Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen mondókákat, beszólásoka...

Milyen mondókákat, beszólásokat tanultatok egymástól az ovodában, vagy az ált suliban?

Figyelt kérdés

Természetesen nem azokra gondolnék, amiket órán tanítanak a tanárnénik, hanem amit a gyerekek egymástól tanulnak el. Ezek tartalma sokszor kissé frivol.


Pl amikor én gimis voltam, volt egy reklám a TV-ben, amiben az hangzott el a kislánytól, hogy "A mellemre is, mami!" Itt látható az ominózus reklám: https://www.youtube.com/watch?v=57J_uf-WX4Q Ehez valaki azt találta ki, hogy "A mellemre is, papi", ami ugye már viccesnek hatott a diákok között. De ez tulajdonképpen már a gimiben volt. Ált iskolai mondókák közül, mivel én vidéken jártam ált suliban, ezt tudnám megemlíteni, ami szerintem romáktól eredhet, de ez persze nem biztos. Buszülés hátuljára is láttam már felírva, golyóstollal:


"Szép a p.na, mert fekete,

Jézus Krisztus teremtette.

Szilvamagot is tett bele,

Hogy az ördög ne szeresse.

De az ördög megszerette,

Bunkós f...át beleverte."


Hát ebben már megmutatkozik a 80-as évek magyar vidéki iskolai légkörének a diszkrét bája... A locsolóversek között is akad hasonló, de azt most inkább nem idézném ide. Ezek tulajdonképpen mind részei a magyar kultúrának, - természetesen mára már kikoptak - de gyűjtésükkel, tudományos igényű feldolgozásukkal kevesen foglalkoznak.



2019. dec. 12. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Óvodában tanultam például a Petőfi Sándor... kezdetű kis verset, illetve a Katonabácsi haptákban... kezdetű dalt. Iskolában pedig az alábbi dalt, melynek a szövege az értékesebb. Ezt végig leírom:

Hugyd be, kislány, szempilládat,

Hadd fogjam meg a... kezedet!

Ha nem engeded megfogni,

Jó meg foglak téged... kérni.

Nem voltam én hozzád durva,

Mégis megcsaltál, te... engem.

A szerelmünk nem volt maszlag,

Gyere, kislány, jól meg...vacsorázunk.

És még egy, ez már a főiskolás évekből. Sajnos csak az elejét tudom.

Mi a szar... mi a szar... mi a szaracénok serege vagyunk...

2019. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
vajon más országokban is léteznek ilyen kultúrális érdekességek, vagy ez magyar jellegzetesség?
2019. dec. 12. 19:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az "esik a hó, fingik a ló, seggen csúszik az igazgató"-t ismerem.
2019. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jah, még egy olyan is volt, hogy: "Kérsz? Kapsz! Csigabiga f..zt!" és eközben fityiszt kellett mutatni.
2019. dec. 12. 19:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves szüleim, fájnak a füleim".

"Olyat kapsz, fészket raksz".

2019. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

mi a szar, mi a szar, mi a szaracénok serege vagyunk

egy nagy f asz, egy nagy f asz, egy nagy faszekerce minden fegyverünk...

még ez jutott eszembe. :D

2019. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
telefonszámon nullahathúúsz, ha felhívsz meghúsz
2019. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt a verset nem cigányok találták ki, hanem magyar parasztemberek, legalább 100 évvel ezelőtt.

Itt is említik, kicsit másabb változatban:

[link]

De találsz még más hasonlókat is, ha beírod a keresőbe, hogy "erotikus népköltészet". Eleink nem mind voltak szentfazekak.

Még akkor nem beszéltünk azokról a népdalokról, amik szó szerint véve értelmetlenek, de azért mégis meg lehet találni bennük az értelmet, itt egy pár mutatóba:

[link]

Gyakorlatilag mindennek van irodalma...

Ezt a szaracénost nem ismertem, de rákerestem:

[link]

2019. dec. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ovi:

Kán, kán,

Kacsa p*csa hátán

Lovagol a sátán,

Meg a víziló.

Szőrös töke van a péknek,

Ha nem hiszed nézd meg

La lala lala lalaaa


Meg persze a híres Petőfi Sándoros, Fiúk, lyukas a bugyijuk...

2019. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ó, tényleg suliban meg:

- Mondd, hogy villamos!

- Villamos.

- Apád s*gge csillagos!


Ez amúgy a 2000es években volt.

2019. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!