Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar ember miért ennyire...

A magyar ember miért ennyire irigy?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért ennyire irigy a másik ember sikereire,boldogulására és ha valaki jobban áll anyagilag arra is megvető irigységel tud nézni...,és akár ki is közösiteni!Sajnos már tapasztaltam ezt melóhelyen mikor autóval jártam be dolgozni(nem akármilyennel,de nem akarok most villogni) és mikor látták,hogy megállok vele és kiszállok,rögtön hallottam a susmust a hátam mögött,hogy honnan telhet egy ilyen autóra nekem és stb,stb..!Ezzel voltak elfoglalva,komolyan az eszem megáll-.-" És nem általánositani akartam,de gondolom Ti is hallottatok erről a "jó" magyar szokásról,az irigységről,hogy nem tud örülni a másik sikereinek,inkább belerúg egyet,de miért??
2010. júl. 5. 18:24
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:39


Abszolút osztom a véleményed..,sajnos ez az igazság!

2010. júl. 5. 18:46
 12/51 anonim ***** válasza:
77%

Jó, de milyen az az X autó?

Miből vetted? kaptad? elmondhatod nyugodtan, nem irigykedek, csak próbálom megérteni.

2010. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
63%
Akinek becsületesen van sok pénze, az jó abban, ami a munkája. Aki jó a munkájában az valószínűsíthetően okos, értelmes. Aki okos, értelmes, az nem csak, hogy nem általánosít, mert tudja, hogy az egy rendkívül torz képet ad a világról, hanem azt sem gondolja, hogy ez magyar szokás, hiszen az irigykedés személyiségfüggő, nem nemzetiségfüggő. Konklúzió, hogy igazuk volt azoknak az embereknek, mert biztosan nem kemény munkával kerested meg a pénzt a kocsira, hiszen nem vagy értelmes, mivel ostobán általánosítasz és gyerekesen megsértődsz.
2010. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Kaptam Édesanyámtól,Honda Civic Type-R..
2010. júl. 5. 18:50
 15/51 anonim ***** válasza:
hidd el h semmi túlzás nincs az általánosításban, ez már nemzeti sport, és inkább hadd ne hozzak példákat más országokból
2010. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
56%
Tehát nem dolgoztál érte. Akkor miért vagy felháborodva, hogy irigykednek rád? Nem mindenki pícsája alá tolnak ám egy ilyen verdát.
2010. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Én nem sértődtem meg és ez igaz a magyar nem,zetre,hogy rohadtul irigyek a másik sikereire..,nem tudom ismered e Pap Ritát és Bodnár Attilát? Ők pont ezen okok miatt költöztek külföldre mert teljessen ellehetetlenitették őket,akik irigyek voltak a sikereikre és inkább Németországba költöztek...,erről ennyit!Ezt ők niylatkozták.
2010. júl. 5. 18:54
 18/51 anonim ***** válasza:
56%
Kb 8 millió Ft-os autó. Édesanyádnak telik egy 8milliós autóra... na ilyenkor kérdezik meg az irigyek, hogy miből?
2010. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

figyelj én értem amit írsz, a középosztály már rég eltűnt, ez nem is kérdés, na de azért mert nekem az Audi A8-as tetszik, miért vegyek suzukit? mellesleg komoly, nemzektközi üzleti tárgyalásokra mégse mehetek azzal.


Másrészt én megértelek, h panaszkodsz h alkalmazottként annyi amennyi érettségivel, de én is felső osztálybeli vagyok, de nem szeretek kérkedni ezzel, csak nem érzem h az ölembe pottyant volna bármi, tudod nekem 4 egyetemi végzettségem van így 32 évesen, és éppen eleget nem alszom nagyon sok kemény üzlet miatt.

Hidd el, nem irigyelnéd tőlem.

Mindez miért fáj neked ?

2010. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Hsználtan vettük,de Édesanyám rendkivül jól tudott gazdálkodni a pénzzel és munkamániás volt!
2010. júl. 5. 18:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!