Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mit akart ez a félőrült öregember?

Figyelt kérdés

Következő a szitu: egy olyan gyerek vagyok, aki imád erdőket járni, érdekli a környezete, megnézek minden csapást, hogy hova vezet, belenézek minden barlangba. 18 éves létemre ez lehet, hogy gyerekesnek tűnik, de én ilyen vagyok.

Egy külvárosi helyen lakunk. Mellettünk van egy hegy. Nemrég jártam arra, van egy utca, ami a hegy gerincével párhuzamosan fut és attól feljebb már csak maga a gerinc van. A gerincre pedig apró ösvények vezetnek. Az utca nagyon kihalt, földút, szinte erdő. Na mármost mondta egy ismerősöm, hogy azon ösvények mentén vannak nagyon régi házak romjai, amiket már visszafoglalt az erdő és régi pincék. Én erre kíváncsi voltam, ezért ma elmentem. Benn jártam jó mélyen az erdőben, voltak ott felfele vezető kőlépcsők, ezer éve elhagyott romházak, kerítések maradványai -látszik, hogy valamikor rendesen kialakított telkecskék voltak, de az erdő már teljesen bekebelezte őket. Azt mindig is tudtam, hogy van egy-két csöves az erdőben, de soha nem volt eddig bajom velük és nem is félek tőlük. Elvégre nincs joguk ott lenni, majd pont én féljek tőlük?


A lényeg az, hogy láttam ott egy háznak a hátsó oldalát. Azt hiszem, ez egy lakott ház, aminek azonban nincs hátsó kerítése, az erdőben végződik, vagyis nem tudni, hol a telek vége. Láttam ott egy figurát, aki észrevehetett engem, ezért elslisszoltam.

Aztán bóklásztam fentebb azerdőben és ahogy mentem vissza az utcára az ösvényen, egyszer csak látok egy öregembert, aki fényképezett felém. Azt hittem, egy madarász és madarat fotóz. De aztán rájöttem, hogy direkt engem. Megkérdeztem, hogy ez most mi. Kérdezte, hogy mit csinálok. Mondtam, hogy erdőt járok (ezt miért nem hiszi el soha senki?). Erre elkezdett lóbálni a kezében valamit, ami leginkább egy félbevágott seprűnyélnek tűnt, mondván: "Kupánváglak, hogy kifekszel!". Kérdeztem, hogy miért, de faképnél hagyott. Még utánakiáltottam párszor, de ment elfele. Úgy tűnt, ő van megijedve. Nem akartam utána menni, mert van bennem annyi tisztelet, hogy ne kezdjek konfliktust egy ilyen öreggel, ki tudja, mi lesz belőle, de nagyon furcsa volt. Azt hittem, már elment, de aztán láttam, hogy kb. 30 méterről egy bokor takarásából harmadszor is lefényképez. Mondtam, hogy felőlem fényképezgethet, amennyiszer akar, csak azt nem értem, mire jó ez neki. A válasz: "Majd meglátja!"

Hát bevallom, baromira várom, hogy meglássam. Nekem ez magas. Az a fura az egészben, hogy érteném a viselkedését, ha csöves lenne, mert azoknak üldözési mániájuk van, hogy jön a tulaj és kilakoltatja őket - de ez az ember a legkevésbé sem tűnt csövesnek. Azt hittem az elején, valami vadőr. Hogy mást ne mondjak, csövesnek honnan a fenéből lenne fényképezője? A másik meg, hogy nem tűnt teljesen épelméjűnek, ahogy vágta a pofákat azzal a bottal, és semire se válaszolt, pedig vagy 10x kiabáltam neki. 5 perc alatt megmagyarázhattam volna, hogy mit csinálok.


Ti értitek ezt?


2011. máj. 15. 18:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azt, hogy hol van, inkább nem írom le. Egyébként egyáltalán nem annyira látványos, kb. 2 ház, ha van. Tiszta dzsuva az egész, nincstetejük sem, inkább csak falak. De szerintem elmegyek majd még, mert találkozni akarok ezzel az öreggel.
2011. máj. 17. 22:08
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "felourlt" oregember milyen udvarias. A ornyezeteben jarkalsz, hivatlanul, de magazott. Nem soktol kapnad ezt meg, foleg ha gyanut kelltesz bennuk. Nem is karomkodott. Eljen az Oreg!
2011. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A környezetében? Mitől a környezete, talán körbehugyozta? Vagy ráírta a nevét? Az erdő az önkormányzaté és az is marad, amíg meg nem veszi. Innentől kezdve ugyanannyi jogom van ott lenni, mint neki, úgyhogy csak ne fenyegessen.

A normálisról meg annyit, hogy seprűnyéllel fenyegetett. Szerintem ez mindent elmond.


Amúgy közben megtudtam, hogy azt az embert mindenki elkerüli, mert bolond. Ő tartja állítólag azt a rekordot, akitől a legtöbb illegálisan (nem megfellő körülmények között) tartott kóbor kutyát vitték el. Gratula neki.

2011. máj. 18. 20:48
 14/15 anonim ***** válasza:
Szedj össze pár kóbor kutyát, vidd el neki ajándékba, biztos hogy a barátjának fogad és nem fog a seprűnyéllel elkergetni.
2011. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Azóta megtudtam pár újabb részletet: a csávó mindenkit lefényképez, és addig nem nyugszik, amíg össze nem gyűjt vagy húsz kutyát. Tényleg bolond kissé...



NA, kíváncsi vagyok, hányan nézik még ezt a kérdést, ugyanis LELEPLEZEM A TITKOT, HOGY HOL VAN EZ A HELY:


Héthalom utca a neve.


Hogy pontosan azon belül hol, merre, azt már nem írom le. Azt már meg kell találnia annak, aki elég kitartó!!!:D Csak azt tudom mondani, hogy keressetek az utca hosszában hegynek felfele menő rejtett, bokrokkal eltakart ösvényeket és nézzetek körbe jó alaposan. Ja, és vigyázzatok, mert azzal a vénemberrel könnyen összeakadhattok:D

2011. júl. 15. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!