Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyhogy mindenki hirtelen...

Hogyhogy mindenki hirtelen nagy hungarista lett?

Figyelt kérdés

Úgy èrzem ez az egèsz már nem a fociról szól, hirtelen minden ki nagy "hazafi magyar" lett, de eddig amikor ki kellett volna állni a hazànkèrt/egymásèrt mindenki leszólta a saját nemzetèt ès a vele egy országban èlő társait.

Vannak pl cigány ismerőseim is, akik mindig leszólnak, hogy csöves magyar meg stb, de most mègis "hajrá magyarozik".

Ezzel nem szeretnék senkit sem bántani ès nem is a foci drukkerek ellen beszèlek, akik persze örülnek, csak nèhäny ember rèszèről kèpmutatásnak èrzem valahol.


Egyèbkènt a mai meccset láttam èn is szurkolok a csapatnak, mivel én is ide tartozom és mégis csak a hazánkat képviselil, de egyesek átesnek a lő túloldalára. Mások meg egyszerűen csak duvatból felhúznak egy magyar mezt, zászlót ragadnak, fotózkodnak és posztolnak termèszetesen.


Épp tegnap hallottam a tévében egy cigány származású előadót (nem nevezem meg), de elég sok olyan dalszövege van, hogy "mi cigányok, ti gádzsók" meg stb, de azért kiteszi ő is a közösségi oldalára, hogy hajrá magyarok és ugyanúgy megjelenik ő is a nemzeti szìnekben.


Sok magyar is mondja mindig, hogy inkább letagadja magát külföldön, hogy honnan jön, de ilyenkor meg őrjöng az utcán, hogy HUNGÁRIAAA.


Az ilyen embereknek mi bajuk van? Nem tudják eldönteni, hogy most szeretnének e tartozni valahova vagy mégsem?


2016. jún. 18. 23:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Magyarnak lenni jó,és büszkeséget jelent.

Nekem legalábbis.

Sajnos a történelemben sok olyan dolog történt, ami egyes emberekben nem ezt erősítette,erősíti.

Bőven van,ami a saját hibáink miatt.

Most kezdjük el boncolgatni a 2 világháborút?

Amik,ha máshogy alakulnak a számunkra, máshogy döntenek a vezetőink, ez ma lehet egy egészen más ország lenne....

2016. jún. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ugyan már, más népeknél, országoknál is történtek és történnek most is rossz, szégyenletes döntések, mégsem szólják le a saját népüket, hazájukat. Az ránk jellemző, hogy a sikereinket, értékeinket bagatellizáljuk, a hibáinkat meg felnagyítjuk.

No mindegy, én is örülök, hogy most van egy közös nevezőnk, aminek egyformán örülünk, remélem, az olimpia is hasonlóan összekovácsol minket, annak pedig külön örülök, hogy én itthon élve és adózva, ha nagyon picit is, de hozzájárultam a sikerhez. Eddig is büszkén közöltem - rendszeres külföldi utazásaimon is -, hogy magyar vagyok, nem kell semmilyen változáshoz hozzászoktatnom magam.:-)

2016. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"mi cigányok, ti gádzsók"

Ez simán feloldható. Magyar csapat, magyar cigányok, magyar "nemcigányok", nem látok problémát. Két szomszédos falu is szapulja egymást, most is, meg régen is, nem is kell ezt feltétlenül komolyan venni. Remélem érthető, nem akarom túlmagyarázni.

2016. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben, de akkor maradhatna ez ìgy is, ezek utàn is mindenki büszke lehetne a hazàjàra ès lehetne ekkora az összefogàs màs dolgokban is (ami persze nem a màsik ember ellen irànyul)
2016. jún. 19. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!