnak.

És szerintem a jó minta, a példakép mindenképp egy férfi és egy nő közötti kapcsolatnak kell lennie. Még akkor is, ha nem minta értékű.

2013. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!