Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetne kiadatni a...

Hogyan lehetne kiadatni a verseimet? Nem baj, ha százezreket kell fizetni a kiadatásért, csak kellene egy jó kiadó!

Figyelt kérdés
Elég jókat írok az utóbbi időben, és úgy gondolom, ismertté tudnék válni. Na de hol érdemes próbálkoznom? Válaszotokat előre is köszönöm! 17L
2019. jan. 10. 13:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%

Ahelyett hogy basztatjátok szegény lányt segíthettetek is volna neki. Majd az évek eldöntik hogy mennyire jó költő... Szerencsére voltak akik próbálkoztak vele, tehát összefoglalva:


- Neves kiadó nem fogja kiadni a verseid, ott esélytelen próbálkoznod.

- Magánkiadónál ha fizetsz kiadják, de nincs garancia arra hogy utána meg is veszik őket. Tehát mint befektetés a karrieredbe nem biztos hogy meg fog térülni.

- Magánkiadóknál van egy minimum hogy hány példánytól vállalják. Ha találsz olyat ahol kis példányszámban is kiadják, nem feltétlen kell több százezret ráköltened. Viszont itt figyelembe kell venned a nyomdatechnológiát, a papírt stb. Nyilván akkor tudsz gazdaságosabb lenni ha többet nyomtatsz. A lektorálás, tördelés, előkészítés egyszeri költség.

- A másik amire figyelj, hogy sok kis kiadó van, viszont nagy részük elég gagyi minőséget képvisel. Nézd végig pár korábbi munkájukat és az alapján válassz. Ne csak a neten tájékozódj. Ha kinéztél párat a neten nyugodtan menj be hozzájuk személyesen is.

2019. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
26%

Kislány, majd ha saját megkeresett pénzeden oldod meg s nem mások pénzén élősködve előadod magad...


+ rengetegen írnak "maguk szerint jó verseket"...

Nézd meg ezt a "művészetek" menüben itt gyakorin. (s csak itteni pl-t írtam).


A versirogatás tinikorban fellángoló pillanatok - sokaknál feledésbe merül. 😉


+sok olyan kislány van, kik azt hiszik jó sok pénze van a családjuknak, holott a legtöbb adósságban úszik xD de a látszat fenttartása s a gyerek elkényeztetése a fontosabb.

(majd ha örökölsz, akkor pedig majd te is szidod az őseid, hova adósodtak el...nem egy ilyet lehetett itt is olvasni +ismerek is ilyet)


Sok minden alakulhat még huszonéves korodig 😉 (a legtöbb verset írók megszünnek s valami befásult munkakörben nyomorognak)


"hol érdemes próbálkoznom?"

Nem a csőlátású rózsaszín ködben, más pénzével. 😂

2019. jan. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
49%

S nem kell előítélet...te magad mutatsz fel olyan válaszokat/reakciókat, amivel csak vízbe dobod magad.


"tehetség" - ehhez meg kell találnod önmagadat s saját életélményeket tapasztalni a nagy világból.

A tehetség pedig ott kezdődik, ha fel is figyelnek rád, mert ügyes vagy valamiben ...

Nekem már 2.osztályban megmondták: "művésznő lesz a leányzó".

Úgy is lett, rengeteg művészeti ágon.


Úgy nem leszel sikeres/tehetséges, hogy kicsapsz valamit s az emberekre rátuszkolod "tehetséges vagyok és ez jó, amit csinálok"...


A jó alkotó alkot szívvel lélekkel s nem 3-4embernek tetszik a munkája.

A "vevőknek" nem tuszkolja le a torkán a művét...


Rakd el emlékbe s keresd önmagad.

Fogadd el a kritikát s keress mást, ezt meg max hobbinak megtartod önszórakoztatásra.


Sok sikert s formáld a személyiséged, kritika befogadó képességedet.


Ha a pozitív kritika több, mint a negatív, akkor pedig finoman le lehet rázni azokat.

De amíg a fordítottja van: Javasolt csendbe lenni s átgondolni dolgokat.😉

2019. jan. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Attól, hogy gyakran írogatod az s betűt az és helyett, nem leszel művész. És én nem erőszakoskodtam, csak feltettem egy nyomorult kérdést, amire csak egy-két ember adott normális választ. Ja, és van pénzem erre, nem máséból adatnám ki a versemet. Egyáltalán honnan szedted ezt?
2019. jan. 14. 08:45
 25/26 anonim ***** válasza:
39%

Én sem értem minek fogalkoznak veled. Észre sem kellene venni téged és az sokkal rosszabbul esne pici szívednek.


Kívánok neked sok jót, majd írj egy privát üzenetet, ha befutottál.

2019. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Hát, annál biztos nincs rosszabb, mikor hülyeségeket írkálnak. :D Utsó, ha befutok, csinálok egy lájvot és beleteszem ezt a kérdést, meg Téged is. :D Ennyi jár mindenkinek. :)
2019. jan. 14. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!