Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészek! Itt Magyarországon...

Művészek! Itt Magyarországon mennyire számít nagy dolognak, ha egy feltörekvő művész kiállíthat egy kisebb galériában?

Figyelt kérdés

Ehhez inkább kapcsolatok kellenek, vagy ténylegesen tehetség?


Miért van, hogy bizonyos művészek inkább a közösségi médiára koncentrálnak, mások meg arra, hogy folyamatosan kiállítsanak valahol?


A művészvilágban az irigyelt dolog, ha valaki kiállíthat, vagy nem olyan nagy szám?



2023. aug. 26. 23:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Ez a mindennapok része. Így lesz pénzük. Kiállítanak, eladnak. A kiállításért jellemzően a művész fizet, de a csóróbbak ingyenesen próbálják meg kihelyeztetni a cuccukat.

A kapcsolat segít, mint bármilyen szakmában, de meg lehet élni e nélkül is, sok munkával.


A közösségi média is csak egy munka. Ha sok energiát teszel bele, lesz abból is pénzed (rendelésed).

Mindenki eldönti mi jön be neki.

2023. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Tehát azért fizetni kell, hogy mondjuk Budapesten a Bartókon mondjuk egy kis galériában kiállítsák a műveimet pár hétre?


Azt hittem, ez úgy megy, hogy a galéria meghívja a művészt és felajánlja, hogy kiállítson ott náluk.


És kb mennyibe kerülhet egy művésznek, hogy kiállíthasson Budapesten?

2023. aug. 26. 23:47
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kereslet-kínálat.


Ha épp senki nem akar kiállítani, akkor a galéria is megkereshet művészeket, hogy ingyen kitehetik a cuccukat.


Hogy mennyibe kerül, azt azért megelőzi egy kérdés, hogy piacképes-e az áru. A galéria is részesedést kap az eladásokból (hajjaj, többet, mint az alkotó), tehát elemi érdeke, hogy olyan legyen kint, amit meg is vesznek.


Ha megfelelő, akkor 100 ezres nagyságrend.

Ehelyett szoktak inkább ingyen helyet keresni, mint éttermek, intézmények stb de ez rangban/várható bevételben nyilván jóval lentebb van.

2023. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
A művészek nem koncentrálnak a közösségi médiára. A közösségi médiára a szórakoztatóipari magukat művésznek csúfoló pénzéhes senkik koncentrálnak. Én ugyan még sehol nem állíthattam ki, de nem hinném, hogy bárki számára "nem olyan magy szám" lenne.
2023. aug. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem szomorú. Nagy/igaz művészek inkább elkerülik ezt, mert a művészet túl nemes a rendszerhez, pénz-világhoz.
2023. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#4 minden feltörekvő művész használja a közösségi médiát, ha nem teljesen hülye és nem akar éhenhalni. Látszik neked még annyi fogalmad sincs a művészvilágról, mint nekem :D
2023. aug. 27. 10:32
 7/24 anonim ***** válasza:
31%

#6

Soha nem állítottam, hogy nem használja. Azt állítottam, nem arra fókuszálnak legfőképp, ugyanis a közösségi média nem erre való.

2023. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#7 De igen, én rengeteg magyar fiatal művészt követek instán, ez egy elég egyértelmű tendencia.
2023. aug. 27. 10:51
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

#8

Például milyen művészeket?

2023. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
#3 Nem jelent presztízsveszteséget, ha valakiről elterjed, hogy mindig csak ingyenes helyen állít ki. Soha nem állítottam ki, nem is fogok, csak érdeklődöm.
2023. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!