Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kell a magyaroknak...

Miért kell a magyaroknak halloweent ünnepelniük?

Figyelt kérdés

Ez csak egy amerikából átvett szutyok. Nálunk halottak napja van, ami egy meghitt ünnep- ellentétben halloweennal.

Mégis MIÉRT??? pl láttam csomó háznál töklámpásokat... ez még oké. DE: suliban az osztálytermeket ki kellett díszíteni halloweenosra.(!) szerintem felháborító. és lehet hogy csak egy taknyos kis 14 éves csaj vagyok de akkoris...



2011. okt. 28. 18:12
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
90%

Ősi kelta hagyomány, és december 31.én sötétedéstől hajnalig tart. másnap november 1. Mindenszentek ez a nap azoké a szenteké akiknek nincs külön napjuk a naptárban, november 2. halottak napja, és nem ünnepnap.

A Karácsony keresztény és német a karácsonyfa, a húsvét szintén keresztény és német a nyúl, a mikulás meg római időkben volt pap Törökország területén, Jézus izraeli, a karikagyűrű zsidó hagyomány, a Bálint nap is olasz. Tehát semelyik ünnepünk sem magyar gyökerű, de sok magyar hagyomány is van ami éltűnőben van: Márton napi lúd (persze megint keresztény), pünkösdi királyság (szintén keresztény,), na talán a májusfa állítás és a Luca széke az magyar. Nem vagyok vallásos de szeretem az ünnepeket, még jobban ha valami érdekes nem megszokott, és végre nincs benne isten. Ebbe szerencsére nincs, de persze másnap már nem lehet megúszni nélküle. Nálam jól megfér egymás mellett már évtizedek óta a töklámpás és a gyertyagyújtás.

27/n

2011. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%
Áruld el, kedves kérdező, hogy miért felháborító! Mi okod van felháborodni? Azon, hogy az emberek találtak maguknak egy újabb okot arra, hogy szórakozhassanak? Ezen biztos nem, mert épeszű ember nem mérgelődik azon, hogy mások szórakoznak. A nemzeti ünnepeken kívűl egyik ünnepünk sem magyar találmány, úgyhogy az se lehet a bajod, hogy "importált" ünnep. A halottak napjával sem ütközik, tehát ez is kilőve. Mindenszentek napjával sem ütközik, ez is kilőve. Sőt igazából semmivel sem ütközik, tehát mégcsak számodra kedves ünnepet sem túrhatott ki. Nem értem. Tehát a kérdés újból: mi a probléma?
2011. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként több válaszoló is tévedésben van:


október 31.: halloween

november 1.: mindenszentek

november 2.: halottak napja

2011. okt. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
87%

23:21- Igaza van.

Nem értem, hogy miért fáj az egy csomó embernek, hogy a gyerekek ünnepelnek valamit, jól érzik magukat.

Ha te nem akarod, nem kell, de másnak hagyd meg az örömöt.


De nem is tudom, neked mi ezzel a bajod? Szerintem csak szerettél volna valami okosat írni, esetleg különcködni ezzel a véleménnyel, pedig nincs is komolyabb indokod utálni.

2011. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem akart a suliban díszíteni. :)
2011. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%

A halottak napja és a halloween ugyanaz? Nem? A halloween "elveszi" a halottak napja funkcióját? Nem, de még csak nem is egy napon van. Ahogy a mindenszentekkel sem.

Egyébként meg mi a baj vele? Szerintem jópofa ünnep, és unom már, hogy mindenkinek sír a szája, hogy MÁS megünnepli.

2011. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim válasza:
79%
Azért, hogy a megmaradt tököket pénzé tehessék a zöldségesek. Mi is most faragunk 16-ot, tiszta zaft a lakás
2011. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim válasza:
93%
Pont, hogy az volna a jó hogyha mindenki megünnepelné magyarországon is... szerintem nagyon hangulatos lenne ha minden város minden házában volna 1-2 tk lámpás... Én egy kisvárosban lakok és évről évre egyre több ilyen töklápás van, egyre több Halloween-i dekoráció. Sőt ezéven több Halloween-i buli is lesz.
2011. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
30%
Mert ami amerikai, az menő, ami magyar, az meg nem. Egyetértek a kérdezővel, elég szomorú.
2011. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
71%
ma 15:49-es válaszoló! Légyszíves, sorolj már fel olyan echte magyar ünnepeket, amiket ünnepelni szoktál!
2011. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!