Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetértesz e, hogy a Magyarok...

Egyetértesz e, hogy a Magyarok többsége rosszindulatú, kárörvendő, másokon nem segítő? Olyanok akik többségének csak a szája jár, mindenben kritizál, de tenni nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
Van persze kivétel. Egyet értesz e? Ha igen akkor írsz példákat, hogy szerinted mire igazak?
2010. jan. 25. 12:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek,de ez a hányattatott történelem miatt is van, másrészt ebben az országban nem lehet érvényesülni,m ez a pártok országa,mindenbe beleszól a politika - Ilyen körülmények között milyenek legyenek az emberek?
2010. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A magyarokkal kapcsolatosan a Himnusz első szakasza érint meg engem, különösen ennek az utolsó négy sora.


1. Isten, áldd meg a magyart

Jó kedvvel, bõséggel,

Nyújts feléje védõ kart,

Ha küzd ellenséggel;

Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendõt,

Megbünhödte már e nép

A multat s jövendõt!

2010. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

13:41!

Több ilyen, és hasonló esetről hallottam már, de ezt azért írtam le, mert ez a konkrét eset a közvetlen környezetemben történt, meg egyébként sem tudok másra gondolni, mint hogy piára kell nekik csak, ha ahajléktalanokat szinte kizárólag egy palack tablettás bor kíséretében lehet látni, a boltban is, ha látok , szinte mindig alkoholt vagy cigit vesznek.De lehet, h csak felénk ilyenek a hajléktalanok, máshol pedig az összekéregetett pénzből az őket napok óta gyötrő éhségüket csillapítják.Mellesleg az sem teszi őket szimpatikusabba, h ha nem adsz nekik pénzt, akkor legtöbbjük vagdossa a pofákat és teszi a megjegyzéseket, miközben bűzlik a piától.Ez nem általánosítás, biztos van, aki nem tehet róla, és igyekszik talpra állni, de a túlnyomó többségük egyszerűen semmirekellő, és ezt tapasztalatból mondom, nem egy esetre támaszkova.


Bocs ha nagyon OFF.

2010. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13.55!

Ok ,akkor maradjunk is ennyiben, ne legyünk már mi is ,,tipikus magyarok",akik összevesznek mindenen.

Értelek, és rossz,ha az ember csak ilyen hajléktalanokat lát. Én akkor láttam hajléktalanokat, amikor fősulira jártam, meg amikor rokonlátogatóban voltunk Pesten. Nem olyan környéken lakok, ahol sűrűn előfordulnak, talán ezért is sajnálom őket annyira. Ha olyan városban élnék ahol sokan vannak pl.Pest, akkor szerintem egy idő után én is másképp néznék rájuk, mindenkit nem lehet megmenteni. Hát sajnos ilyen világban élünk.

2010. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

hajléktalanoknak elsősorban azért nem adok, mert ahol én járkálok ott "bér"hajléktalanok vannak.

Örs vezér tere főleg, meg metró aluljárók.


Örsön van mindig valaki aki egy szintit nyomogat, régebben volt, hogy naponta volt ott más felváltva. Pár méterrel mellette általában egy vak szokott állni igazolványát a kezében tartva, álremegést generálva hozzá. Sokszor ez a vak ember is változik. A lépcsőn is szokott ülni egy-egy hajléktalan, naponta más van ott is, de a kartonpapír amire rá van írva, hogy gyűjti a nemtom kijének a pénzt a nemtommilyére, az ugyanaz.


A népligetben ugyanez megy, a buszváróban lent szokott mindig másik emberke mászkálni, egy idős nőnek adtam egyszer mert megsajnáltam, de utána döbbentem rá, hogy ugyanabba a csoportba tartozik. A metró aluljárókban egy ideig cigányok csinálták ezt, fiatalabb lepusztult cigány lányok, mindegyik ölében egy gyerek volt. Ez az érdekesség. Mindegyik ölében ott ült egy gyerek, egy séma szerint. Még őket sajnáltam is, mert bár nagyon nagy bennem az előítélet velük szemben, de rajtuk látszott, hogy nem éppen jókedvükben teszik. Aztán egyik napról a másikra eltűntek, valszeg nem engedik le őket az őrök.


Az autósorokon is ugyanez megy. Rákosfalva HÉV melállónál egy fiatalabb csaj szokott kéregetni az autók között. Mindig tele van monoklikkal. A fiúja kényszeríti erre, hogy pénzt kolduljon neki és mindig megveri. Párszor adtunk már neki, de miért azt nem tudom. A fiújának megy úgyis.


Az Örsön lévő autók között illetve a stadionoknál meg a népligetnél szintén autóknál szoktak bicegni a hajléktalanok. Ugyanígy rendszerrel kihelyezve. Mindegyiknél van bot, és ugyanúgy bicegnek. Van amelyiknek a botja úgy van levágva, hogy kicsi legyen és így még nyomorékabbul tud járni, hogy megsajnálják.


Fuh hát dióhéjban ez jutott eszembe a hajléktalanokról, csak gondoltam megírom. majd még válaszolok a többire is, csak muszály dolgoznom is:) (amúgy nem pontoztam még senkit)

2010. jan. 25. 14:25
 16/19 A kérdező kommentje:
pont a lényeget nem írtam le,hogy mi az a bérhajléktalan, bár valszeg rájöttetek már. azok akiket futtatnak, tehát nem maguknak gyűjtik a pénzt, amolyan koldus maffia.
2010. jan. 25. 14:26
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
ez csak önmagadnak egy erkölcsi felmentés. saját magadnak megmagyarázod hogy miért nem kell segítened és ezzel le is nyugtattad az esetleg feltámadó lelkiismereted. vicces
2010. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

nem igazán értelek. miért adjak olyan embernek pénzt, aki oda fogja adni egy másiknak, magyarul ne oda kerül ahova szántam?


De figyu, cáfold meg, hogy amit leírtam az nem igaz.

2010. jan. 25. 14:49
 19/19 anonim ***** válasza:
65%

Igen ez érdekes, egyszer sajnos elég sokáig kellett várnom a buszra az állomáson és megfigyeltem, h van egy mondhatni csoportvezér, aki szisztematikusan küldözgette el az embereket kéregetni, azok pedig, ha kaptak valamit, visszaballagtak hozzá, és odaadták neki a pénzt.A különbség köztük szembetűnő, ugyanis amíg a kéregetők szakadt, koszos, lyukas ruhákban vannak, az , akinek adják pedig szinte úgy van fölöltözve, h meg sem lehet róla mondani, h hajléktalan lenne, szokott sétálni az Árkádban is, mivel őt beengedik, holott pont ő nem csinál semmit, még nem is kéreget.Szóval valóban van ilyen hierarchia közöttük, még ők is elnyomják egymást elég rendesen.

Amúgy az is igaz, h van, aki direkt sajnáltatja magát, ugyanis van itt egy idős, hajléktalan cigányasszony járókerettel(néha csak bottal), aki szinte annyira sántít, h azt gondolná az ember, h mindjárt összeesik(mondjuk általában részeg is :) ), de egyszer valamin összeveszett egy másik csövessel, akkor nyoma sem volt a mozgáskorlátozottságnak, a botot fölkapta és csak úgy szaladt utána :D

2010. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!