Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem tartjátok röhejesnek,...

Nem tartjátok röhejesnek, amikor középkorú emberek "barátnőről" beszélnek?

Figyelt kérdés
Az én fogalmaim szerint barátnőik a kamaszoknak és huszonéveseknek vannak. Valahogy szerintem elég gáz ezt a szót használni egy 40 éves embernek...
2011. okt. 22. 12:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Társam, párom, kedvesem...szerintem ezek a szavak se hangoznak rosszul. De azért 40 évesen még nem olyan "öreg " valaki, úgyhogy a barátnő szó még belefér.

Mindenki más és más megnevezést tart jónak.

Amit feljebb belinkeltek, azt a kérdezőt pont a "páromozás" irritálta.

De a "barinőzés" tényleg nagyon idétlen, miért, a csaj egy birka?:-D

Amúgy, Kérdező a szingli engem is rohadtul idegesít. Egyrészt, mert nem magyar szó, másrészt, mert olyan egyedülálló nőt takar, aki karrierista, gazdag és vannak futó kapcsolatai, mert szexre azért szüksége van. A hazai viszonyok közt ez kevés egyedülálló nőre igaz.

2011. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
láp pál: akármennyit fikázol meg oktatsz, akkor is az a véleményem, hogy felnőttnek röhejes "barátnőnek" hívnia a párját. Garantálom, hogy 40 éves koromban is így fogom gondolni. Nekem erről a kamaszkori illetve huszonéves kapcsolatok jutnak eszembe. Nem is értem egyébként, eddig sose hallottam felnőttektől ezt a szót ilyen értelemben (tehát felnőtt férfi mondja felnőtt nőnek), valahogy mintha most jött volna divatba.
2011. okt. 22. 15:52
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem divatszo, ccsak nem nemreg szulettel, azert nem hallottad. 50 eve is igy hivtak a ferfi nojet, ha nem voltak hazassagok. A divatszo a "parom', tiniktol. 50 eve, a par is legtobbszor hazastarsra, de legalabb hosszu, komoly kapcsolatra szolt. A ciki is meg a gaz is megy mar 50 eve, Ti meg azt hiszitek, hogy Ti, tinik hoztatok be menonek.
2011. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Engem spec. hagyj ki belőle, az ilyeneket én is úgy tartom gáznak, ahogy vannak...
2011. okt. 22. 16:10
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem. Mindegy, hogy baráti barátnőről van szó, vagy szerelmiről. Ők is emberek, miért ne használhatnák ezt a szót?????
2011. okt. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nem értem, mit akarsz? Minek tetted fel a kérdést?

Van egy véleményed, ha valaki mást mond, jó, hogy éppen nem hülyézed le. Úgy gondolod, te majd megmondod az emberiségnek a tutit, ha valaki nem aszerint viselkedik, akkor minimum röhejes.


Hát attól tartok, az emberiséget nem nagyon érdekli a véleményed. Az szokta őket érdekelni, ha valami előremutatót hallanak. De természetesen ezt sem kell elfogadnod. Én jól megleszek a te véleményed nélkül, te is légy meg magaddal. Egyébként mindenki úgy szólítja akivel együtt van, ahogy az kettejüknek jó. És az értelmes többséget nem szokta érdekelni, a hozzád hasonlók véleménye.

ui. nem bántani akarlak, csak meg kell értened, másoknak is ugyanakkora joguk van adott viselkedésre, vagy véleményre, ahogy neked.

2011. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
valahogy mintha most jött volna divatba.Szerinted.
2011. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mustafa33 ***** válasza:
69%

Nem is olyan rosz a kérdés. Eredetileg a barát olyan embert jelentett akire támaszkodni is lehetett a bajban, aki kiállt melletted. Ettől kevesebb volt a haver. A barátnő ennek női megfelelője volt. Anyámnak volt barátnője. Ha ezt ma mondja egy nő hogy barátnője van akkor azt jelenti hogy leszbi. Annak idején akivel keféltek az szerető volt. Ma a barátokat szokták megd.gni.

Még szerencse hogy nincs barátom.

Akkor a baráti kör az mai értelemben swinger klub?

Marhaság. Fogalomzavar. De már értem miért Barátok közt annak a bugyuta sorozatnak a címe, azt hittem azért mert ott a szomszédok barátságosak, most már értem, azért mert ott már mindenki mindenkivel keresztül kassul...

Meg azt is értem mit jelentett a szovjet baráti segítség, azt hogy jól megb...tak minket.

2011. okt. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!