Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen mondókákat, beszólásoka...

Milyen mondókákat, beszólásokat tanultatok egymástól az ovodában, vagy az ált suliban?

Figyelt kérdés

Természetesen nem azokra gondolnék, amiket órán tanítanak a tanárnénik, hanem amit a gyerekek egymástól tanulnak el. Ezek tartalma sokszor kissé frivol.


Pl amikor én gimis voltam, volt egy reklám a TV-ben, amiben az hangzott el a kislánytól, hogy "A mellemre is, mami!" Itt látható az ominózus reklám: https://www.youtube.com/watch?v=57J_uf-WX4Q Ehez valaki azt találta ki, hogy "A mellemre is, papi", ami ugye már viccesnek hatott a diákok között. De ez tulajdonképpen már a gimiben volt. Ált iskolai mondókák közül, mivel én vidéken jártam ált suliban, ezt tudnám megemlíteni, ami szerintem romáktól eredhet, de ez persze nem biztos. Buszülés hátuljára is láttam már felírva, golyóstollal:


"Szép a p.na, mert fekete,

Jézus Krisztus teremtette.

Szilvamagot is tett bele,

Hogy az ördög ne szeresse.

De az ördög megszerette,

Bunkós f...át beleverte."


Hát ebben már megmutatkozik a 80-as évek magyar vidéki iskolai légkörének a diszkrét bája... A locsolóversek között is akad hasonló, de azt most inkább nem idézném ide. Ezek tulajdonképpen mind részei a magyar kultúrának, - természetesen mára már kikoptak - de gyűjtésükkel, tudományos igényű feldolgozásukkal kevesen foglalkoznak.



2019. dec. 12. 18:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire magyar jellegzetesség, de írországi tapasztalat alapján:

1. A vicckultúrájuk lapos, a nekünk vicces viccet nem értik, felnőtt korban is olyanokon röhögnek ami nekünk 8 évesen gagyi volt.

2. Átkölteni nem jellemző ennyire mondókákat

3. Inkább az azonos kiejtésű szavakkal formálnak vicceket

2020. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk még nem láttam élő írt, de Amerikában közmondásos, hogy milyen ostobák. Filmekben, regényekben ez a sztereotípia gyakran felbukkan.

Ha már Amerika, az ottani filmekben gyakori, hogy mondanak egy poént, aztán elkezdenek ordibálni, hogy "Csak vicceltem! Ez vicc volt!!" Mivel ott az embereknek (egy részüknek) nincs annyi eszük, hogy ezt belássák, se annyi humorérzékük, hogy felismerjék.

2020. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!