Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyenek a németek, Németország?

Milyenek a németek, Németország?

Figyelt kérdés
nagyon távolságtartóak? mert van a Charlie, majom a családban, ott szinte mindenki mindenkit magáz :S
2011. febr. 15. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%

tegnap 23:55


Szánalmas vagy te utolsó senkiházi féreg! Ha ennyire utálsz minket akkor miért vagy még itt??? Elmondom neked dédnagymamám félig német volt de nem vagyok ilyen senkiházi áruló!

2011. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

apuka!


elmondom neked, hogy akár be is lehetne kereteztetni amit írt Magyarországról. Ez az igazság.

2011. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

Nos,igen,sajnos az az igazság,amit mondott az illetékes Magyarországról.A jövő:El innen.De,hova?Nem könnyű külföldön valamire való munkát találni,jó ésszel sem.


A németek nagyon tiszták,igényesek.Ott a férfiak dolgoznak, a nők otthon vannak.Nevelik a gyereket,vezetik a háztartást,stb. ... Ott vannak külön olyan iskolák,amikben a nőket varrásra,főzésre,háztartás vezetésre,életvitelre,szóval ilyenekre nevelik.Nagyon sok nő,amelyik dolgozik is,takarítónőként dolgozik.Persze vannak kivételek.


Tehát,míg nálunk a lusta férfiak csak dolgoznak és henyélnek,a nők dolgoznak,vezetik a háztartást,vásárolnak,gyereket nevelnek,stb. ...,addig ez Németországban pont fordítva működik.

2011. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Hannibal33 válasza:
100%

tegnap 23:55



"Szánalmas vagy te utolsó senkiházi féreg! Ha ennyire utálsz minket akkor miért vagy még itt??? Elmondom neked dédnagymamám félig német volt de nem vagyok ilyen senkiházi áruló!+


Te nyomorult idióta! Az áruló az az, aki kiárusítja az országot a ruszkiknak és Kínának.

2019. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Mar 10 eve nemetorszakban elek. Mikor ki koltoztem akkor a nemetek (kornyekemen) nagyon itelkezoek voltak (sulis koromba a sulis tarsaim) ki kozositettek ez ment eveken keresztul. Mivel en voltam az egyetlen egy kulfoldi az osztalyba aki akkoriaban nem beszelt nemetul.

De az evek soran nem sokat valtozak a nemetek. Mindenko magaz mindenkit, mikor koszonnek valakinek akkor vigyorognak utanna meg vissza vagjak a bamba kepet az arcukra.

Partizni nem igazan tudnak. Ossze ul par barat/csalad kozben beszelgetnek es megy a radio. A szulinapokat csak par oraig tartjak pl ( delutan 4 tol este 6-7ig)

Mikozben a magyarok egyik nap elkezdik legyen az pentek es szombat este fejezik a zene az MAXon pia van baratok vannak.

A nemetek sajat velemenyem szerint benak es unalmasak.

2023. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15-ös, érdekesek a tapasztalataid. Én magyar vagyok, nem éltem Németországban, csak turistaként jártam ott nagyon régen (még az NDK-ban, meg Nyugat-Berlinben, képzelheted). Nagyon távolról egy kicsit német származású vagyok.

A magázódás nekem jobban tetszik, közel 50 éves vagyok. A nyolcvanas években, de még az ezredforduló előtt is az volt a szokás, hogy idegenek nem tegeződtek, kivéve, ha nagyon fiatalok voltak (kb. 20 éves kor alatt), de elképzelhetetlen volt, hogy pl. egy fiatal bolti eladó letegezzen egy hasonló korú vevőt. Itt nagy taplóság uralkodik. Az se tetszik, hogy ez sokszor azzal jár, hogy bizalmaskodnak az idegennel, indiszkrét kérdéseket tesznek fel pl. a jövedelmére, magánügyeire vonatkozóan. A németeknek is biztos megvannak a barátaik, de akárkivel nem bizalmaskodnak. Ebben hasonlítok rájuk. Igazuk van partizásban is, nem kell túlzásokba esni. Ez nem unalmasság szerintem.

Amit a kirekesztésről írsz, az eléggé megdöbbentő. Valószínűleg nehezebben fogadják be azt, aki nem beszéli a nyelvüket. Idegengyűlölet sajnos mindenütt van, én is azt tapasztalom, hogy még befogadóbb nemzeteknél is az emberek többsége kirekesztőbb az idegenekkel. Az is fura, hogy a más kontinensről jövő, kulturálisan nagyon eltérő embereket mintha jobban elfogadnák. Gondolom azért, mert büntetik a rasszista megnyilvánulásokat. Emiatt az ilyesmi nem szűnik meg, hanem a felszín alá szorul. Gondolom, nem mindegy, hogy valaki Berlinben él vagy egy délnémet kis faluban, az utóbbi helyen szerintem nehezebb a külföldinek beilleszkedni.

