Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kivetnivalót találnak az...

Mi kivetnivalót találnak az emberek abban, ha egy FEHÉR ember normális, kultúrált körülmények között* felnevel 10-15 gyereket?

Figyelt kérdés
* A gyerekek jól érzik magukat, szeretve vannak, van kajájuk, ruhájuk, járnak iskolába, felsőoktatási intézménybe is.
2010. márc. 25. 16:16
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Eü dolog: ismerek egy nőt, neki 50 évesen már leszakadt a méhe, műteni kellett, pedig 2 gyereket hordott csak ki, míg több gyerekes ismerőseimnél (5-15 gyerek és legalább 10-15 család) ilyesmi nincs. Ez egyéni adottság kérdése.
2010. márc. 25. 17:18
 12/51 A kérdező kommentje:
17:13 Akkor vannak a környezetükben rengetegen, akik támogatnák őket, nem az állam, hanem a barátok. Mindenki egy kicsit adna csak. Kölcsönös segítségnyújtás. És ez nem azt jelenti, hogy másnak szüli a gyereket, mással tartatja el, milelőtt valaki belemagyarázná.
2010. márc. 25. 17:20
 13/51 anonim ***** válasza:

Hát pl azért mert senki nem fogad el senkit! Ha azt várják hogy elfogadjam őket minden mellékgondolat nélkül akkor ők is fogadjanak el engem. Mert én meg egyáltalán nem akarok gyereket! De ez sosem fog eljönni, mindig is gyűlölködve fognak nézni rám, mert mit képzelek hogy nem úgy gondolkozok mint ők!

A másik meg hogy még nem láttam tisztességesen élő sokgyerekes embert ebben az országban! Én csak olyan láttam aki szült egy csomó gyereket és aztán meg verte a mellét hogy miért nem jár neki a segély amikor ilyen nagy hős volt (és magyarral beszélek nem más színűről)! Más országokban láttam olyanokat akik szépen elélnek, nagy házban stb. Nem, az olyanokkal nincs bajom.

Meg még az is zavar hogy belegondolok nőként hogy az a nő aki ilyet csinál az gyakorlatilag egy szülőgép... Hogy milyen lesz ilyenkor a teste, stb, hát isten bocsássa meg, de nekem ez kissé visszataszító! :S Meg a többi gyerek... Tutira veszem hogy nincs gyerekkoruk, mert a többit kell nevelni meg etetni meg játszani velük, meg elvárják hogy majd ők is így éljenek. Nekem ez mind elfogadhatatlan, mert én csendesen, kevés emberrel szeretek élni.

Különben meg szerintem senki ne szüljön azért mert kihal az ország... Szerintem az emberek nem tenyészállatok. Mindenki azért szüljön mert minden vágya a gyerek. Én nem sok ember tudok elképzelni akinek minden vágya 10 gyerek.

2010. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Hát akkor nézz jobban körül. Vannak ilyenek, csak lehet, hogy nem a szoros környezetedben.

Én szeretnék 3-4 gyereket, de nem ítélem el egyik végletet sem, de szerintem ők sem (legalábbis az én ismerőseim, akikről tudok nyilatkozni).

2010. márc. 25. 17:23
 15/51 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben azért nem nézik jó szemmel, mert a legtöbb esetben a sokgyerekesek azt gondolják, hogy nekik minden jár és mindenki azért született, hogy az Ő gondjaikon enyhítsenek. Emlékezzetek rá mikor a pasas a Tv-ben pampogott, hogy adjon az állam lakást, mert Ő szívbeteg és 12 gyereke van. Ilyenkor természetes, ha az ember úgy reagál, hogy minek csináltál annyit. És olyan nem igazán szokott előfordulni, hogy gazdag, vagy jómódú emberek vállalnak ennyit. Általában pont az átlag, vagy szegény ember vállal sok gyereket. És a legtöbbször persze más terhére, hiszen nekik jár az ingyen tankönyv, az iskolában az ingyen ebéd, több az egy gyerekre jutó családi pótlék stb...
2010. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Senki se az ország miatt szül, hanem saját örömére, mert van, akinek ez öröm. Nos, akiket én ismerek nőket, ők teljesen normális alkatúak a gyerekek után is, pl. a 15 gyerekes ismerősöm Kb. 165 cm és 55 kilós nő :) Egyik sincs elhízva. Amúgy aki hajlamos az elhízásra, az egy gyerek után is elhízik.

Gyerekek: hidd el, hogy amellett, h munka is van vele, nagyon klassz lehet egy ilyen nagy családban felnőni. A gyerekek nem fogják ezt fel nyűgnek. Van ilyen.

2010. márc. 25. 17:26
 17/51 anonim ***** válasza:
17:20-as vagyok. Még annyit hogy igaz nekem "csak" 3 testvérem van de nagyon nem élveztem ám! Minket is szeretetre neveltek. Tudtuk a rendet, mind jótanulók voltunk, egyetemig jutottunk és mindig segítettünk otthon, és most is segítek (többiek már elköltöztek). De! Azt az érzést hogy sokszor nekem a más levetett ruháját kell hordani, használt játékokkal játszani, lestrapált, csúnya házban élni... Hát nekem akkor sem volt jó érzés! Nem azért mert én márkásat akartam ami a divat. Nem... Nekem sokszor más az ízlésem mint a divat. De olyan jó lett volna egy új játék ami csak az enyém. Nekem olyan megalázó volt másét használni, sokszor szembejött velem az a gyerek akitől hozták nekem a ruhát.. A szemébe nézni... sz*r volt... Arról nem is beszélve hogy sosem votl elég idejük a szülőknek rám mert sokan voltunk, dolgozni kellett... Aztán mindig hallgatni, hogy bezzeg a másik 3 (mert azért akármilyen jó a szülő bizonyoas ambíciói vannak)... Nekem nem volt élvezet, hogy vannak játszótársaim (mert sokan azzal jönnek hogy kell a tesó hogy ne legyenek egyedül). Hát én sokkal jobban éredztem volna magam egyedül. Jó lehet hogy olyan különös figura vagyok, túl érzékeny és magának való, de szerintem azért nem olyan felhőtlen az élete az ilyen gyerekeknek.
2010. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Én nem a hízásra gondoltam, hanem a belső szervekre, p*ncira... Arról is be tudsz számolni hogy milyen jó még? :) Ismersz pár embert, ez nem jelent semmit. Amúgy férfi vagy vagy nő? Ha férfi akkor azt hiszem kicsit könnyebben fogadod el hiszen nem neked kell kihordani, megszülni, szoptatni... Neked sokkal kisebb felelősség...
2010. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha vki gondoskodik a gyerekeiről, akkor nincs ezzel semmi baj. Az hogy ki mennyit szül magánügy. Ismétlem magánügy, ami azt jelenti, hogy akkor sincs semmi közöm hozzá, ha ott áll, hogy miből tartsam el a gyerekeimet, mert esetleg munkanélküli lesz, v. elválnak, vagy özvegy lesz. Merthogy ezeknek a dolgoknak az előfordulási esélye sokkal nagyobb, mint az, hogy mindig lesz munkám, egészségesek leszünk, nem válunk el és sokáig fogunk élni.
2010. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
A másik meg az , amit 17:30-as is írt, hogy ennyi gyerekkel ki van zárva, hogy van időd foglalkozni. Pédául, hogy kérdezi ki a leckéiket, fürdetés, beszélgetés, hogy mi volt az iskolában. Hajnali kettőig fenn van mire az utolsóval végez? Nem tud igazán bensőséges kapcsolat kialakítani, mert nincs időd arra, hogy megismerd az összes gyereked.
2010. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!