Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mit javasol egy panelházban...

Ki mit javasol egy panelházban "garázdálkodó" idegesítő ember ellen?

Figyelt kérdés

kicsit hosszú lett. elválasztottam vonalakkal azt a részt amik elolvasása nem követelmény, hogy tudjatok válaszolni a kérdésre, az inkább csak keretinformáció.


Nem nagy "bűnről van szó, csak nagyon idegesítő és káros is lehet.

Van valaki aki pár hete hétköznaponta telegyömöszöli a postaládánkat reklámújságokkal. Felkap vagy 20-30-at és telenyomja. Egyrészt idegelő, másrészt pedig félek, hogy így a postás nem tudja bedobni a levelet, vagy esetleg amikor kiszedegetem akkor nem veszem észre, hogy közötte maradt egy. pl csekkek.


-------------------------

Elég valószínű, hogy egy idős nyugdíjas emberről van szó. Pár hónapja vasárnap 10 óra körül kellett fúrnunk ütvefúróval 2 lukat a falba(nem mennék bele részeltesen, annyit csak, hogy ajtót szereltünk fel, már 3. napja és ha nem fúrjuk ki azt a 2 lukat, akkor hétfőre gyakorlatilag nem lesz ajtónk, ami egy panelházban nem éppen jó dolog). A szomszédaink közül midnegyik tolerálta, elfogadta. De valahonnan előjött egy idős úr aki nekiállt ordibálni, hogy ezt hpgyan képzeléjük mert neki itt vannak az unokái akik nem tudnak aludni(reggel 10kor), és, hogy ne tegyük. Próbáltunk vele szót érteni, hogy értse meg, hogy nem órákig fúrunk, hanem kb 5-10perc és ha nem tesszük, akkor nincsen ajtónk. Erre annyit reagált, hogy ezt őt nem érdekli, tegyünk fel egy függönyt. Aztán nekiállt sértegetni minket, hogy ne barkácsszerszámokkal dolgozzunk, hanem igaziakkal(ütvefúróról beszélünk). Apámnak végül az volt a reagálása, hogy ha az urat nem érdekléi, hogy velünk mi van, akkor őt sem érdekli, hogy mit pampog. (jelzem, hogy apám normális hangnemben beszélt, és nem is sértegetett).


Az ürge erre nekiállt fenyegetőzni, hogy majd meglátjuk, mennyire magas lesz a villanyszámlánk. Erre összenéztünk, hogy ez hülye? Bele akar nyúlni a villanyórába, vagy mi? Azt amikor vissza is kérdeztünk, akkor hebegve módosította, hogy izé a rendőrségi számla lesz magas(igen szó szerint idézve "rendőrségi számla")


Közben kijött egy szomszéd egy kis csaj aki nekiállt kérlelni, hogy ne kiabáljon már, mert ez mennyire nem jó és zavaró, meg ne veszekedjenek. Persze az ürge mondta a magáét, de mint tapasztalhatta, senkit sem érdekel. Mindenki megmondta a közvetlen szomszédaink(fiatalok és idősek), hogy persze megértik, hogy csinálni kellett és mindenki rosszul volt az ürge ordibálásától, jobban zavarta őket mint a 10 perces fúrás.



Ez még karácsony előtt történt jóval, tehát minimum 2-2.5 hónapja.


Pár hete viszont kaptunk a postaládába egy word-el megírt kinyomtatott levelet arról, hogy mennyire nem szép és jó hangoskodni meg a házirendben foglalt időpontokon kívül zajongani és hogy ebből elég mert a szomszédok nem tolerálják már, meg kérik, hogy ne tegyük, stb. Nem kifejezetten személyre szóló volt, tehát bedobhatta több helyre is.

-----------------------------


Ezek után pár hétre kezdődtek ezek az újságos akciók. Ahogy elnéztem, többnyire csak a mi postaládánk van kipécézve. Illetve apámék szerint láttak egy másik postaládában is ugyanígy egy tonna újságot. Lehet, hogy mással is összerúgta a port, de értelemszerűen nem tudjuk kijelenteni, hogy ez az ember volt, de elég valószínű. Viszont rajta még senki sem kapta.


