Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennétek az ilyen munkahel...

Mit tennétek az ilyen munkahelyi konfliktussal?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk egy kis szobában,teljesen eltérő élet vitellel,mentalitással,meglátásokkal.Mindenkinek van gondja mindenkivel...de most nem ez a lényeg.A kis irodánkon 2 ablak van,amin szalag függöny van.Én az ablaknál ülök,de a szalagfüggöny be van húzva(mindkét ablakon)mert annyira világos van a neonoktól( 6 db van az aztalok fölött),hogyaz a plusz fény már vakító.Igyis....Le szoktuk kapcsolni a villanyokat,és akkor a függönyöket kihúzzuk.Már jó ideje nem lehet kihúzni őket,a neonok 100%-al világítanak,Őrület.Annyira nem látok az asztalomnál,hogy a billentyűzetet kis fűzetekkel takartam el(fölül ahol az Esc és stb betűk vannak)de nem sokkal jobb.Egyszerűen nem lehet megmagyarázni nekik,hogy sokkal jobb lenne a természetes fény,mint így.Nekünk 2 ablakunk is van(de minek)másnak meg egyse.Regg.bejöttem és lekapcsoltam az egyiket,hogy lássak az asztalomnál....erre bejött a koleganőm,és vissza kapcsolta,mondván,meg kellett volna beszélni vele,és akkor ő eldönti mi legyen....Hát felment a pumpa....ő se kérdezte meg hogy nekem hogy lenne jó.Már napok óta fáj a fejem meg a szemem,ezt tegnap is mondtam neki.Most úgy dolgozok,hogy a kezemmel eltakatom a szemem,és könyöklök....hát,k*** kényelmes....fáj minden részem,és arról nem is beszélve,hogyan lehet így papírmunkát végezni.....Több mint egy éve vagyunk együtt ebben a szobában,és már milliószor volt ebből gondd.Tudja hogy fáj a szemem nemlátok,de a függöny ne legyen kihúzva,ezek meg világítanak mint állat....Már nem tudom mit mondhatnék neki...Ha bejön valaki,és látja a takarásokat,egy iratpapuccsal takarom el az okmányaimat,hát aszt hiszik begolyóztam...

Mit tehetnék?

Köszi a válaszokat


2009. nov. 18. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
legyél te is olyan határozott, mint a "kedves" kollega. mi az, hogy majd ő eldönti??
2009. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Talán beszéljétek meg egymással. Bizonyára neki is van oka, hogy ne legyen széthúzva a függöny. Talán a monitorba pont belevilágít neki az ablakon át jövő fény, és nem látja, vagy mittudomén. Velük érdemes megbeszélni, hogy hogy is legyen. Esetleg a főnökötökkel (az úgyis kap azon, hogy drága az áram).

Egyáltalán kérdezted már őket, hogy mi az okuk erre?


Könyörgöm, a 21. században vagyunk! Ha valaki ilyenre nem talál megoldást magától, az már nagyon gáz. :S

2009. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs más megoldás akkor cseréljetek helyet,vagy mivel neked már mindegy hisz így se látod,húzd ki a függönyt,hátha őt meg ez zavarja...De tényleg felnőtt emberek vagytok,nem tudtok megegyezni??Egyébként én eleve oda mennék a főnökhöz,hogy milyen drága a villany,és talán spórolni kéne vele,de a kollégád nem engedi...
2009. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

ezek apró sérelmek közé tartozik de ha folyton éred már csak erre tudsz koncentrálni ..

elhiszem hogy idegesít ,és mindenki szívesen kerüli a konfrontációt .

Keres olyan lehetőséget ,amiből beszélgetés alakul a megoldásra .Mindig attól füg a válasz milyen kapcsolatban állsz vele .. A nyilt kritikának is akkor van eredménye (főleg nők körében ... ) ha humor mögé bújtatod.

2009. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Ne legyetek már ilyen gyerekesek, mint az ovisok a homokozóban!


Nem lehet, hogy a kolléganőnek egész nap írogatnia kell az íróasztalán egy ablaktól távoli sarokban, ahol valóban vakoskodna a lámpa nélkül??? (Mondjuk, én felkapcsolnám az asztali lámpámat, inkább mint a neont, ami nagyon szemrongáló.)


Neked teljesen felesleges az ablak mellett ülnöd, mikor amúgy is a számítógépen dolgozol, azzal sokkal jobb lenne egy félhomályos sarokban...


Mi lenne, ha helyet cserélnétek???... :D


Akkor a kolléganő magától kapcsolná le a neont, mert az ablakon bejövő fényben tökéletesen látná a munkáját, téged meg nem zavarna a neon.


Nem lehet, hogy ez a megoldás mindenkinek jó lenne???


Azt nagyon nem javaslom, hogy a főnöknél panaszkodjatok, mert ilyenkor a főnök azt szűri majd le, hogy összeférhetetlenek vagytok, nem valók egy jó kollektívába, első körben titeket fog lecserélni... :-[


A vitátok is hamar eljut a főnökhöz, főleg ha már a többi kolléga is erről beszél majd (a kolléganőd tuti panaszkodik majd a szomszéd szobákban is).


Szóval, próbáljatok kompromisszumra jutni, ti is jobban érzitek majd magatokat a munkahelyen (nem mindegy hol és milyen légkörben töltünk el napi 8 órát)!

2009. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A koleganő velem szembe ül,az ablak mellett.Nem kell írogatnia, sz.gépen dolgozunk.Távoli sarok nincs az irodánk kb 5*6-os..Nem hinném hogy gyerekes vagyok,ha találtam volna megoldást az elmult 1 évben,nem írok ide.

Ha nem úgy indít,hogy fölkapcsolja,és beszéljük meg,DE majd ő eldönti hogy legyen,bennem se megy fel a pumpa.

2009. nov. 18. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, nálunk is hasonló a helyzet!!!! A kolléganőm klimaxol és kövér is, állandóan melege van. Ez van télen is!!! Kinyitogatja az ablakokat mínusz 20 fok esetén is telente, nyáron pedig bekapcsolja a légkondicionálót - emiatt az egyik kolléganőnk tüdőgyulladást kapott. Én már próbáltam vele beszélni kulturáltan, de semmi értelme Voltak ezután ordibálások is, de hiába. Önkényesen határoz ilyesmikben. Nehéz ügy valóban. Én becsukom az ablakot télen, mert fázom, ő kinyitja. Van, hogy nem beszélünk hetekig sem, egy ilyen majommal minek kommunikáljak?
2009. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy napszemüveget :)
2009. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát,Komolyan mondom megfordult a fejemben:D

Meg az is hogy hozok be sildes sapkát:D

De a botrány majd eztán fog kitörni,mert mikor bejöttem lekapcsoltam a neont....ő meg még eztán fog jönni....jujjj brrrrr...

2009. nov. 19. 08:38
 10/11 A kérdező kommentje:
Megérkezett...neon föl....prédikáció.A lényeg nem változik....
2009. nov. 19. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!