Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kell a magyaroknak...

Miért kell a magyaroknak halloweent ünnepelniük?

Figyelt kérdés

Ez csak egy amerikából átvett szutyok. Nálunk halottak napja van, ami egy meghitt ünnep- ellentétben halloweennal.

Mégis MIÉRT??? pl láttam csomó háznál töklámpásokat... ez még oké. DE: suliban az osztálytermeket ki kellett díszíteni halloweenosra.(!) szerintem felháborító. és lehet hogy csak egy taknyos kis 14 éves csaj vagyok de akkoris...



2011. okt. 28. 18:12
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
ha 2 ember egyetért velem, már érdemes volt feltenni ezt a kérdést...
2011. okt. 29. 23:03
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik,hogy valamennyire átvettük a Halloween-t, szerintem tök jó hangulata van és nem értem,hogy miért baj,hogy Halottak napja és Halloween között csak egy nap van. Mégis minek örülnél? Ha az egész ország 1 hétig feketében öltözve és sírna??? Mindennek megvan a maga időpontja, november 1-2-t szerintem minden ember tiszteletben tartja, de előtte és utána(még ha egy nappal is) mindenki azt csinál amit akar.
2011. okt. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
20:15 Farsang? :)
2011. okt. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
A Halloween csak az angol megfelelője a Minden szenteknek ami kelta hiedelem világból származik!Ilyenkor a legvékonyabb az élő és a holtak közötti határ!Az elhunytak visszatérnek egy a földre!Ezért beöltöztek az emberek és eloltották a házban lévő kandaló tüzét hogy a szellemeket összezavarják!Az amerikaiak csak a kelta szokásokat átvévekimaskarázták az ünnepet és nem a lényegre teszik a hangsúlyt az elhunytak tiszteletére!Bár valamilyen szinten teszik a halloweeni filing de az amerikai megoldás 70 %-kát elutasítom!
2011. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de a farsang sem magyar eredetű ünnep:(
2011. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bánnám, ha teljesen átvennénk. A puffogókkal ellentétben úgy gondolom, hogy a gyerekek nagyon élveznék a beöltözést, és a cukorkagyűjtögetést is. Olyan lenne, mint még egy farsang, és én anyuka létemre azt is nagyon élvezem, bár már évek óta nem öltözöm be. De szeretem elkésziteni a gyerekek jelmezét.
2011. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyerek számára nagyon jó érzés a Halloween-i hangulat, sőt személy szerint számomra is az, 22 évesen :)
2011. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
91%
Halottak napja...hát..ezt általában az öregek "ünneplik" a fiatalabbak csak azért mennek mert "mit fognak szólni mások". Magyarországon minden "ünnep" a szomorúságról, vereségről szól (ezt úgy mondom, hogy én ilyen nagymagyar vagyok). Egyetlen vidám ünnep sincs. Jó, van a húsvét (ami szerintem felesleges) meg a karácsony ami ér valamit. Most miért ne lehetne egy vidámabb dolog? Még a himnuszunk is szomorú...
2011. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
43%
Elég keresztényi módon megtartani megemlékezni a halottakról és kész!Lehet hogy jó móka a beöltözés de ez már a kelta ünneplés része!Nem vagyok én pogány,kikérem magamnak bérmáltam már,első áldozás 7 éve ministrálok és már van annyi meglátásom az ünnepekre hogy eltudjam dönteni hogy római katolikusként mitartozik a szertartásokhoz mi nem!Az amcsi halloween pogány ünneplési szokás modernizálása!
2011. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
ja és minden szentek nem halloween!
2011. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!