Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar ember miért ennyire...

A magyar ember miért ennyire irigy?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért ennyire irigy a másik ember sikereire,boldogulására és ha valaki jobban áll anyagilag arra is megvető irigységel tud nézni...,és akár ki is közösiteni!Sajnos már tapasztaltam ezt melóhelyen mikor autóval jártam be dolgozni(nem akármilyennel,de nem akarok most villogni) és mikor látták,hogy megállok vele és kiszállok,rögtön hallottam a susmust a hátam mögött,hogy honnan telhet egy ilyen autóra nekem és stb,stb..!Ezzel voltak elfoglalva,komolyan az eszem megáll-.-" És nem általánositani akartam,de gondolom Ti is hallottatok erről a "jó" magyar szokásról,az irigységről,hogy nem tud örülni a másik sikereinek,inkább belerúg egyet,de miért??
2010. júl. 5. 18:24
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
20:14 Mit?
2010. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy 20 éves srácnak nem elég havonta 1 millió és várja haza a papát, hogy adjon neki pénzt.

Meg egy másik srác gimibe megbukik több tárgyból, mégis alávágnak 1 BMWt.

Másrészről meg valakinek van több diplomája és dolgozik keményen, mégis alig tud megélni.

2010. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagyunk rosszabbak,mint más nép...igaz jobbak sem.....az irigység emberi tulajdonság.Ez egy nagyon szegény ország,mindenki szeretne jobban élni,a kormányok csak hitegetnek,nem javul semmi,talán ez lehet a gond.Belefáradtunk a nélkülözésbe és talán ennek tudaható be az irigység,a politikusok,egyes vállalkozók két kézzel szórják a pénzt ,más meg 60 ezerből nyomorog.....Persze rossz szokás ez ,szerintem is.
2010. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Utolsó..,ebben igazad van,sajnos!:/
2010. júl. 6. 19:01
 45/51 anonim ***** válasza:

22:25- ez abszolút így van !

ma egy pénzesebb fiatal ha elmegy szórakozóhelyre hétvégén, nehogy azt hidd, hogy egy 5 ezresből megússza, ... eleve a VIP részlegbe egy 100-as a bnelépő, akkor sok ezer a piák , egyéb ... szal hallom én is gazdagabb fiataloktól, több 100 ezret ott hagynak egy szombat éjjeli buli alkalmával bizony ...


valóban az a baj h óriási nagy különbségek vannak a mai magyar társadalomban és ez irigységet szül, mert ott a másik oldal aki meg valóban kénytelen 60 ezerből éldegélni egy hónapban, na ez a két véglet azért elég erős kontraszt ...

2010. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Én ezt akkor sem hívnám írigységnek, szerintem ez inkább felháborodás.
2010. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Igen az a röhej,hogy valaki annyit hagy ott szórakozóhelyen egy éjszaka,mint másnak az egy havi fieztése...,egyébként ez elég szomorú,hogy ilyen nagy kontraszt van a társadalmi rétegek között:/
2010. júl. 6. 21:23
 48/51 anonim ***** válasza:
Irigység a nyomorból és szegénységből következik szerintem. Az ember kidolgozza a belét, mégse kapja azt a színvonalat, ami megilletné. Egy szűkebb rétegnek pedig bejön az élet. Felettem már mindent leírtak.... Az állam cseszi el. Annyi kérdést és vitát láttam már itt. Az állam a hibája a bölcsésztúlképzés, a munkanélküliség,az állam hibája a cigánykérdés, az állam hibája a szegénység. De mi mikor tudunk tenni valamit ez ellen?!12 óra munka után a szüleim bebújnak a házba és azt akarják, hogy hagyják őket békén, és ez a kizsákmányolt többségre igaz. Szerintem sosem fogunk előre jutni.
2010. júl. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

utolsó, nem értek veled egyet, tudod pl a bölcsész-túlképzés hm .. na én bölcsész vagyok eléggé, és bizony ismerem ebben is mindkét végletet

1, van aki csak olyat talál, hogy McDonalds 2 bölcsézsdiplomával és hasonlók meg van aki bölcsészdiplomával a milliomoskörökben mozog, él és dolgozik és hülyére keresi magát, szal ez se igazán egyértelmű

2, a másik, ugyanm miért kellene szabályozni ezt így kívülről ?? ne hari, de ha valakinek adott szakterület tetszik és abban nagyon jó, akkor miért kellene erőszakkal megtiltani neki h mit is tanuljon ?

3, ma pedig már ez se igaz egyébként, hiszen elérkeztünk oda, hogy ugyan úgy jogászból és közgazdászból is legalább olyan túlkínálat van mint bölcsészből, tehát ma már ez sem érv


hidd el, amit írsz az úgy alapjában nem határozza meg az anyagi helyzetet, ismerek közgazdászt aki ugyan úgy 90 ezerért dolgozik egy multinál. én azt mondanám egy egyetemi végzettség mondjuk egy elvárható alap, hogy otthon legyen a világ dolgaiban és egyáltalán legyen egy átlagos műveltsége, de smemit sem határoz meg. A pénz-kérdést sokkal inkább a kapcsolatok, a származás eleve determinálja. Aki eleve olyan körökből jön ahol száz milliós üzletekről tárgyalnak vacsora közben és ehhez van szokva, mert ehhez szokott éveken át, az bölcsészként is tehát ebbe a körbe kerül bele.


Szóval a származás és a kapcsolatok nagyjából mindent eldöntenek sztem, a többi amolyan apró adalék lehet, de tudod hogy van ez ... egész más dolog eleve adottságként "olyan körökben" felnőni és egész más "olyan körökbe" felkapaszkodni. Mondhatni teljes képtelenség, esetleg nagy ritkán párnak sikerül, de 99%-ban kizárt.


Nincs igazam ?

2010. júl. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Előző, előtted válaszoló vagyok. Én is bölcsész vagyok, azaz nem támadom a szakmát, imádom. De akkor is tény, hogy többet vesznek fel belőlünk, mint amennyi kellene, és olyanokat is, akiknek amúgy nem sok keresnivalójuk lenne a szakon. Az a rész, aki csak diplomát akar a szülei hatására az a humán szakok felé fog elmenni. Nekem van olyan csoptársam aki utálja az egészet, de a szülei ráerőltették. Sokan be se járnak. De amint írtad, aki hajt és jó kapcsolatokkal van megáldva kijöhet jól is a dologból. Szóval nem a bölcsészképzést, magát szidtam, hanem ahogyan meg van oldva! Az oktatásban is megfigyelhető hogy az emberek egymást támadják - te b.zi bölcsész vagy, én mérnök, te a mekiben fogsz dolgozni, én meg majd röhögök rajtad. Tele van feszültséggel az ország.
2010. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!