Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Oroszországba költözés. Van...

Oroszországba költözés. Van olyan aki tud segteni az Oroszokkal kapcsolatban? Általános iskolába iratás, lakásbérlés, munka, mi mennyi?

Figyelt kérdés
Honnét lehet informálódni?
2012. jan. 29. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kérdés.Az orosz nyelvvel hogy álltok?
2012. jan. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Párom beszél én nulla, de úgy szippantom be a nyelveket mint egy kisbaba a beszédet :D

Nagyon gyorsan tanulom a nyelveket, tehát nem lesz nekem gond.

2012. jan. 29. 05:44
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Azért jó lett volna, ha leírod, hogy hol, mert Oroszország elég nagy!

Én Cseljabinszkban lakok, itt egy kicsi másfél szobás lakást bérlünk 2en (de mondjuk jó helyen van mert tökre a városközpontban) összesen 12000 rubel. Én 25000-et keresek, de ez átlagon felül van, az átlagos olyan 18-20000 körül van. Meló... hát van, de azért itt is sokan vannak munka nélkül, szal lutrizni sztem nem érdemes, szal ha van meló, érdemes kijönni, de azért itt nekiállni keresgélni... nem biztos, hogy egyből jókat fogtok találni :P Árakkal kapcsolatban nem tudom, mit írjak még, egy liter tej 30 rubel, egy kiló kenyér 15 rubel, egy doboz cigi 50 rubel, egy sör 45 rubel, egy liter benzin 25 rubel :P Szal halálra keresni nem fogod itt magad de el lehet lenni!

Ami hátrány az az, hogy hideg van :D Mondjuk ha szeretitek a hideget az jó, de én utálom, és nyáron is ilyen max. 25 fok van :(

A másik hátrány, hogy elég zárt ország, MINDENHEZ engedély kell, amiket baszott nehéz beszerezni... már eleve h hosszú távon itt maradhass, meg a letelepedéshez meg stb. stb. én itt vagyok már 3 éve de azt mondták, az állampolgárság megszerzésébe majd egy 5-10 év múlva kezdjek bele... előtte nincs is értelme. Jogismereti vizsga alkotmányismereti vizsga stb. stb. és ráadásul a magyar hivatalnokok villámsebességűek a ruszkikhoz képest! Szóval ez elég nagy hátránya.

A nyelvre meg állj rá amíg még otthon vagytok, mert itt semmilyen más nyelvet nem beszélnek... ha beszélsz vmilyen szláv nyelvet már akkor nem lesz nagy cucc, de ha nem, azért szánj rá időt, nem fogod olyan gyorsan megtanulni, mint hiszed!

Általános iskolába íratás... itt nem tudom mi a kérdés, vannak általános iskolák :D De ha nem vagy állampolgár, szerintem fizetni kell érte, de nem biztos, mert kötelező... nem tudom, ebben nem vagyok járatos :(

Az emberek amúgy jó fejek, segítőkészek, kedvesek, viszont nem túl okosak, és részegek.

De amúgy amit most leírtam, az csak itt igaz, szal jó lett volna, ha leírod hova mentek... Moszkva pl. iszonyat drága, olyan 35000 rubeltől kezdődnek a legputribb lakások, és határ a csillagos ég... szal Moszkvát nem ajánlom, nem véletlen, hogy ott szokás, hogy két meg három család lakik egy lakásban. Meg minden más is drága.

24/F

2012. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos. Én még életemben nem jártam Oroszroszágban. Az egyetlen kötelékem az oroszokhoz az 1 db Szentpétervári ismerős és a németországban uralkodó orosz autókereskedők, akik elég zsiványok próbálnak lenni.

Ezért nincs területi elképzelés. Én a havat szeretem, de fázni nem:D

Szóval nem biztos, hogy ez lesz a mi országunk.DE minden esetre nagyon köszönöm a segitséget, kiindulásnak ez egy nagyon jó támasz volt.

2012. jan. 29. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
hát én egyet ismerek akivel egy iskolába jártam :)asszem 2szer vagy 3szor láttam szemtől szembe..de nekem nagyon bejött a gyerek :DD
2012. ápr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én összesen több mint 10 évet húztam le Oroszországban, de magyar kiküldetésben (részben családdal). Van ingyen 11 osztályos iskola, és vannak drága magániskolák. Lakásbérlet, munkalehetőség személyes kapcsolatok nélkül internetes hirdetések alapján lehetséges. Ennél többet csak a konkrét körülményeid ismeretében lehet mondani.
2012. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!