Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem anyuval, hogy...

Hogyan közöljem anyuval, hogy én nem akarok Jehova Tanúja lenni?

Figyelt kérdés

Anyum és az öcsém is J.T.(apum nem,most válnak el).

Én nem akarok az lenni.Ha vallásról van szó,akkor inkább wicca.

Ha vmi olyasmit mondok ami arra utal,hogy én nem akarok J.T. lenni rögtön felháborodnak és el sem akarják hinni,imádkozni kezdenek,hogy nyiljon meg a szivem...

Hogyan mondjam el nekik,hogy én egyáltalán nem akarok gyülekezetbe járni?

13/L


2010. márc. 14. 11:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
89%
Mondd azt, hogy nem akarsz lemondani a véres hurkárólXD
2010. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy Isten (öö bocs, Jehova, mert ugye biztos nem ugyanarról beszélünk akkor..) se akarja, hogy felvett szokásokon keresztül legyen igaz ember bárkiből is. A szolgálata nem kényszer kell legyen. Te erre még nagyon nem vagy készen, a magad keretei közt rajta vagy az ügyön (Ébredjetek érdekességek az utolsó előtti oldalon eléggé keretszerű, nem?), és ne féltsen annyira, hogy teljesen ok nélkül kényszerít arra, amit bölcsebb segítő mellett jobb eséllyel magad is megtalálnál.
2010. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:

Odamész hozzá és elmondod, hogy nem leszel J.T. és lekaksizod, hogy ő mit gondol, és ha már a jogoknál tartunk akkor minden embernek joga a szabad döntés és te nem akarsz ilyen Jehova "népművészeti cserépedény" (k*csög) lenni, és ha ő ezt nem így gondolja majd a gyám ügyesek eldöntik, hogy kinek van igaza. Aztán ha tényleg a gyámügyhöz fordulsz akkor, majd amikor vagy téged vagy őt viszik el a házból a rendőrök, akkor utána ordítod, hogy "SENKI NEM PACKÁZHAT XY(A neved)-VAL!!!".

Na jó, ez az utolsó lépés nem kötelező, de a lényeg annyi, hogy a sarkadra kell állnod. Azt mondja, hogy J.T.-ként örök életű leszel? És ha te nem akarsz örök életű lenni? Mért jó ez neki, hogy megkeseríti az életét. És mi az, hogy eltilt a vámpíros könyvektől mert Jehovának nem tetszik. Nem tűnt fel neki, hogy lekakilod Jehova véleményét? Ne hagyd magad, mert különben a következő (minimum) 5 évedet nem fogod túl boldogan eltölteni.


A vallás mindig csak ellentéteket szül. Teljesen felesleges.

2010. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Az előző vagyok.

Bocsi, csak elírtam: A te életedet keseríti meg.

2010. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Vidiripi


János 4:22 Ti azt imádjátok, akit nem ismertek, mi azt imádjuk, akit ismerünk, mert az üdvösség a zsidók közül támad. 23 De eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának. 24 Az Isten Lélek, és akik imádják őt, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk."

2012. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!