Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek barátokat az...

Hogyan szerezzek barátokat az egyetemen?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de légyszi azok, akik nem értik meg a helyzetemet, ne válaszoljanak (hülyeségeket...)

Zárkózott vagyok, nehezen megy a barátkozás, valahogy egy "falat" vonok magam köré. Az egyetemen (elsős vagyok) persze beszélgetek a csoporttársaimmal, kedves vagyok stb és vannak is akik nekem szimpatikusak, beszélünk és szívesen összebarátkoznék velük. DE nem tudom, hogy kell. Szóval hogy lépjünk a "következő szintre"? Mit csináltok egy barátság kezdetén? Vagy ez megy magától? (Jó esetben?)

Szeretnék változtatni magamon...


2010. márc. 11. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is hasonló cipőben jártam az egyetem alatt. Szerintem felvethetnéd, hogy órák után menjetek el egy páran pl. pizzázni/sörözni/moziba. Oldódni fog a hangulat egy idő után, és több lesz az önbizalmad. :-)
2010. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha elég aktív a csoportod egyetemen kívüli élete, akkor nem is kell, hogy te vesd fel az órák utáni programot, egyszerűen amikor adódik valami, menj el rá. Gondolom, ha zárkózott vagy, nem vagy egy nagy bulizós típus, de részt vehetsz csendesebb programokon, pl. mozizás, vidámparkozás, korizás, ilyesmik.

Meg egyetemen adódnak olyan helyzetek, hogy magától van kis szabadidőd, amit eltölthetsz velük, pl ha lyukasórád van, el kell intéznetek valamit a to-n, be kell iratni a jegyet és kígyózó sorok vannak, közben beszélgettek és egyre jobb viszonyban lesztek :)

2010. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Velem is ez a szitu. Én próbálok minél több emberrel kapcsolatba kerülni, hátha valaki nyit felém, én nyitott vagyok mindenre, csak nem merek én nyitni mások felé...:S Kicsit bonyolult.

Amúgy látom régi kérdés, valahogy sikerült valakikkel összebarátkoznod?

2011. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!