Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem akar...

Magyarországon miért nem akar senki vitatkozni?

Figyelt kérdés

Arról beszélek,hogy Magyarországon,de lehet hogy mindenhol,az emberek kerülik a vitákat. A vita nem egyenértékű a veszekedéssel vagy konfliktussal. A vita során létrejöhet a konfliktus esetleg,de a vita a saját álláspontunk kifejtése KRITIKA formájában egy bizonyos témával kapcsolatban. Ezt rengetegen nem értik,és az ellenfelüket kezdik el ocsmárolni,ha nem értenek egyet velük. Nem képesek legtöbben érvelni úgy ,hogy " én ezért vagy azért nem értek veled egyet,mert...",hanem egyből az "ellenfél"

személyiségét kezdik el boncolgatni,besározni,ami egyáltalán nem lenne téma.

Például,ha valaki azt mondja,hogy az Irigy hónaljmirigy a legszörnyűbb,legízléstelenebb és legalpáribb magyar zenekar,és elmondja azt is hogy miért,akkor ráugranak a zenekar rajongói az illetőre hogy...te vagy az ízléstelen;mekkora nyomorék vagy...

Vagy hasonlók. Ez már nem vita,nem is kritika.

Miért nem lehet manapság rendesen/értelmesen érvelni,kritikát kifejteni,vitatkozni egymással? Ti is kerülitek a vitákat? Ha igen,miért?

Köszönöm az értelmes válaszokat :)



2018. jún. 1. 12:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

5.hozzászóló...


Ez így szép és jó ...viszont:

"Vitatkozni időpocsékolás,tanulni nem az"

Nem minden esetben igaz,hogy a vita időpocsékolás. Ha a vita eredménnyel jár,az már magában egy tanulás akár ha a másik fél,a nézőpontját megváltoztatta általunk,akár ha a saját nézőpontunkat sikerült megváltoztatnia a vitapartnernek. Ez azt jelenti,hogy tudtunk a másiknak olyat mutatni,amit ő elfogadott,egyetértett és ez által meg tudta változtatni véleményét...tanult valami újat ezáltal.

2018. jún. 1. 19:04
 12/18 A kérdező kommentje:

6.hozzászóló...


Teljes mértékben egyetértek az általad leírtakról...Pontosan így gondolom én is

2018. jún. 1. 19:11
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!:)

Nagyon szívesen várok még véleményeket,vagy akár reakciót az utóbbi véleményreagálásaimra.

2018. jún. 1. 19:19
 14/18 anonim ***** válasza:
Néha akad itt normális ember, akivel vitatkozni is lehet, nem csak veszekedni.
2018. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Erre fel kellene nőni.
2018. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többségét nem igazán érdekli a másik véleménye. Az a fontos nekik, hogy elmondják a sajátjukat. Aztán ha a másik fél nem ért egyet velük, személyes sértésnek veszik.
2018. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ez a nagy probléma:(
2018. jún. 2. 14:12
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogy az IHM-s példához írjak. Ha neked az a véleményed róluk amit leírtál akkor arról nem igazán lehet vitázni. Most ha én azt mondom hogy szerintem viccesek a paródiáik, jók a szövegeik és szeretem a zenéjüket akkor nincs min vitatkozni. A véleményed úgy is az lesz hogy én egy alpári paraszt vagyok aki ilyen sz@rt hallgat, nekem pedig az hogy humortalan vagy és nem tudsz szórakozni. Egyébként én meglepődtem hogy pl. Facebookon sokszor lehet vitatkozni. Úgyhogy vannak még olyan emberek akikkel lehet csak kevesen vannak. :D
2018. júl. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!