Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kivetnivalót találnak az...

Mi kivetnivalót találnak az emberek abban, ha egy FEHÉR ember normális, kultúrált körülmények között* felnevel 10-15 gyereket?

Figyelt kérdés
* A gyerekek jól érzik magukat, szeretve vannak, van kajájuk, ruhájuk, járnak iskolába, felsőoktatási intézménybe is.
2010. márc. 25. 16:16
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
53%
aha szal szted az a megoldás, hogy neveljünk fehér cigányokat?
2010. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Igazad van, de nem az a megoldás, hogy versenyt szülünk, hanem az, hogy az állam vhogy megakadályozza a cigányokat a potyogtatásban. Mondjuk úgy, hogy 3. gyerek fölött nem jár csp és egyebek, és minden ilyen kedvezmény inkább az adóból legyen levonható. Az a fehér, aki ugyanolyan megélhetési szülő, mint a cigány, az én szememben semmivel nem különb.
2010. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azért mert hőbörögsz, még nem fogja senki másképp gondolni. Nem tudom hány éves vagy, és nem tudom hogy dolgozol-e, és ha igen akkor mióta. Azt sem tudom, hogy van-e gyereked, de ha lesz biztosan tele lesz a hócipőd azzal, hogy a sokgyerekesek mindenben előnyt élveznek. Ezt az előnyt pedig az 1-2 gyerekes, vagy gyermektelen emberek pénzéből teszik. Mondok egy példát. Ha bölcsibe akarod íratni a gyereked igen nehéz dolgod lesz, mert a sokgyerekes szülők elsőbbséget élveznek. Ami azért érdekes, mert pont nem az Ő adójukból építették a böcsödét, és nem az Ő adójukból fizetik a gondozókat. Tehát Te fizetsz azért, amit más igénybeveszi. És persze ez csak 1 példa, számtalant lehetne felsorolni. Tehát amíg az állam csóró, hazaszeretet ide vagy oda más nyakára ne szüljünk és kész. Egyébként meg sokan nem gondolnak arra, hogy ha a sokgyerekesek nem vennének ki annyi lóvét, akkor a többieknek lehet, hogy több maradna a zsebében, és akkor esetleg ezek az emberek is több gyereket vállalnának.
2010. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreértettük egymást. Tehát én segély alatt a családi pótlékra gondolok, a gyesre, meg ilyenekre, nem a különböző plusz "nem dolgozok, adjatok pénzt" támogatásokra, amiért a cigányok 1-jén sorbaállnak a postán.

Az ugyanolyan megélhetés kizárva, itt a szülő dolgozik és a gyerek is, ha akkora lesz. Nem látom a hasonlóságot.

2010. márc. 26. 14:10
 45/51 A kérdező kommentje:

Engem ezek valahol nem zavarnak. Inkább fizetek nekik, mint a minimálbéres milliomosnak, aki audival jár és havi 4000 Ft-ot fizet Tb-re, holott mások több 10000 Ft-ot a kisebb bérükből. Persze mindenki más, senki nem mondta, hogy vállalj sok gyereket, csak ne nézd le azt, aki megteszi.

26 vagyok és 2 éve dolgozok (mert addig tanultam). Miért?

2010. márc. 26. 14:14
 46/51 anonim ***** válasza:
Nem nézem le, nem is érdekel. De hidd el, hogy nagyon sok helyen pozitívan diskriminálják Őket. Nekem mindig az volt a véleményem, hogy annyit szül amennyit csak akar, ha felneveli. De hidd el (42 múltam) ez nem így szokott lenni. Láttam már olyat, hogy munkahelyről vkit azért helyeztek másik részlegbe, ami jó messze volt, mert neki nem volt gyereke és kellett a hely a 4 gyerekes anyukának, mert a férje otthagyta a gyerekekkel és kénytelen volt elmenni dolgozni. Egyébként a családi pótlékkal msem értek egyet. Nem pótlékolgatni kell, hanem megfizetni rendesen, azt aki jól dolgozik. És azért kérdeztem, hogy mióta dolgozol, mert én már 23 éve dolgozom főleg azokért, akik csak kapnak és kapnak. De ugyanúgy elítélem a feketén dolgozókat, a min. béreseket. és azokat is, akik nem vsznek bérletet, így azon hozza be a veszteséget a BKV, aki megveszi. Nem gyerekellenes vagyok, hanem potyaellenes.
2010. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Hú, hát általában a munkahelyeken épp hogy azt részesítik előnyben, akinek nincs gyereke, mert az nem fog hiányozni a gyerek problémái miatt. A gyerekes nőket gyakran teszik ki csak a gyerek miatt.

Nem tehetek arról, hogy még csak 2 éve dolgozok, nem voltam sose ingyenélő láblógató.

2010. márc. 26. 16:32
 48/51 anonim ***** válasza:
Nem azért kérdeztem, hogy mióta dolgozol, mert azt gondolom, hogy láblógató vagy, hanem arra voltam kíváncsi, hogy mennyit tapasztaltál. Az én munkahelyemen pl. mindig azokat rángatják be hétvégére, akinek nincs gyereke vagy csak 1 van. Ha korábban el lehet menni, de ügyeletet kell tartani, az marad, akinek nincs gyereke. Na mindegy majd hosszútávon meglátod. Engem is messzebbre helyeztek, mikor visszamentem GYED-ről, mert nekem csak 1 gyerekem van a többi 2-3 gyerekessel szemben. Azért mondom, hogy sokszor Jollyjoker a sok gyerek.
2010. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Na, ez igaz. Akinek nincs gyereke, az marad bent, ha van valami. De akinek nagyok a gyerekei, az is.
2010. márc. 26. 16:52
 50/51 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy emlékszel-e arra az estre, mikor a bankrablás után helyszínelő rendőr lenyúlta a lóvét. Nem sittelték le. A bíró azt mondta, hogy nem ítéli letöltendőre, mert 4 gyereke van, és fel kell Őket nevelni. Téged már nem engedett volna el. Na mindegy lényeg a lényeg, szüljön mindenki amennyit akar, de biztosítsa is ehhez a feltételeket. Engem speciel az sem zavar, ha vki nem akar gyereket, sőt sokkal jobban elfogadom, mint azt, mikor a sokgyerekes panaszkodik, hogy "Te könnyen beszélsz neked nincs gyereked". Ezt is hallottam már sokszor, mikor még nekem sem volt. Ez olyan, mintha odatették volna a gyereket a küszöbre, hogy nesze fel kell nevelned. Erre egyébként van egy csúnya, de találó mondás: Miért nem b.@sztad meg anyádat, akkor testvéred lenne, nem gyereked.
2010. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!