Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a tegeződés, magázódás dolog?

Figyelt kérdés

Te hány évvel idősebbeket tegezel? Ha pl vki fiatalos akkor tegezed? és ha nem tudod róla hogy mennyi idős csak később derül ki hogy 6 évvel idősebb mint gondoltad?

A kondiban pl úgy vettem észre hogy mindenki tegez mindenkit.

Neked szólt már vki azért hogy letegezted?

Nekem eddig még csak azért szóltak mert magáztam, de ez nem mindenkit zavar.


2010. okt. 22. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én azokat magázom kapásból, akikre úgy azt mondom, hogy egyel idősebb korosztály. én 20 vagyok, tehát a 40 körülieket. de nem ez a legfőbb döntő. aki felettem áll valamilyen szinten, azt magázom. pl ahol most gyakorlatozok ott én vagyok a ranglétra alja, mindenkit magáztam, de azonnal szóltak, hogy tegezhetek. a barátnőm szüleit is magázom vagy a párom szüleit is. de pl apa baráti társaságát(ő 42 éves) kapásból tegeztem.

tehát valahogy a társadaémi szituációból adódik, hogy kit magázok vagy tegezek, nem is annyira a kortól. a párom pl a nagyimat is tegez, mert a mamám ezt kérte.

2010. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Cégen belül általában tegezzük egymást.De sokszor van olyan, hogy telefonálni kell állomásokra,és ott nem mindenki tegez vissza.Ha én úgy indítom, hogy szervusz, ez és ez vagyok ez ügyben, de magázva válaszol, és elköszönésnél azt mondja viszonthallásra, vagy jónapot, akkor ha legközelebb kell telefonálni, már magázni fogom.

Akikkel rendszeresen beszélek, azokkal tegező viszonyban vagyok, annak ellenére, hogy vannak nálam jóval fiatalabbak is, és idősebbek is.

A magán életben szeretem én eldönteni, hogy egy (jóval)fiatalabbnak felajánlom e a tegezést.

2010. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én idegeneket kapásból magázok, ha olyan 30nál idősebbek. Velem egykorúaknál szituációfüggő, például a bankban ülő kiscsajt is nyilván magázni fogom, mert ott az a szokás, ő nem is tegezhet vissza.

A barátaim nyilván tegezem, bármilyen csoportban pedig az ottani szokás irányadó. Tehát a munkahelyemen pl. tegeződünk, a tánccsoporttal is. De angolórán nem. Bár nem is beszélünk sokat magyarul :D


Ha kérdéses a dolog, akkor pedig magázom a másikat. Azon tuti nem sértődik meg senki.

De lehet, hogy már öreg vagyok? (22) Tegnap egy kb 15 éves kissrác lemagázott és hiába tegeztem vissza, megmaradt a magázásnál. Lehet, hogy már öreg vagyok :D

2010. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Azért vannak szélsőséges esetek is. Az bunkóság ha neked egy nálad isősebb ember/pl.szülő korú/ azt mondja: "szevasz" de te megtiszteled "jó napot",pedig már felnőtt vagy. Ha így áll hozzá,akkor nyugodtan tegezd vissza. Etikettet nem mindenki tartja be.

Ha valaki fiatalos, azok ált.-ban el is várják,hogy tegezd,mert így érzik magukat fiatalosnak:)

Okj-s suliban a tanár magázott mindenkit.

Ha csak 6évvel idősebb nálad,akkor nyugodtan tegezd.

2010. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

18 éves vagyok, és nálam eléggé helyzetfüggő, hogy tegeződöm-e vagy magázódom. Eleve valamiért... sokan - huszonévesek - megsértődnek rám, ha egyszerűen, udvariasan Jónapottal köszönök - vissza is szólnak, hogy ne nézzem őket öregnek (pedig ez nem magázódás, csak általános tisztelet, nem?).

Általában 28-30-on felül már automatikusan magázódom, kivéve, ha eleve oldottabb, barátibb a társaság - tegeződtem már-már ismeretlen, 50 körüli nőkkel, férfiakkal, mert... evidens volt.

Egyetemi tanárokkal magázás oda-vissza, kivéve, ha szól, hogy mehet a tegeződés. Középiskolai tanáraimat magáztam, érettségi banketten aztán néhányan felajánlották a tegezést. Ennyi.

Nagymamámat magáznom kellett, megkövetelte (akkor is, ha 5-6 éves voltam. És apám magázta mindkét szülőjét.)

Anya, apa barátait, munkatársait szintúgy magázom, az idősebb bolti eladókat is, stb. - akik ezt nem komálják.

Na és... az egyik nagybátyámat meg a feleségét magáznom kell, nem mintha öregek lennének, de marhára tekintélyelvűek, távolságtartóak, hisztisek ránk. :/

(Néhány barátomat meg szándékosan magázom, mókából.)

2010. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem egykorúakat, 30-asokat inkább tegezek, efölött önözök. A magázódás olyan....barátságtalan.
2010. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!