Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződés vagy magázódás?...

Tegeződés vagy magázódás? Melyik inkább és miért?

Figyelt kérdés
Megfigyelhetjük az angol nyelvben, hogy ott nincs magázódás. A magyarban és valamennyi szomszédos nyelvekben viszont fellelhető ez a kommunikációs forma. Azonban mi történne, ha az egyik elveszne? A válaszokat szeretettel várom mindenkitől! Hellóviszlát!
2010. aug. 25. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem tök felesleges ez a magázódás dolog. A tisztelet nem ettől függ, nyilván van különbség a 2 között:

"Húzzon már arrébb, maga s.ggfej!"

"Igazán örülök, hogy megismerhettem Önt."


Szerintem sokkal közvetlenebb angolban a you-zás, mint magyarban azon gondolkodni folyton, hogy most épp magázzuk-e az adott illetőt.

2010. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván egyszerűbb lenne a tegezés, de ha már létezik a nyelvünkben a magázódás, én arra voksolok, hogy használjuk. Engem nagyon idegesít, ha lépten-nyomon letegeznek olyanok, akiknek nagyon nem kéne (pl. nálam úgy 20 évvel idősebb pasik).


25/N

2010. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Talán szükség volna kötelező illemtanra az iskolákban, hogy az emberek meg tudják választani, hogy melyik formát válasszák...


Persze divat bunkónak lenni.

2010. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

"Engem nagyon idegesít, ha lépten-nyomon letegeznek olyanok, akiknek nagyon nem kéne (pl. nálam úgy 20 évvel idősebb pasik)."


Tudod az van az illemben, hogy az idősebb személy dönti el, hogy tegez vagy magáz. Ha egy 40 éves pasi letegez akkor el kell fogadni, mert megteheti.

Én 20 éves vagyok de olyan 30-35 éves korig tegezem az embereket, mert régen magáztam és akkor mindig lecsesztek, hogy fiatalok még ahhoz, hogy magázzam őket.

2010. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Én szeretek magázni és azt is szeretem, ha engem magáznak. =) Persze tényleg egyszerűbb az angol nyelvben.
2010. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Én jobban szeretek mindenkivel tegeződni, igy egyszerűbb a kommunikáció. Akit utálok, azzal nem szoktam összetegeződni, hadd szenvedjen!
2010. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

Én 20 éves vagyok és kb 35-38 éves korig tegezek mindenkit, persze van kivétel.

Kivétel ha orvos és tanár(ha munkája kapcsán ismerem), és ha olyan akinek a gyereke velem egyidős vagy 1-2 évvel fiatalabb mert az már anyám/apám lehetne.

2010. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

16.24-esnek: Az is igaz, amit te írsz. De:


"Nézzük meg, kine a feladata felajánlani a tegeződést, a "per tu" viszonyt.

-- az idősebb a fiatalabbnak

-- a nő a férfinak"


Forrás: [link]


Szóval itt az a kérdés, hogy melyiket érvényesítsük: az, hogy ő az idősebb jogán letegez engem, vagy pedig én mint nő felajánlom, hogy tegeződjünk. Akkor most hogy is van ez?

2010. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: általában talán a nő szoka fölajánlani, persze ha a főnöködről van szó, akkor ő. A te esetedben szerintem bármelyikőtök fölajánlhatja a tegeződést, nem számít egyik sem illetlenségnek.
2010. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

tegnap 23:25


A nő akkor ajánlja fel a tegeződést ha ő és a férfi között nincs sok korkülönbség.

Az kicsit érdekes lenne ha egy 25 éves csaj ajánlaná fel egy 45 éves férfinek hogy tegeződjenek.

Egy 30 évesnek mondhatja.

2010. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!