Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nincsenek igazi családi...

Edina2095 kérdése:

Miért nincsenek igazi családi körben az ünnepek (karácsony, húsvét), régi hagyományok folytatása? Miért nem beszélgetnek, társasjátékoznak, igazi családi együttlétet élnének?

Figyelt kérdés
Mert mindent a pénz határoz meg, rohannak, sietnek. Pedig hasznosabb az együtt eltöltött minőségi idő.

2023. aug. 5. 09:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindennél fontosabb a mai rohanó világban a jó családi kapcsolat, a nézeteltérések tisztázása, és az élményteli mindőségi együtttöltött idő.
2023. aug. 5. 09:14
 2/8 anonim válasza:
30%

Mert prolik az emberek.

Senki se tiltja meg, mi mindig összejövünk egy-egy ünneplésre.

2023. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De kik?
2023. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Mert onzoek lettek az emberek, egyre többen énkozpontuabbak. Nem bírnak konfliktust kezelni, a legkisebb problémánal is inkább tovább lépnek.

És nem mindenki, nem minden családban, de sokkal többen, mint nagyszüleink életében.

2023. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Már gyerekkoromban tudtam, hogy ha felnövök, akkor nálunk nem lesz húsvétozás. Nagyon nem volt buli otthon főzni, sütni, majd szép ruhába öltözni, és úgy várni, hogy kegyetlen büdös kölnikkel meglocsoljanak, majd ezért még ajándékot is adni.


Öcsém persze élvezte az ő szerepét, de szó nem volt arról, hogy a család együtt társasjátékozna.

2023. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem bírom az unokatestvérem ez akkor hogyan tudják karácsonyozni vele? Már most elfog a szorongás ha belegondolok hogy anyunál lakik és mi van ha akkor kell menni anyuhoz mikor az unokatestvér gyereke szerepel a templomban. A gyonromban úgy érzem hogy késsel vágják habemegi dolgok hogy én nem akarom látni a gyereket hogy szerepel és ha akkor kell menni.
2023. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha belegondolok. Most a karácsony jut az eszembe meg a szilveszter.
2023. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a társasjátékozás nem régi hagyomány. Régi hagyomány a betlehemezés, a Luca-szék, a locsolkodás, mit tudom én, de nem egy társasjáték.

Azt nagyon sajnálom, hogy azok a régi hagyományok, amiket írtam, már eltűntek. Egy betlehemezést ma már tényleg nehéz lenne megszervezni sajnos. De azt senki nem tiltja meg, hogy társasozz, nem is értem a problémádat.

2023. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!