Én igazából arra gondoltam, hogy írok egy levelet amiben felhívom az emberek figyelmét arra, hogy egy lakó renedszerint véletlenszerűen kiválasztva teletömködi a postaládákat. ennek a hátrányai a fent leírtak, pl nem kapunk meg egy fontos levelet, csekket, stb, és kérek mindenkit, hogy aki tudja az figyeljen oda minden gyanús emberre. Azt kell tudni, hogy a házban elég sok minden lében kanál idős lakik, jellemző rájuk, hogy lemennek valamiért, vagy csak mászkálnak egymáshoz, ők a célközönség ebben pont.

Valószínűleg kicsi az esélye, hogy bárki is lefülelje így, de feltételezem, hogy ugyanebben a blokkban lakik az emberke aki ezt teszi, és ha ő is megkapja a levelet, akkor talán megijed, ha tudja, hogy az emberek figyelme fel van hívva rá.


szerintetek? ki mit javasolna? Gondoltam arra,is, hogy kiragasztom a folyosóra vagy a bejárathoz lent a kapunál, de azt leszedik szerintem hamar.


2010. jan. 19. 19:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

nem tudom teletömködni az övét, mert nem ismerem, csak idejött és ugatott, ennyi. nem tudom, hogy melyik emeleten hol lakik kicsoda-micsoda. és nem 100%, hogy ő volt, nincs bizonyíték. És ha teletömködöm az övét vagy megfenyegetem akkor az nem hiszem, hogy megoldás lenne. ha a többi lakót "hálózóm" be, akkor megijedne, hogy figyelik többen.


próblok okos megoldást kitalálni.

2010. jan. 19. 19:32
 12/25 anonim ***** válasza:
40%
Akkor vond be úgy a lakókat, hogy tömködöd tele mindenkiét, kirakod a levelet és akkor mindenki figyelni fog. Csak megunja a zaklatód. De sztem valószínű, hogy az öreg tata volt. Figyeld ki hol lakik.
2010. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%
rúgd szét a pofályát
2010. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

egyrészt nem akarok mindenkivel kicseszni, másrészt ha én pont lebukok akkor az gáz. és az ő szintjére se okos lesüllyedni.



kifigyelni azért nem tudom, mert mint a legtöbb fiatalabb ember, én is dolgozom napközben. Ő pedig nagyon jól tudja ezt.

2010. jan. 19. 19:40
 15/25 anonim ***** válasza:
40%

Figyu,széllel szemben nem lehet pisálni...

Vagyis valszinűleg ezt az öreget józan érvekkel SOHA nem fogod meggyőzni.Hagyd a fenébe a meggyőzését,meg a többi lakót se akard meggyőzni arról,hogy ti rendes emberek vagytok.Én is panelban lakom,fúrunk faragunk amikor csak akarunk.Elvégre nem vihetem ki a rétre a lakást ha felújítok.De ugyanígy tolerálom ha más fúr-farag.Felébredt a gyerekem,mert a felső lakó reggel 8-kor kezdte szétverni a fürdőt,na és mi van akkor??Majd alszik ha elálmosodik,és kíváncsi vagyok,hogy milyen lett a szomszéd új fürdője.

Én inkább javasolnék neked mást.Nem megoldás,de garantáltan jobban fogod tőle érezni magad.Lopd el a lábtörlőjét,vagy bármit ami ki van téve az ajtaja elé.Dobd ki a kukába stb..De észre ne vegyen!

Merthát ugye legszebb öröm a káröröm...

2010. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó vok.Nálunk az egyik lakónak hiába szóltunk többen is,hogy csukja be a lépcsőház ajtót,mindíg letagadta,hogy ők nyitvahagynánk.Egyszer csak érdekes módon az Ő ajtajuk volt egyedül egy csavarhúzóval megfeszegetve.Azóta csukják mint a kisangyal.Sztem a szembeszomszéd Néni volt,belőle kinézem,a macskájuk produktumát is összeszedte,és a pinceajtajuk elé tette.Bírom az öreglányt.Tavaly nyáron,meg hiába szóltunk az alsó szomszédnak,hogy ne engedje a homokozó mellé piszkítani a kutyáját,letagadta.Összefogtunk a szomszéd nénivel,és átdobáltuk a szárítókötelük alá,a csaj pont belelépett.Azóta is gondatlanok a kutyával,de volt egy jó napom,és ez az ügy még nincs lezárva.

Szóval,ne idegeskedj az Öreg miatt,inkább egyenlítsd ki a számlát.

