Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Némely, a másikétól különböző...

Némely, a másikétól különböző szubkultúrát követő ember miért érzi szükségesnek, hogy a másikba belekössön, vagy degradálja?

Figyelt kérdés
Szerintem mind találkoztunk már azzal az egyénnel, aki csak hallomásból vagy még annyira sem ismer egy szubkultúrát, mégis beleköt, vitatkozik róla és elvárja, hogy egyet értsünk vele. Miért?

2015. júl. 18. 01:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A téma felvetését köszönöm Haseo blogjának és Rydernek.
2015. júl. 18. 01:51
 2/13 A kérdező kommentje:
*Jorkinsnak
2015. júl. 18. 01:55
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Ez a magyar mentalitás sajnos. Amihez nem ért (vagy azt képzeli hogy ért) azt egy passzív-agresszív álláspontból fikázza, ócsárolja, ez sokkal egyszerűbb mint megérteni. Leginkább a primitív ostoba rohamdroid idiótákra jellemző.
2015. júl. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem magyar mentalitás.

Én két "típust" figyeltem meg eddig a neten és a környezetemben.

1.A rocker

Az idióták azt hiszik, hogy még mindig a "rocker vagyok, vállalom" korszak van, holott már mindenki telibe leszarja, hogy ő mi.

Persze mivel ez így van és nem tud konfrontálódni, ill nem figyel rá senki így elkezdi fújni a hülyeségét, hogy mert az igazi rockzene és akkor ő nem ilyen szart hallgat, ő death metalos meg egyébként is mindenki egy csicska és ő a valaki.

Jah és küld mindenkinek egy számot, mert ez őt jelképezi.

2.A felvilágosult.

Hasonló az elsőhöz, gyanítom, hogy ebben az esetben is arról van szó, hogy senki nem figyel oda rá, hogy ő aztán mekkora intellektuális atyaúristen.

Ilyenkor azonnal keres egy az általa alacsonyabb rendűnek tartott csoportot, azon belül is a csoport által éppen népszerűnek tartott "művet", aztán izomból elkezdi fikázni és persze nem tudja megállni, hogy ne írja le, hogy bezzeg az ő által hallgatott, nézett mű, na az bezzeg, az igazi érték és hogy ő mekkora király, ő a felsőbbrendű!:D

2015. júl. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én magam is rocker vagyok, de emellett totál nem érdekelt hogy más mit hallgat vagy mit szeret, emellett az se érdekel túlzottan, hogy ahhoz más hogy viszonyul hogy én rocker vagyok.


Nem mellesleg van még egy fontos dolog, mindegy, hogy valaki milyen stilust szeret vagy épp képvisel, kérdés, hogy miért teszi. Van sok ugye aki az aktuális hóbortot követi, aztán ha vége akkor jön más, meg vannak azok akik azért azok amik, mert valóban szeretik az adott dolgot. Nos ez utóbbi csoportra lehet valóban elmondani, hogy rocker, rapper, punk, stb, nem a divatmajmokra.

2015. júl. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez attól is függ, hogy a gyerek milyen környezetben, felfogásban nő fel.
2015. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Rocker vagyok (külsőségeket kivéve), de ezt a rockeres felsőbbrendűséget én is tudom tapasztalni. Nemrég volt egy metál oldal fórumán valami olyan röhejes vitám, hogy az nem igaz. Kb 2 mondat után már az anyám szidása jött, pedig azt az oldalt nagyrészt 30-40+-os emberek látogatják.


Tiszta önpusztító tud lenni a metál/rocker kultúra.

2015. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell ennyire specifikálni, ugyanezt láthatod nagyban a politika topikban is :D


Nem szeretjük és félünk az ismeretlentől, könnyebb az efajta védekező mechanizmus.

2015. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek legnagyobb részében azért, mert egy bunkó idióta.


Az, hogy ő ezt minek nevezi, az lényegtelen. Egyszerűen csak tapló, és kész :)

2015. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyébként én is hasonló véleményen vagyok, csak kíváncsi voltam más álláspontjára is. :)


Másik kérdés: Mit gondoltok arról a végletről aki tinilányokat leköröző önérzetességgel áll ki védekezni az ilyenek ellen?

2015. júl. 18. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!