Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kivetnivalót találnak az...

Mi kivetnivalót találnak az emberek abban, ha egy FEHÉR ember normális, kultúrált körülmények között* felnevel 10-15 gyereket?

Figyelt kérdés
* A gyerekek jól érzik magukat, szeretve vannak, van kajájuk, ruhájuk, járnak iskolába, felsőoktatási intézménybe is.
2010. márc. 25. 16:16
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
Na igen, erről van szó, a támogatások. Az, hogy valaki megszül 1-2-3 gyereket, és igénybe veszi utánuk a csp-t, gyes-t, gyed-et, azzal semmi gond nincs. De ha valaki tizeniksz gyereket megszül, akkor azt úgy tegye, hogy ne szoruljon rá az állam segítségére. Én is szívesen vállalnék még 2-3 gyereket, de nem teszem, mert tudom, hogy nem tudnám őket eltartani. Az vállaljon szerintem ennyi gyereket, aki önerőből tudja őket eltartani! Hiszen senki nem kötelezte őket arra, hogy ilyen sok gyereket neveljenek.
2010. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

"Áhh.. tudtam, h ha leírom a támogatás szót, rögtön ráugrik valaki. Ilyen erővel a nyugdíjasok is dögöljenek meg, mert azt a pénzt kapják, amit én befizetek. Meg az eü. ellátásuk is abból van (ők hetente többször járnak orvoshoz, én évente)."


a nyugdíjasok azt kapják vissza amit ők befizettek, kislány...

2010. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Ne írj hülyeségeket. A nyugdíjasok ledolgozták a maguk idejét. Ők is befizették a közös kasszába a pénzt, amiből az előző generáció nyugdíját fizették. A támogatást meg nem kellett leírnod, képzeld mindenki tud róla.
2010. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
13:03 megelőztél.
2010. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

A mai nyugdíjasok azt kapják, amit mi, dolgozók befizetünk. Amit ők befizettek, azt megkapták az akkori nyugdíjasok. (És én már nem fogok kapni nyugdíjasan semmit az államtól a nyugdíjrendszer "átalakulása" miatt.)

Amúgy meg az a sok gyerek igaz, hogy kap segélyt 18 évig, de utána 40-50 évig mind dolgozik és fizeti az adót, ami összességében több, mint a segély.

Ne kislányozz, én se kisfiúzlak.

2010. márc. 26. 13:21
 36/51 A kérdező kommentje:

"Na igen, erről van szó, a támogatások. Az, hogy valaki megszül 1-2-3 gyereket, és igénybe veszi utánuk a csp-t, gyes-t, gyed-et, azzal semmi gond nincs. De ha valaki tizeniksz gyereket megszül, akkor azt úgy tegye, hogy ne szoruljon rá az állam segítségére."


Aki 1-2-3 gyereket szül, az ugyanúgy igénybe veszi ezeket. És ha már itt tartunk, inkább azokon kéne felháborodnod, aki élettársi kapcsolatban él, vagyis jogilag egyedül és igénybe veszi azokat a kedvezményeket, amik a gyereket egyedül nevelőnek járnak vagy azokon, akik több milliót keresnek feketén, közben minimálbérre vannak bejelentve és ingyen ebédet meg tankönyvet kérnek. Ezek összesen sokkal több pénzt visznek el, ha belegondolsz.

2010. márc. 26. 13:24
 37/51 anonim ***** válasza:
ha dolgoznak majd azok a gyerekek 50 évig ha fiúk, ha lányok akkor követik az anyjuk példáját és szülnek 15 gyereket segélyeken.
2010. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

aki élettársi kapcsolatban él, vagyis jogilag egyedül és igénybe veszi azokat a kedvezményeket, amik a gyereket egyedül nevelőnek járnak vagy azokon, akik több milliót keresnek feketén, közben minimálbérre vannak bejelentve és ingyen ebédet meg tankönyvet kérnek. Ezek összesen sokkal több pénzt visznek el, ha belegondolsz


Ezeken is fel vagyunk háborodva. És ha nem kapsz nyugdíjat, az nem az előző generáció hibája. És köszönheted azoknak , akik egész életükben nem, vagy csak kevés ideig dolgoztak. Például azoknak, akik 20 éven keresztül nem dolgoztak, csak szültek és vették ki a Tb-ből és az államkasszából a lóvét.

2010. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

És szerinted melyik csoportban vannak többen? Abban, akik feketén dolgoznak vagy azok, akik azért nem dolgoztak, mert szültek?

1000 ilyen roma nőre jut kb. egy ilyen magyar, inkább ez a szomorú. Ne csodálkozz, ha majd azt az egy-két (...) gyerekedet ezek a kisebbségiek (?) veszik körül 10 év múlva mindenhol. Sok magyarnak ilyen a hozzáállása, ez a baj.

2010. márc. 26. 13:53
 40/51 A kérdező kommentje:
Kb. 3 millió ember dolgozik (jogilag) ebben az országban, ennek a jó része minimálbéren. Az a hiányzó nagyjából 3,5 millió nő biztos mind 10 gyerekes ingyenélő, mi?
2010. márc. 26. 13:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!