Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A legtöbb ember miért irigyked...

A legtöbb ember miért irigykedik a kimondottam szép lányokra? Ez olyan idegesítő.

Figyelt kérdés
Már egy csomó ilyen emberrel találkoztam és kezdd ezekből elegem lenni.
2009. okt. 19. 17:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
gondolom te szép vagy vagy legalábbis jól érzed magad a bőrödben. majd ha ronda lennél vagy annak éreznéd magad megértenéd, hogy miért.
2009. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,ha ronda lennék se irigykednék pl nem vagyok gazdag átlagosan élünk,ismerek gazdag lányokat mindenük meg van,de egyszer nem jutott eszembe irigykedni,inkább megdícsértem az drága ruhájukat:D
2009. okt. 19. 17:35
 3/19 anonim ***** válasza:
Ezt én sem tudom. És az a legrosszabb, hogy gonoszkodnak is (természetesen csak a nők). Nekem régebben nagyon rosszul esett, nem tudtam, mi a baj velem. Aztán rájöttem, hogy miért csinálják, és most már csak mosolygok rajtuk. Sőt, most már élvezem is, ha megpukkadnak. ;)
2009. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én nem irigykedek rájuk, inkább megyek és jól meg***om őket... :D
2009. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
nem irigykednek angyalom...csak nem szeretik ha valaki beképzelt:) bocs ha beszolok és nem érdekel ha lepontoznak...de a szép lányok tudnak rola hogy szépek és ezen hisztiznek, hogy jajj engem senki nem szeret mert szép vagyok:( pedig ijen nincs .... szoval valoszinüü csak nem teccik nekik hogyha valaki szép és tud rola hoghy szép(amivel nincs semmmi gond) de ha hangoztatja is hogy tud rola az már sokakat idegesit...a csunyák se akadnak fenn rajta hogy csunyák és nem is hangoztatják..:) éérteeem?
2009. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

De igen a szép lányokra irigykednek.

Én nem vok olyan szép és mégis sokan irigykednek és örülnek, ha nekem vmi nem sikerül.

Nem tom miért, inkább foglalkoznának egy kicsit többet magukkal.Mert aki, ápolt az már túl ronda nem lehet.

16/L

2009. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
"Mert aki, ápolt az már túl ronda nem lehet. " - ezzel azért vitatkoznék...
2009. okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Soha egyetlen szóval sem hangoztattam,hogy én szép vagyok senkinek,mégis olyan finoman de gonosz beszólásokat kapok, tudjátok ahogy a nők tudnak gonoszkodni egy másik nővel,olyan kis rafinált modón:D Na mindegy.Kössz a válaszokat.
2009. okt. 19. 21:24
 9/19 anonim ***** válasza:

Na jó. Akkor figyelj. Ez nagyon egyszerű. Én dekoratív jelenségnek tartom magam, és nagyon sokszor szembesültem avval kicsi koromtól kezdve, hogy valamiért a fiúkkal/férfiakk nagyon jól kijövök, de a lányokkal nem igazán. Én tartottam önvizsgálatot, hogy velem van-e a hiba, mit csinálok rosszul. Végülis én úgy éreztem/érzem, hogy mindent megtettem. És végül csak arra jutottam, hogy nem is mert "szép"-nek tartanak, hanem mert sok fiúnak/férfinak tetszettem/tesztem.

És akkor elkedztem gondolkodni, megfigyelni az embereket, beszéltem sok emberrel erről. És a következőkre jutottam:


Valaki vagy szépnek, vagy átlagosnak, vagy kevésbé szépnek születik. Ugye kicsi korban még nem igazáb ütköznek ki az olyan dolgok, mint ruházkodás, stílus, testmódosítás (hajfestés, smink stb). De már ott is megfigyelhető, hogy a szépek úgymond a népszerűek. Hiszen a kicsik is tudat alatt a széphez, harmónikushoz vonzódnak. Aztán ugye ha egy ismerős jön, vagy egyszerűen egy szép gyereket látnak az utcán, akár idegenek is rámondják, hogy hűűű de szép kislány, kisfiú stb. És ezt megérti a gyerek is, nem hülye. És ez a későbbiekben ugyanígy folytatódik. Ők fogják az első bókokat kapni, stb.

Míg a csúnyácskákat hanyagolják a szépekkel szemben. Ezt gyerekkorban is megérzik, hogy őt körülállják a felnőttek, hogfy hű de édes kislány, hozzá meg nem megy oda senki. Aztán a későbbiekben is. Az első benyomás általában a szebbnek kedvez. A legtöbb ember szívesebben beszélget egy szép emberrel. Persze itt vannak ellenpéldák, pl. a kisugárzás, a mosoly olyan dolog, ami miatt szívesebben odamegyek valakihez, mint ha valaki szép, de riged, beképzelt stb.

De attól még az életben nagyon nagy előnnyel indul, aki szép. Akkor csodálkozol,ha irigykednek? Ha szeretnének olyan életet, mint a tiéd, vagy más szép emberé? Én nem azt mondom, hogy egy szép ember élete csak jó és szép. Nem. De nagy előnye van azzal szemben, aki nem az. Az életben vannak dolgok, amiket ennek a tulajdonságnak a segítségével sokkal könnyebben elér. Így hát ne csodálkozz. Persze nem kell ezért utálkozni senkinek sem a szépekre, hiszen ők sem tehetnek róla, de azért érthető. Nagyon sokaknak komoly lelki problémákat okoz a kinézete, gondolj bele, épp eleget bánthatták is miatta, ez bizony komoly sebeket okoz. Ez az, amit te nem kaptál meg soha a külsőd miatt, hiszen szép vagy. De talán (nem biztos) tudod, hogy milyen az, amikor olyan dologért bántanak, amiről nem tehetsz. Na ez az, amiről végképp nem, változtatni nem tudsz, bármennyire szeretnél.

Egyébként meg pluszban még egy érdekesség, hogy sokszor az, aki csúnyácska kevésbé hajlamos erre, mint pár szebb. Mert lehet, hogy egy csúnyácska igenis magányos, és ha beszélgetsz vele, azt értékeli, legalábbis én így láttam. Mert a legtöbbször a csúnyácska egyenlő a népszerűtlennel, most rájuk gondolok. Meg sem próbál rivalizálni, csupán a belső értékek alapján nézi. Míg szép és szebb között sokkal gyakoribb a rivalizálás, az utálkozás. Hiszen "én lehetnék a legszebb, de ő szebb nálam" alapon. Vagy "én is szép vagy, de ő jobban és őt veszik észre". Értitek, ugye? De ez mindenféleképpen valami lelki egyensúlyzavarra vall.

2009. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
én nem irigykedem rájuk, megdugnám őket.
2009. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!