Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar ember miért ennyire...

A magyar ember miért ennyire irigy?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért ennyire irigy a másik ember sikereire,boldogulására és ha valaki jobban áll anyagilag arra is megvető irigységel tud nézni...,és akár ki is közösiteni!Sajnos már tapasztaltam ezt melóhelyen mikor autóval jártam be dolgozni(nem akármilyennel,de nem akarok most villogni) és mikor látták,hogy megállok vele és kiszállok,rögtön hallottam a susmust a hátam mögött,hogy honnan telhet egy ilyen autóra nekem és stb,stb..!Ezzel voltak elfoglalva,komolyan az eszem megáll-.-" És nem általánositani akartam,de gondolom Ti is hallottatok erről a "jó" magyar szokásról,az irigységről,hogy nem tud örülni a másik sikereinek,inkább belerúg egyet,de miért??
2010. júl. 5. 18:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
68%

Azért mert nagyon nagyok a különbségek.

Valaki dolgozik becsülettel soksok éve és örül ha pl. egy Suzukit meg tud venni hitelre, de eközben azt látja, hogy pl. egy cicababa, vagy egy vállalkozó csücsül a BMW terepjáróban. Persze valószínűleg mini9málbérre van bejelentve mindegyik. A csalás, adóval ügyeskedés mindennapos dolog lett. Akkor a kisember megkérdezi magától, hogy miért??? Hiszen én becsülettel dolgoztam.

Régebben egyenlőbbek voltak az emberek, a mai helyzetben nagyon kevés aki önerőből, szorgalomból gazdag.

2010. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom Neked sem havi 80000 nettóból van "nem akármilyen" autód.
2010. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
68%

Talán azért,mert a lakosság kb 80%-a ,hiába gebed bele a melóba,akkor sem telik sokszor még arra sem,hogy kölcsönök nélkül normális színvonalon éljen,úgy,hogy nem kell nélkülözneie és esetleg még félre is tud tenni.Autócsodákról pedig még álmodozni sem mer.A máról holnapra élő embert nem fogja különösebben boldoggá tenni és vígasztalni a te és hozzád hasonló jómódúak szerencséje.

De ha te esetleg világ életedben úgy éltél,hogy mindent megkaphattál,ami csak eszedbe jutott,akkor erről nem sok fogalmad lehet.Nem vagyok irígy,csak most realista módon elemeztem a helyzetet.

2010. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
68%
Az előttem kommentelőknek igazuk van, egyszerűen mindenki tudja, hogy ha valaki tisztességesen adózik és járulékot fizet, akkor igen kevés esélye van arra, hogy drága autóval (vagy egyáltalán autóval) járjon. Ennyi.
2010. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek az előttem szólókkal.
2010. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
56%

jó kérdés, de tudod itt csak kicsit legyen több mint aszomszédnak és garantáltan megy feljelenteni az apehhez, mert a szűk agyával nem tudja elképzelni hogyan lehet a minimálbérnél többet keresni :)


és az a baj, ez teljesen komoly ...

az embernek egy kicsit komolyabb munkája, pénze, autója, lakása van, az azonnal egy csomó haragost is jelent

2010. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
52%

18:38

de tudod van aki nem gépsornál dolgozik, hanem esetleg agya is van, és mondjuk milliós vag ymilliárdos üzletekről tárgyal


miért lenne már lehetetlen jobb autót venni? akkor a sok elég jó autó amiket látsz az utcákon, az honnan van szted ? varázsolták?


eszméletlen na ... én tudom h hatalmas a különbség az egyes rétegek között, csak az a furcsa h valaki ennyire ne tudja felfogni h nem csak alkalmazottként és nem csak minimálbérért lehet dolgozni

2010. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
72%
A kicsivel még nincs is nagy baj, de sajnos sok a kirívóan gazdagabb. Nagyok a különbségek. Eltűnik lassan a középosztály.
2010. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Első válaszoló igazad lehet abban,hogy olyanok láttak akik nálam jópár évvel idősebbek voltak(én 28 vagyok) és régebb óta dolgoztak ott mint én..,és egy nap begurultam azzal a bizonyos autóval és nem felvágásból,mégmielött megkapnám ezt.. De akkoris minek kell irigykedni,hogy ők pl:suzukival járnak én meg X autóval? És akkor összeesküvés elméleteket kellet gyártaniuk?!:D
2010. júl. 5. 18:43
 10/51 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy egyszerű alkalmazottként nem telik semmire sem.

Nem az a baj, hogy vannak jó munkák, mert valaki tanult, küzdött.

Amikor egy egyszerű érettségizett, 32 éves férfit 105ezer bruttóért alkalmaz egy mocsok francia barkácsáruház... pl.

Ez a baj.

2010. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!