2010. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

mint írtam, nem tudom, hogy hol lakik melyik emeleten melyik ajtó.


azzal meg egy ilyen balfsznál szart se érek el ha ismeretlenül ellopom valamiét. Akkor feljön azt ugat újra és ő is folytatja tovább.

2010. jan. 20. 15:28
 18/25 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó vok.Hát tudakold meg hol lakik,olyan messze nem lakhat,ha hallotta a fúrást..Nem muszály mindjárt lerendezni a dolgot.És mint mondtam,a gondodat nem fogja megoldani,de lesz egy jó napod.De a te esetedben SEMMI nem oldja meg a gondot,hiába agyalsz rajta.Mondtam széllel szemben nem lehet pisálni.Minnél jobban felfújod a dolgot annál nagyobb lesz az ellenségeskedés,meg az öreg részéről a sok agyament duma.És csak te fogsz szívni,mert téged ez a helyzet nagyon zavar és idegesít,neki ez a mennyország,és a legjobb időtöltés unalmas napjain..Találj ki valami bosszút amivel az öreg elfoglalkozhat.Kreatívnak kell lenned.

Tesóméknak is van egy ilyen szomszédjuk,mindenért kötekedett velük.Halálra idegesítette őket.Ha kinhagyták a saras cipőjüket az ajtóban,még le sem vették a kabátot az öreg már csöngetett,hogy a lépcsőház nem rakodóhely stbb,stb..Hát feladtak egy hirdetést az öreg telószámával,hogy eladná áron alul a lakását..

A gondjukat nem oldotta meg,de legalább egyenlítettek.

2010. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

ha pl engem kár ér, mert nem kapok meg egy csekket, akkor azt nem fogom tudni kompenzálni és bár nem vagyok egy "szeretkezz, ne háborúzz" fajta, de ebben az esetben én is azt vallom, hogy az erőszak erőszakot szül.


ezenkívül nem érzem magam annyira gyerekesnek, hogy a szintjére süllyedjek le. pórbálok okos megoldást találni amiben ésszel nyerhetek.


egy ilyen megoldás ahogy fent írták a "fiktív" veszélyérzet keltése. Mert így elérem, hogy a házban többen is figyeljenek, de ha le is szarja mindenki, egy ilyen IQ bajnok ember esetleg megijed a blöfftől, mert fél, hogy lebukik.


A másik megoldás, hogy beszűkítem a postaládánk nyílását. Ugyan azon is be tudja majd dobálni az újságokat, de max 1-2 darabot egyszerre, akkor pedig hamarabb unja meg talán.


Egyenlőre túl sok értelmes választ nem kaptam, mindenki nekiállna verekedni meg mindenféle bosszút állni, sajnos látszik, hogy miért annyira szar a közhangulat egy panelházban.


reménykedtem, hogy kapok esetleg okos ötleteket.

2010. jan. 20. 16:01
 20/25 anonim ***** válasza:
40%

Látom már te egy idealista vagy aki a végsőkig ragaszkodik az elveihez.Az erőszak erőszakot szül..Mit gondolsz ha lekamerázod akkor majd szembesíted,és bocsánatotkér,és kéri tőled,hogy éljetek ezután békében,kezetfogtok és mindenki boldog.Azért nem kaptál értelmes választ,mert erre nincs megoldás.Ne agyalj rajta,mert ezt akarja elérni!!!!

Panelban mindíg voltak,vannak,lesznek ellentétek,és agyament emberek.

És ki fog kártalanítani a csekkekért,hát senki barátom!Ki a fenét érdekelné a csekjeid!Állj a sarkadra végre,és mutasd meg,hogy nem jó emberrel kezdett!!!

Én sem vagyok szemétláda azok ellenére sem,amit a szomszédaim ellen teszek.Képzeld még gyakran segíteni is szoktam nekik,ugyan is én így le tudom zárni magamban az ügyet.Csak tudod,ha valakinek szólsz szépen 1x,2X és nem érti meg az álláspontod,akkor hagyd a francba,mert a szép szó nem segít.

Különben sem azt mondtam,hogy vágd pofán,ha meglátod,hanem,hogy okozz neki bosszúságot amin füstölöghet.Miért menne hozzád pattogni?Te sem mész és csöngetsz be,az újságok miatt!!Miért?Mert te sem vagy biztos abban,hogy ő volt.És ha becsönget mi van akkor,te semmit nem tudsz az esetről,itthon sem vagy stb,stb...

2010. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!