Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kell a magyaroknak...

Miért kell a magyaroknak halloweent ünnepelniük?

Figyelt kérdés

Ez csak egy amerikából átvett szutyok. Nálunk halottak napja van, ami egy meghitt ünnep- ellentétben halloweennal.

Mégis MIÉRT??? pl láttam csomó háznál töklámpásokat... ez még oké. DE: suliban az osztálytermeket ki kellett díszíteni halloweenosra.(!) szerintem felháborító. és lehet hogy csak egy taknyos kis 14 éves csaj vagyok de akkoris...



2011. okt. 28. 18:12
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
33%
Márc. 15., aug. 20., okt. 23., halottak napja, mikulás. A karácsonyt meg a húsvétot is magyar szokások szerint ünnepeljük.
2011. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
örülök hogy legalább 1 ember egyetért velem:))
2011. okt. 29. 17:25
 23/53 anonim ***** válasza:
100%
De azon kívül, hogy nem magyar, mi a baj vele? Legalább indokoljátok már meg, mert pl. én is felsoroltam, hogy mik tetszenek belőle, de tőled még 1db kifogást hallottam csak. (hogy nem magyar)
2011. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

Kifogások:

-ha külföldről átveszünk minden ünnepet, akkor elsorvadnak az itthoniak.

-miért jó az az embereknek ha tököket faragnak, és beöltöznek zombinak stb. sztem ez a halottak meggyalázása de persze lehet csak én vagyok túl maradi...

2011. okt. 29. 19:12
 25/53 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező: sajnos elég konzervatív a hozzáállásod.

Ki mondta, hogy ami magyar, az jó, ami külföldi, az nem? Én például sosem gondolkodom azon, hogy magyar nemzetiségű vagyok, ennyi erővel élhetnék bárhol máshol is, nem ez határozza meg az életemet.

Örüljünk, hogy külföldről van mit átvenni, ezzel csak gazdagodik a kultúránk.


A Halloween szorosan kötődik halottak napjához, pont az a lényeg, hogy azt lehet vidáman is ünnepelni. Ne azon legyen már a hangsúly, hogy valakit elvesztettünk, és ez milyen szomorú, hanem inkább a szép, kellemes emlékekre kellene gondolni az elhunyt szeretteink kapcsán.

Persze ettől függetlenül a temetői gyertyagyújtásnak és az esti esetleges ünnepléshez semmi köze egymáshoz. Egyszerűen nem látom az ellentmondást.


Én személy szerint sajnálom, hogy Magyarországon nem terjedt el még jobban a Halloween. A szellemek, túlvilág, stb. mind-mind olyan téma, ami szinte mindenkit érdekel, megmozgatja az emberek fantáziáját, főleg, ha vicces, játékos formában van előadva. Nekem nagyon tetszik a cukorkagyűjtögetés szokása, a jelmezkészítés, töklámpások, stb. Nem mintha fontosnak tartanám bárminek is a megünneplését, nem feltétlenül az ünnep hátterét nézem, hanem azt hogy, ez egyszerűen jó, szórakoztató.

2011. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:

A halottak napja, mint olyan, nem magyar, az összes országban megemlékeznek a halottaikról. A Mikulás is nagyon messze van attól, hogy magyar ünnep legyen, ahogy a karácsony és a húsvét is. Ezek NEM magyar eredetű ünnepek, úgyhogy ezek rosszak, kár őket ünnepelni.

Kiemelem: igazi magyar ünnepet kértem, de nem kaptam.

A nemzeti ünnepek pedig jók és szépek, de vajmi kevés lehetőséget ad az ünneplésre, kivéve az augusztus 20-át.

Várok tehát további, "ünneplős" magyar ünnepet.

2011. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim válasza:
26%
Kedves kérdező! Én is egyetértek veled. Hülye amcsi szokások. Nem is értem, hogy miért szeretik. Ilyen buta ünnepeket. Szégyen, hogy így kell megemlékezni a halottainkról...
2011. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
73%

Jó, rendben. Ne ünnepeljétek, nem kötelező. Maradjatok otthon és mérgelődjetek, hogy "fúúj csúnya Amerika..".

Mi addig szórakozunk s cukrot eszünk, remélem így megfelel.

2011. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
65%

Én meg már alig várom a hétfő estét:)

Én csontváznak öltözöm, a barátaim zombienak meg halott menyasszonynak, gonosz bohócnak és gonosz nővérkének:D Körbemegyünk, cukrot eszünk, aki nem ad megvicceljük, és este buli buli buli!!

Nem magyar ünnep...és? Sok minden van Amerikából, még az elektromos áram felhasználása is, úgyhogy dobd ki a gépedet és kapcsolj ki mindent, aztán puffogj gyertyafénynél népmesét olvasgatva, mert az magyar és nem erkölcstelen. Jó mulatást!

14L

2011. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
Én is buliznék, de későn gondoltam rá, már nem hiszem, hogy sikerül megszervezni. De töklámpás és még pár házilag barkácsolt rémfigura lesz :)
2011. okt. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!