Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar ember miért ennyire...

A magyar ember miért ennyire irigy?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért ennyire irigy a másik ember sikereire,boldogulására és ha valaki jobban áll anyagilag arra is megvető irigységel tud nézni...,és akár ki is közösiteni!Sajnos már tapasztaltam ezt melóhelyen mikor autóval jártam be dolgozni(nem akármilyennel,de nem akarok most villogni) és mikor látták,hogy megállok vele és kiszállok,rögtön hallottam a susmust a hátam mögött,hogy honnan telhet egy ilyen autóra nekem és stb,stb..!Ezzel voltak elfoglalva,komolyan az eszem megáll-.-" És nem általánositani akartam,de gondolom Ti is hallottatok erről a "jó" magyar szokásról,az irigységről,hogy nem tud örülni a másik sikereinek,inkább belerúg egyet,de miért??
2010. júl. 5. 18:24
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:

igen, és ez nagyon szomorú, nekem a harmadik bölcsész-diplomám készül, azaz igen csak bölcsésznek tartom magam, de nagyon durva ez a jelenlegi helyzet, és nem értem egyáltalán miért kell egymást utálni pl egy BME-snek meg egy bölcsésznek úgy alapból, még ha oka sincs rá, de tény h ez megy ma nálunk


na ez is egyébként magyar jellegzetesség, mert nyugaton nézd csak meg, a bölcsész-területeket is legalább olyan szépen megfizetik, és nincs ez a McDonald's-effektus


remélhetőleg úgy 50-100 év, és ez is a helyére kerül nálunk, bár azt nem értem, nézd aki csak úgy poénból megy bölcsész-szakra de full nem érdekli, az kb annyit is fog érni, szal lehet h megszerez egy diplomát, mint ahogyan az én csoporttársaim közül is vicces de összesen 2-en maradtunk az évfolamból a szakmában úgymond, a többiből fogorvosi asszisztenstől kezdve minden más lett, szóval én hiszem, hogy aki valóban belül is bölcsész, az egészen másképpen tekint erre

2010. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!