Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországban élők! Milyen a...

Németországban élők! Milyen a helyzet most ott kint? Tényleg annyira rossz, mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés

Sok rosszat lehet mostanában hallani, hogy rengeteg támadás történik, éjszaka nem mernek kimenni az emberek az utcára stb...

Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyire van így? Tényleg ennyire súlyosak a migránsválság hatásai?



2017. aug. 11. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Pasim német, és röviden válaszolnék: igen.
2017. aug. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Kilenc éve élek Németországban, és elmondhatom, hogy a helyzet katasztrofális: nem csak éjjel, nappal sem merünk kimenni az utcára. A mecsetek környékén fegyveres arabok járőröznek, már a hadsereg segítségére van szükség, ha a vízóraleolvasó be akar menni. A buszon, vonaton külön szakasz van a migráncsoknak, az iskolákban már külön osztályok vannak a migráncs-gyerekeknek, az éjszakai szórakozóhelyeken már szinte csak színesbőrűek vannak, a fehérek nincsenek biztonságban.


Fényes nappal nem csak zaklatják, de nyílt utcán csopostosan erőszakolják az embereket. Nem csak nőket, de férfiakat és gyerekeket is. Az emberre a saját lakása ajtaját is rátörik, az autókat már nem zárjuk, mert így legalább nem törik be az ablakokat ha el akarják vinni a rádiót.


Rémület, a németek már menekülnek Afrikába, mert ott állítólag nem maradt egy migráncs sem.


U.i.: szánalmas és elkeserítő, hogy mennyire könnyen befolyásolhatóak és hiszékenyek az emberek, ugyanakkor elképesztő, hogy ezt milyen ügyesen használják ki egyesek a saját kis hatalmuk megtartása végett - szarva emberre, országra, mindenre.

2017. aug. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Én Berlin Neukölln negyedében élek, az állítólagos no-go-zóna kellős közepén. Annyi igaz az egészből, h sok az arab, török és mindenféle afrikai, de hangsúlyozom, h soha semmi gond nem volt, pedig már több mint 1 éve itt élek. Sőt, azt kell hogy mondjam, sokkal civilizáltabbak, mint pl az orosz bevándorlók többsége. A boltosaik illedelmesek, kedvesek, érdeklődőek, a fodrász kávéval, teával, baklavával várja a vendégeit. Több arab boltocskában és gyorskajáldában futottam már bele abba, h nem volt nálam elég készpénz (kártyával ezeken a helyeken nem tudsz fizetni), nevettek, és közölték h sz@rjak bele, elég az ami nálam. Amikor utólag meg akartam adni, nem fogadták el.

Ezzel nem azt akarom mondani, h rendszerszinten nincs probléma. Persze, h nem egyszerű ekkora tömeget integrálni, de az, ami pletykákat terjesztenek, egyszerűen felháborító és undorító. Köszönjük szépen, jól megvagyunk, éjjel is mászkálunk, és még mindig élünk...

2017. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na majd téged is mindjárt lepontoznak a bértrollok. Hogy mersz nem rettegni a halódó európa (így, kisbetűvel) szennyében?! :)
2017. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Rossz a helyzet itt kint? Megint lemaradtam valamiről? Évek óta Németországban élek, de valahogy az otthoni magyarok mindig előttem értesülnek ezekről a rémhírekről.
2017. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem olyan a helyzet, mint amilyennek a média beállítja.

Mert tényleg szörnyű dolgokat lehetett hallani, hogy több száz bejelentés érkezik támadásokról, erőszakoskodásokról meg ilyenek. Nekem nagy vágyam, hogy legalább egyszer eljussak Németországba, és így nagyon rossz volt ilyeneket hallani... :/

2017. aug. 12. 13:53
 7/10 A kérdező kommentje:
#2. válaszadó: Kellett egy kis idő mire felfogtam az üzenetet, még a reggeli kávé előtt olvastam a választ, először nem kicsit lepődtem meg. :D
2017. aug. 12. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig jó, amíg felfogod. Sajnos sokak már nem jutnak el eddig...


Egyébként hogy valami konkrétumot is mondjak: a helyi újság bűnügyi hírei között eddig egyszer találkoztam olyannal, hogy "bevándorló hátterű" erőszakos cselekményt követett el - és ezt konkrétan egy hasonló ellen. Sokkal jellemzőbb a k-európaiak (főként orosz, lengyel) és a motoros bandák (akiket itt inkább rockereknek hívnak) szereplése, szerencsére az is csak elenyésző mértékben.


Persze majd a trollok megmondják, hogy igen, mert elhallgatja a média, de én inkább hiszek a szememnek, mint a médiának.

2017. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Rossz a helyzet itt kint? Megint lemaradtam valamiről? Évek óta Németországban élek, de valahogy az otthoni magyarok mindig előttem értesülnek ezekről a rémhírekről."


Én csak 3 éve élek itt, de ezeken én is jókat röhögök, amikor otthon osztják az észt, hogy itt mennyire veszélyes. A 8. és a 13. kerület éjszaka, meg a borsodi falvak szerintem 10szer veszélyesebbek, hála a magyarok alehándróinak... Szóval a helyzet az, hogy, amit otthon előadnak, annak kb a fele se igaz... Nem azt mondom, hogy nincs gond a migránsokkal, de pl a magyarokkal is, meg a lengyelekkel, vagy akár az oroszokkal, netalán egyéb kelet-európai népséggel is van. Ez egy multikulturális társadalom, vagy elfogadod, hogy mások is vannak, vagy lépj le és menj haza. Én inkább elfogadom.

2017. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, azért is írtam ki a kérdést, mert az ott élők biztos jobban tudják, hogy mi a helyzet, mint a simliskedő média... :)
2017. aug. 12. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!