Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyhogy mindenki hirtelen...

Hogyhogy mindenki hirtelen nagy hungarista lett?

Figyelt kérdés

Úgy èrzem ez az egèsz már nem a fociról szól, hirtelen minden ki nagy "hazafi magyar" lett, de eddig amikor ki kellett volna állni a hazànkèrt/egymásèrt mindenki leszólta a saját nemzetèt ès a vele egy országban èlő társait.

Vannak pl cigány ismerőseim is, akik mindig leszólnak, hogy csöves magyar meg stb, de most mègis "hajrá magyarozik".

Ezzel nem szeretnék senkit sem bántani ès nem is a foci drukkerek ellen beszèlek, akik persze örülnek, csak nèhäny ember rèszèről kèpmutatásnak èrzem valahol.


Egyèbkènt a mai meccset láttam èn is szurkolok a csapatnak, mivel én is ide tartozom és mégis csak a hazánkat képviselil, de egyesek átesnek a lő túloldalára. Mások meg egyszerűen csak duvatból felhúznak egy magyar mezt, zászlót ragadnak, fotózkodnak és posztolnak termèszetesen.


Épp tegnap hallottam a tévében egy cigány származású előadót (nem nevezem meg), de elég sok olyan dalszövege van, hogy "mi cigányok, ti gádzsók" meg stb, de azért kiteszi ő is a közösségi oldalára, hogy hajrá magyarok és ugyanúgy megjelenik ő is a nemzeti szìnekben.


Sok magyar is mondja mindig, hogy inkább letagadja magát külföldön, hogy honnan jön, de ilyenkor meg őrjöng az utcán, hogy HUNGÁRIAAA.


Az ilyen embereknek mi bajuk van? Nem tudják eldönteni, hogy most szeretnének e tartozni valahova vagy mégsem?


2016. jún. 18. 23:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*képviselik

*ló

*divatból (bocsi a hibákért, csak rossz az érintőm)

2016. jún. 18. 23:42
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Majd ha kiesik a csapat, lecseng ez is, nyugi. Az ember már csak olyan, hogy mindenki szeret részt venni a sikerben, dolgozni, tenni érte már sokkal kevesebben hajlandók.
2016. jún. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

"Épp tegnap hallottam a tévében egy cigány származású előadót (nem nevezem meg), de elég sok olyan dalszövege van, hogy "mi cigányok, ti gádzsók" meg stb, de azért kiteszi ő is a közösségi oldalára, hogy hajrá magyarok és ugyanúgy megjelenik ő is a nemzeti szìnekben. "

A te fejedben is van baj :D


Látod én rosszul vagyok a nagymagyaroktól, akiket nem is a gólya,hanem a turul madár hozott...de ettől még szurkolok a válogatottnak, és szeretem a hazámat.

Téged miért zavar ez?


El tudják dönteni hova tartoznak, csak sajnos jónéhány papucsállatka van,aki az utóbbi években lejaratta Magyarországot... sajnos manapság nem mindig előny külföldön, ha magyar vagy,ettől én mondjuk még felvállalnám bármikor,de ez egy másik kérdés.

2016. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az egyáltalán nem zavar, ha valaki szurkol a saját nemzetének, ez termèszetes.

Inkább az zavar, hogy sokan azelőtt leszólták az országot, az embereket, a magyarokat ès ilyenkor meg úgy csinálnalnak mintha ez meg sem történt volna, ezen van a hangsúly.


Persze örülök, hogy jelenleg ekkora az összetartás, csak akkor mostmár maradjon is ìgy, ne csak eg foci EB erejèig.

Ami persze nagy siker, hogy kint vagyunk meg minden, de pàr ember rèszérõl ìgy a köreimben kèpmutatàsnak èrzem.

2016. jún. 19. 00:19
 5/14 anonim ***** válasza:
Hidd el, abszolút értem, mire gondolsz, és tökéletesen igazad van.:-)
2016. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

"Inkább az zavar, hogy sokan azelőtt leszólták az országot, az embereket, a magyarokat ès ilyenkor meg úgy csinálnalnak mintha ez meg sem történt volna, ezen van a hangsúly. "

Szerintem nem az országot szólták le,vagy a hazájukat, hanem a benne élő sok birkát.

Nagy különbség.

Összefogás?

Egy irányba húzás?

Ne remenykedj.

Sajnos alapvető dolgokban sem tudunk egyet érteni, és ez a politika bűne.

2016. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem miért kell mindenhol csak a hibát keresni!


Őszintén szólva én nem néztem focit sosem (jobban érdekelnek a motorsportok) ,de ettől még most szívesen néztem végig a magyar válogatott meccseit!

(Nem tartom magam szurkolónak még mielőtt bárki is divatdrukkernek nevezne)!


Szerintem amire te gondolsz ,az az hogy a Magyar RENDSZERT nézték le!


Én Magyarországot mint földrajzi helyet sosem fogom lenézni! GYÖNYÖRŰ hely Magyarország!

De ezt el kell ismerni ,hogy a rendszer ami itt működik(vagy épp nem működik) az siralmas!


Egyébként meg elég feszültség van ebben az országban ,nem értem miért ne lehetne örülni ,hogy egy kicsit erre az időszakra összekovácsolódik a nép és örül a sikernek?!

2016. jún. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

#7

Nálad a pont.

2016. jún. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Okè, szàmìtottam rà, hogy most èn leszek a szemèt, egyèbkènt ìrtam is, hogy magànak a sikernek ès az összetartàsnak örülök, csak kívàncsi vagyok meddig fog tartani.

Lemegy az EB ès szapuljàk az emberek egymàst tovàbb?

Igen. A "magyarnak lenni rossz, kàr, hogy ide születtünk, itt mindenki bèna, semmihez sem èrt senki" kijelentèsek, biztosan a politikàhoz köthetõek.

2016. jún. 19. 02:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Jól mondod, a politikához köthető.

A múltban, és a jelenben is,a rossz politikai döntések, amik miatt saját magunkat szivattuk, visszamenve az időben akár 100+ évet is.

2016. jún. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!