Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyenek a németek, Németország?

Milyenek a németek, Németország?

Figyelt kérdés
nagyon távolságtartóak? mert van a Charlie, majom a családban, ott szinte mindenki mindenkit magáz :S
2011. febr. 15. 21:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Elhiheted, komolyabb nép agyilag sok európainál. Egyéni tapasztalatom alapján(bajorok) kedvesebbek a magyaroknál.
2011. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

A Nyugati országokban nem divat a tegezés. A háború előtt nálunk sem volt.

Az idegenekkel barátságosak,udvariasak,de nem puszi-pajtáskodnak.

2011. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

En eltem Nemetorszagban. Nos, sok mindenrol lehetne peldat venni toluk. Az sem hulyeseg, hogy hetvegen nincs nyitva szinte semmi, az emberek akkor csak a csaladdal vagy magukkal foglalkoznak. Nem mennek plazakba meg bevasarlo kozpontokba. Amugy ilyen letesitmenyeik nem is nagyon vannak kiveve a nagyobb varosokat. A kisebb boltokat reszesitik elonyben.


Nekem csak az nem tetszett bennuk, hogy olyan szarkasztikus a humoruk. Nem mind olyan gondolom meg vannak rendesek, de sok a bunko, ami nem oszintesegnek szamit, hanem tenyleg kimondottan taplo viselkedesnek. En ezert nem tudtam oket megszeretni es ok is mindig kineztek, mert ugye nem vagyok nemet (sosem akartam az lenni, ezt hozzateszem). Nemetnek szuletni kell, ok azt sem ismerik el nemetnek, aki kiskoraban koltozott ki es a hata mogott meg van rola a kis velemenyuk.


Mar nem ott elek, hanem mashol kulfoldon es itt sokkal jobban tetszik.

2011. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
A tegezes-magazas alapjan pedig nem szabad megitelni oket. A franciak is tobbet magazodnak a magyaroknal meg eleve mas a nyelv, mashogy fejezik ki magukat. Ha valaki oda koltozik, ezzel tisztaban kell lennie.
2011. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
értem. de Berlin amúgy más tészta teljesen nem? mert az fiatalos meg bohém elvileg?
2011. febr. 15. 22:12
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Nekem Berlin nagyon tetszett. Oda erdemes elmenni. Elni nem eltem Berlinben, de turistakent mindenkepp nagyon megeri oda latogatni!
2011. febr. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy különbség van Berlin és egy kis bajor falu között. Berlinben senki nem fog azzal foglalkozni, hogy hol születtél, milyen a vallásod (ha egyáltalán van), könnyen befogadnak, még ha van akcentusod, az sem érdekel senkit. Viszont tényleg vannak olyan helyei az országnak, ahol soha az életben nem fogsz teljesen asszimilálódni.
2011. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
de ez mindenhol így van nem?
2011. febr. 16. 18:15
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Europaban tuti, hogy igy van mindenutt. Sosem fogsz teljesen asszimilalodni akarmit is teszel. Beszelheted a nyelvet akcentus nelkul, megtehetsz barmit.


En az USA-ban elek es itt ez mashogy mukodik.

2011. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Félig német félig magyar vagyok, szóval erről regélhetnék neked egy pár könyvnyit. Mindenesetre a németek kevésbé suttyók és sokkal igényesebbek a magyaroknál, szóval rázzad gatyába magad. Itt nem csak a sminkről meg a fogmosásról van szó hanem szakmai bescületról és általános életvitelről is.


Tényleg távolság tartóak a németek a magyarokhoz képest. Egyszerűen nem érdekelnek minket annyira az emberek, mert itt nem baráti kapcsolatokkal kapsz melót hanem jól végzett becsületes munkával. A barátság utána jön, nem fordítva.


Nem is arról van szó hogy a németek annyira tűrhetetlenül pedánsak lennének hanem hogy a magyarokba bele van nevelve a laza életvitel. Mondjuk minden valamire való magyar megy is el abból a tönkrevágott, puttó országból, még egy nyomorult csík aszfaltot sem képesek lefektetni. A magyaroknak egyszerűen nincsen szégyenérzetük szakmai dolgokban. Ha beléd nem ezt a mentalitást nevelték akkor remekül kijössz no.-ban.

2011. febr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!