Összességében nekem jobban bejön a német mentalitás, mint a magyar, de nem tervezek kivándorolni. Egyrészt itt a párom, másrészt csak perfekt német nyelvtudással érdemes oda kimenni, ha jó állást szeretne valaki. Valamint a te hozzászólásod is rádöbbentett arra, hogy valaki csak akkor lehet igazán elégedett Németországban az életével, ha oda született. Aki bevándorló, nem fog tudni teljesen beilleszkedni, mindig érezni fogja, hogy valahol idegen maradt. Még akkor is, ha helyi párja van, vagy talál idővel néhány ottani jó barátot. De azt hiszem, ezt a világ más részein is megélik a bevándorlók. Talán nincs is olyan közösség a világon, ahova egy kívülálló könnyen be tudna illeszkedni, ez valami általános emberi tulajdonság (mármint a kirekesztés).

febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

15os voltam

Megertelek teged is. Mar lassan 11 eve elet itt, csak annyi valtozott hogy el koltoztem a szuleimtol es egy nagyobb varosba.

Itt nekem sokkal jobb, tobb az ember...

Az itelkezo nemet nemetektol meg mindig falra tudnek maszni... mikor meg magyarba eltem onnan senkivel nem tartottam tovabb a kapcsolatot mikor ki koltoztunk nemetbe..

Az evek soran sikerult ki alakitanom a barati tarsasagom, van koztuk par nemet is, de a tobbi az kulfoldi, de magyar nincs koztuk.

A munkahelyemen ahol mar lassan 2 eve dolgozok ott is van 3-4 olyan itelkezo nemet akik mar kb abba is beleszolnak hogy letezek, de mar hozza szoktam es nem epp foglalkozok vele csak neha falhoz tudnam oket csapni

febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17-es, köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat. Örülök, hogy lettek barátaid. Az idegengyűlölőkkel meg ne törődj.

Az az érdekes, hogy a felszín alatt sok idegengyűlölet van. Ez lehet annak a következménye, hogy a kinyilvánítását büntetik. Eléggé elárulja ezt az AfD erősödése. Úgy általában a nyugati országokban megvan ez a lappangó idegengyűlölet. Nem is tudom, mi rosszabb, az, ami nálunk megy, a primitív, nyílt gyűlölködés, vagy a leplezett, ami nálatok, mert az utóbbi esetében nehezebb tetten érni, az illető csak azt veszi észre, hogy sok év után sincsenek helyi barátai, vagy csak nagyon kevesen.

Nekem elegem lett a magyar mentalitásból, sok a korrupció, taplók az emberek (tisztelet a kivételnek), egy ideje a kulturáltabbak nagy része ki is vándorolt, sokan pont ez elől menekültek el, nemcsak anyagi okokból nagy a kivándorlás. A hazámat mint országot szeretem, a magyar kultúra értékeit is (irodalom, gasztronómia, népművészet), de az emberek nagy részétől falnak megyek. Pl. egy ideje nem nagyon lehet normális mesterembereket találni, a többség kontár és/vagy átver. Az egészségügy rottyon van, nagy az orvoshiány. A buszon, villamoson, boltban, ha hallom mások beszélgetéseit, minden második szava az átlagembernek valami trágárság. Komolyan, jobban kijövök az állatokkal már, mint az emberekkel. Beszélgetni is szoktam a varjakkal, macskákkal, stb.

A most zajló botrány a köztársasági (ex) elnök körül is jól mutatja, mik folynak itt. Már megint szégyent hoztak ránk a vezetőink.

febr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Van egy érdekes riport, ebből is sok minden kiderül:

https://www.youtube.com/watch?v=2jtvs9zdIkY

Tanulságos, bár az is igaz, hogy nem minden német ilyen. De együttérzek azokkal, akik kénytelenek elszenvedni a munkájuk kapcsán a rosszindulatú, idegengyűlölő megnyilvánulásokat.

febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18-as vagyok, eléggé megdöbbentő cikkre akadtam:

[link]

Ez azért érdekes, mert pont az idősebb német férfiak nagyobb része (itt a 35-75 köztiekre gondolok, a nagyon öregek szintén konzervatívabbak lehetnek) jobban elfogadja a nők egyenjogúságát. Most van egy erős antifeminista divat a fiatal férfiaknál, talán ez magyarázza a cikket. Valamint nem közölték, milyen etnikai hátterű válaszadók voltak. Lehet, hogy nagy arányban válaszoltak muszlim bevándorló hátterűek, na náluk valóban eléggé nőellenes szokások uralkodnak.

febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!