Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanátok pár olyan dolgot,...

Mondanátok pár olyan dolgot, amik szerintetek nagyon kínos?

Figyelt kérdés
Olyankora gondolok, amik az alapműveltség részei és gáz ha valaki nincs tisztában vele,vagy mi az amit mindenkinek tudnia kell?

2017. febr. 1. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyes egyetemi tanáraim szerint az is alapműveltség része, hogy beszéljünk latinul.

Én azért ezzel vitatkoznék.

Mindenesetre mindenki azt tartja az alapműveltség részének, amit ő maga tud. Mivel magát senki nem akarja igazán hülyének gondolni.

Szóval ahány ember, annyi vélemény.

Én a helyesírást mondtam volna, de amióta új szabályzat van, én magam sem tudok helyesen írni...

2017. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kopasz embertől fésűt kérni.
2017. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírás nekem is eszembe jutott. Azt hiszem, ilyen dolog az, amikor valaki nem köszön, az orrát túrja nyilvánosan vagy köpköd. Aki étkezőasztalnál a fejét vakarja (vagy bármi mást). Aki nem teszi a szája elé a kezét, ha ásít.
2017. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden közösségben vannak szokások, viselkedési formák. Nagyon kínos egy közösségben magabiztosan alapvetően másképp viselkedni.

Ebből következik, ha egy bunkó társaságban fennkölt, gazdag szófordulatokban bővelkedő módon beszélsz és roppant előkelőnek akarsz tűnni, az nagyon kínos. És ezt elég hamar, elég világosan és kézzelfoghatóan a tudtodra is fogják hozni.

Kínos például nem észrevenni egy közösség közös érzelmi állapotát, és azzal ellentétesen viselkedni. Lehetsz kedvesen és művelten vidám egy gyászt viselő társaságban, az roppant kínos tud lenni.


Összefoglalva, kínos az aránytalanság, erős egyensúlytévesztés.

2017. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!